تعطیلی ۹ مرکز توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در دزفول به دلیل تخلف

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۲ ب٫ظ
تعطیلی ۹ مرکز توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در دزفول به دلیل تخلف [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت:در ۲۰ روز اخیر با بازرسی های انجام شده ۹ مرکز توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در دزفول به دلیل تخلف تعطیل شدند. به گزارش ایرنا رضا پورآئین روز سه شنبه در هفتمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول افزود:بازرسان مرکز بهداشت دزفول در […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت:در ۲۰ روز اخیر با بازرسی های انجام شده ۹ مرکز توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در دزفول به دلیل تخلف تعطیل شدند. به گزارش ایرنا رضا پورآئین روز سه شنبه در هفتمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول افزود:بازرسان مرکز بهداشت دزفول در قالب طرح سلامت نوروزی شبانه روزی اقدام به بازرسی از مراکز تهیه و توزیع غذا می کنند که در این بازدیدها در ۲۰ روز گذشته مقدار یکهزار و ۲۹۹ کیلوگرم انواع مواد غذایی غیرقابل مصرف کشف و معدوم شد.
وی افزود:در این مدت ۸۸ مورد نمونه برداری از مواد غذایی مشکوک صورت گرفت و ۵۸ کارت تندرستی صادر شد و ۹ مرکز توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی تعطیل شدند.
وی گفت:همچنین ۲ هزار و ۸۹۷ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و یکهزار و ۳۲مورد بازدید از اماکن عمومی صورت گرفت که به ۱۵ واحد اخطار کتبی داده شد و به ۲۴ مورد شکایت مردمی رسیدگی شد .
پورآئین به تعداد ۲ هزار و ۸۶۵ مورد کلرسنجی آب در این مدت اشاره کرد و گفت:۲۲۱ مورد نمونه برداری باکتریولوژیکی آب انجام شده است .
رئیس مرکز بهداشت دزفول گفت:در آستانه نوروز تمهیدات بهداشتی لازم جهت استقبال از میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور اتخاذ شده و نظارت بهداشتی بر پایانه های مسافربری نیز در حال انجام است .
وی افزود:نظارت بهداشتی بر جایگاه های سوخت ،نظارت بر کمپ های نوروزی ، ساماندهی دست فروشان مواد غذایی حساس ،نظارت بر بهداشت بازار قدیم و اماکن متبرکه از دیگر اقدامات در دست اجرای مرکز بهداشت در آستانه نوروز می باشد ضمن اینکه شهروندان در صورت داشتن هرگونه شکایت می توانند باسامانه شبانه روزی ۱۹۰ تماس بگیرند.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار