تعمیرات اساسی دریچه آبگیر سیستم کولینگ واحدهای ۱ و ۲ نیروگاه سد شهید عباسپور با موفقیت انجام شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۵ ب٫ظ
تعمیرات اساسی دریچه آبگیر سیستم کولینگ واحدهای ۱ و ۲ نیروگاه سد شهید عباسپور با موفقیت انجام شد مدیر تعمیرات سد و نیروگاه شهید عباسپور در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از انجام موفقیت آمیز عملیات تعمیرات اساسی دریچه آبگیر سیستم کولینگ واحدهای ۱ و ۲ در نیروگاه اول سد شهید عباسپور خبر داد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان  افشین قلی پور گفت : با توجه به آسیب دیدن شفت رابط بین مکانیزم گیربکس و اسلاید گیت، تعمیرات موقت گیت با ساخت ابزار مخصوص و  انجام عملیات غواصی انجام شد و مطابق نظر کارشناسان معاونت سد و نیروگاههای سازمان آب و برق خوزستان، تعمیرات اساسی به بعد از پیک شبکه موکول شد .

وی افزود: در این پروژه با عملیات غواصی کلیه قسمت های دریچه دمونتاژ و اقدامات تعمیراتی از جمله،  سند بلاست و رنگ آمیزی اسلاید گیت، انجام تست های غیر مخرب، تعویض شفت میانی، اصلاح آببند و رفع اشکال گیربکس به سرانجام رسید.

مدیر تعمیرات سد و نیروگاه شهید عباسپور بیان کرد: این دریچه با وزن ۴۵۰ کیلوگرم در عمق ۱۵ متری آب خروجی نیروگاه بعد از حدود ۴۵ سال بهره برداری برای اولین بار از محل خود خارج و با تغییراتی که انجام شد برای ۳۰ سال آینده انتظار بهره برداری از آن خواهد رفت.

گفتنی است انجام این پروژه با پیگیری و نظارت شرکت تولید و بهره برداری نیروگاه شهید عباسپور و پشتیبانی حوزه ستادی شرکت تعمیرات اجرا و با موفقیت به پایان رسید.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار