تمرکز زدایی و تولید فیلم حرفه ای از اولویت های برنامه های سالجاری است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۳:۳۳ ب٫ظ
تمرکز زدایی و تولید فیلم حرفه ای از اولویت های برنامه های سالجاری است [ad_1] آبادان – ایرنا – رییس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به فعالیت ۶۸ دفتر و نمایندگی این انجمن در سراسر کشور اشاره کرد و گفت:اولویت برنامه های سالجاری تاکید بر تمرکززدایی و توجه به افزایش اختیارات دفاتر در سراسر کشور است. سید صادق موسوی یکشنبه در دیدار با مدیرکل فرهنگ و […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – رییس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به فعالیت ۶۸ دفتر و نمایندگی این انجمن در سراسر کشور اشاره کرد و گفت:اولویت برنامه های سالجاری تاکید بر تمرکززدایی و توجه به افزایش اختیارات دفاتر در سراسر کشور است. سید صادق موسوی یکشنبه در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند افزود:توجه جدی به حضور فیلم‌های تولیدی در جشنوارهای بین‌المللی و رقابت‌ با فیلم‌های خارجی و جذب سرمایه‌گذار صنعتی خارج از حوزه دولتی برای حمایت از تولیدات حرفه‌ای فیلم در کشور از دیگر برنامه‌های جدید انجمن سینمای کشور است.
وی به تقسیم‌بندی استان‌های کشور به سه منطقه برای برگزاری جشنوارهای موضوعی اشاره کرد و اظهار داشت:برگزاری سه جشنواره منطقه‌ای و استانی، تقویت کلاس‌های آموزشی ارتقاء دانش اساتید در حوزه آموزش در دستور کار قرار دارد.
موسوی از افزایش اختیارات دفاتر حوزه هنری برای تولید فیلم‌های کوتاه هنرجویی و نیمه‌حرفه‌ای به منظور تمرکززدایی از تولیدات نیمه‌حرفه‌ای در ستاد مرکزی خبر داد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت:در سالجاری علاوه بر حمایت از تولیدات نیمه‌حرفه‌ای از تولیدات حرفه‌ای فیلم نیز حمایت خواهد شد.
وی به فروش ۱۷۰ میلیارد تومانی سینمای ایران در سال گذشته اشاره کرد و گفت:بازارهای جدید برای فروش فیلم در کشور گشوده شده و برای استمرار آن نیاز به تولید فیلم‌های فاخر و آموزش در این زمینه است.
موسوی گفت:دولت تدبیر و امید نگاه ویژه و خاصی به هنر و بخصوص سینما و تولید فیلم دارد و این عامل باعث رونق صنعت سینما در چند سال گذشته شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت‌های هنری و هنرمندان شهرستان آبادان اشاره کرد و اظهار داشت:هشت سال دفاع مقدس هرچند به زیرساخت‌ها هنری و سینمای این شهر آسیب جدی رساند ولی این منطقه همچنان به‌عنوان یکی از مناطق هنری و سینمایی کشور به شمار می‌رود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند نیز در این جلسه از آمادگی این منطقه برای حمایت از برگزار جشنواره منطقه‌ای در آبادان خبر داد و اظهار داشت:تجهیز ساختمان انجمن سینمای جوان در دستور کار قرار دارد.
همایون قنواتی به علاقه خاص شهروندان شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به هنر اشاره کرد و اظهار داشت: با حضور اساتید ارزشمند موسیقی کشور همچون امیر مهیار تفرشی پور و داریوش فرهت ارکستر اروند در حال شکل‌گیری است.
وی گفت:از حضور جوانان شهرستان‌های آبادان و خرمشهر در جشنواره‌های بین‌المللی حمایت می‌کنیم.
مجید عیدان مسئول سینمای جوان شهرستان آبادان در ادامه به استقبال مردم از برگزار جشنواره فیلم اروند در تعطیلات نورزی اشاره کرد گفت:در سال گذشته ۱۵۰ هزار نفر از شهروندان آبادانی با حضور در سینما مهرآبادان فیلم‌های برتر کشور را تماشا کردند.
۳۰۱۵/۶۰۰۲
خبرنگار: عدنان جواهری ** انتشاردهنده: کبری آقازری
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار