در چارچوب مدل جديد قراردادهاي نفتي؛

توافقنامه رئوس قراردادی توسعه میادین پارسی و پرنج با گروه مپنا امضا شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۹ ق٫ظ
توافقنامه رئوس قراردادی توسعه میادین پارسی و پرنج با گروه مپنا امضا شد توافقنامه رئوس قراردادی توسعه میادین پارسی و پرنج بین شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و گروه مپنا امضا شد.

قلم ماندگار:

به گزارش پایگاه خبری قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی، این توافقنامه، روز دوشنبه (۱۵ مرداد ماه) توسط بیژن عالی‌پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مجتبی غروی مدیرعامل بخش نفت و گاز گروه مپنا امضا شد .

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در آیین انعقاد این توافقنامه اظهار داشت: این شرکت با هدف توسعه میادین پارسی، کرنج، رگ سفید و شادگان ۱۸ تفاهم نامه با ۸ شرکت معتبر داخلی و خارجی به امضا رساند که در نتیجه آن، تفاهم نامه توسعه میدان کرنج در اردیبهشت ماه امسال با شرکت پرگس امضا شد و برای توسعه میادین پارسی و پرنج با گروه مپنا به تفاهم رسیدیم.

مهندس بیژن عالی پور گفت: میادین پارسی و پرنج از میادین تحت تزریق گاز هستند که بر اساس مطالعات صورت گرفته، انتظار داریم با اجرای طرح توسعه، علاوه بر جبران افت طبیعی، تولید آنها ۳۰ تا ۴۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

وی، افزایش تولید نفت، گاز و مایعات گازی، ایجاد فرصت های جدید شغلی، رونق کسب و کار و استفاده از ظرفیت های داخلی را از دستاوردهای طرح های توسعه میادین برشمرد.

مدیرعامل بخش نفت و گاز گروه مپنا نیز ضمن معرفی توانمندی های گروه مپنا اظهار داشت: این گروه هم اکنون ۳٫۵ میلیارد دلار قرارداد جاری با وزارت نفت دارد و از نظر امکانات و تجهیزات توانایی شروع به کار سریع برای حفاری ۵ حلقه چاه جدید را داریم.

مجتبی غروی، با اعلام آمادگی این گروه برای همکاری با مناطق نفت خیز جنوب در زمینه تامین برق و بهینه سازی تاسیسات و تجهیزات، گفت: با امضای این تفاهم نامه فصل جدید همکاری را با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب شروع کردیم.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار