توزیع ۴۰هزار سبد کالا در ماه مبارک رمضان در خوزستان

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۸ ق٫ظ
توزیع ۴۰هزار سبد کالا در ماه مبارک رمضان در خوزستان خوزستان- قلم ماندگار، مدیرکل کمیته امداد خوزستان گفت:کمیته امداد تلاش دارد تا به صورت ملی و استانی، در پویش افطاری ماه مبارک رمضان نسبت به افطار ۱۲۰هزار نفر مددجوی کمیته امداد اقدام کند و در همین راستا نیز ۴۰هزار سبد کالا بین مددجوها توزیع خواهد شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، نشست خبری مدیرکل کمیته امداد خوزستان، به مناسبت هفته اکرام و اطعام ایتام، پیش از ظهر امروز در سالن جلسات کمیته‌امداد خوزستان و با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

مرتضی موصلی، مدیرکل کمیته امداد خوزستان ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت اصحاب رسانه در کمک به گسترش اهداف کمیته امداد مبنی بر خدمتگذاری به نیازمندان و جذب خیرین، اظهار کرد: از پانزدهم ماه مبارک رمضان هفته اطعام و اکرام نیازمندان آغاز می‌شود و یکی از مهم‌ترین راهبردهای کمیته امداد نیز همین توسعه بخش مردمی است که مطالبه مقام معظم رهبری و نخبگان جامعه است.

وی افزود: برنامه‌های مختلفی به جهت تحقق این هدف در دستور کار ما قرار گرفته است و در دوسال گذشته توانستیم ۶۰ مرکز نیکوکاری را با محوریت مساجد ایجاد کنیم که افزایش تا ۱۰۰مسجد را نیز برای سال جاری در نظر داریم؛ هدف ما از این حرکت این است که مساجد به محور فعالیت‌های خیرخواهانه تبدیل شود.

۳۲۰هزار نیکوکار در خوزستان

موصلی عنوان کرد: در حال حاضر ۳۲۰هزار نیکوکار با کمیته امداد همکاری دارند که حدود ۳۵هزار نفر از آن‌ها به عنوان حامیان طرح اکرام و محسنین با کمیته امداد در ارتباط هستند؛ تلاش ما در راستای افزایش این جامعه خیرین به صورت کمی ادامه دارد و علاوه بر این بزرگواران، نیکوکارانی از سایر نقاط کشور و حتی دیگر کشورها نیز با همکاری میکنند.

وی افزود: سال گذشته از نظر اقتصادی وضعیت سختی داشت و با توجه به شرایط، پیش‌بینی ما مبنی بر کاهش مشارکت‌های مردمی بود اما علی‌رغم مشکلات اقتصادی، همراهی مردم با کمیته امداد بیشتر شد و ۲۵درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان در اشاره به پویش ملی افطاری، عنوان کرد: کمیته امداد تلاش دارد تا به صورت ملی و استانی، در پویش افطاری ماه مبارک رمضان نسبت به افطار ۱۲۰هزار نفر مددجوی کمیته امداد اقدام کند و در همین راستا نیز ۴۰هزار سبد کالا و هرکدام به ارزش ۲۰۰هزارتومان و با استفاده از ظرفیت خیرین بین مددجوها توزیع خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۳۵میلیارد تومان کمک‌های مالی خیرین جمع‌آوری شد و در دهه دوم ماه مبارک رمضان نیز در تلاش هستیم تا زمینه جذب ۷هزار حامی نیکوکار جدید را برای سال جاری فراهم کنیم که قطعا در جهت پیشبرد اهداف کمیته امداد در راستای کاهش فقر موثر خواهد بود.

تحت پوشش قرار دادن ۳۳۰۰خانوار سیل زده روستایی

موصلی ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر امر زکات، گفت: سال گذشته ۴/۵میلیارد از فطریه، کمک‌های مردمی بود؛ امسال دبیرخانه شورای زکات در استان خوزستان در کمیته امداد است و در همین راستا نیز هماهنگی‌های لازم با ۳۰۰مسجد و مصلی صورت گرفته است تا در خدمت نمازگزاران عید فطر بوده و عنایات مردم را در هر شهرستان در همان منطقه توزیع خواهیم کرد.

وی افزود: مهم‌‌ترین برنامه کمیته امداد توجه ویژه به توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خانواده‌های مددجو است و تلاش ما در همین راستا نیز ادامه دارد.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان در پاسخ به وضعیت رسیدگی به خانواده‌های مددجوی سیل‌زده، اظهار کرد: بخشی از خانوارهای آسیب دیده از بحران سیل از مددجویان کمیته امداد بودند و ما نیز مانند سایر ارگان‌ها در تلاش بودیم تا نقش خودمان را ایفا کنیم لذا از همان روزهای ابتدایی سیل، اطلاع رسانی‌هایی مبنی بر تخلیه منازل برای مددجوها را به آنان اعلام کردیم.

وی افزود: ۳۳۰۰خانوار آسیب دیده از سیل را در مناطق روستایی تحت پوشش خود قرار دادیم و ۵۰میلیارد تومان بین خانوارهای آسیب دیده توزیع شد؛ همچنین ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بدون سود و کارمزد در جهت کمک به سیل‌زدگان تحت پوشش و حتی غیر تحت پوشش در نظر گرفتیم که از طریق صندوق ولایت در حال پرداخت است.

سال۹۷ تمام مددجویان بیمه حوادث شدند

مدیرکل کمیته امداد خوزستان عنوان کرد: سال گذشته تمام مددجویان استان، تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفتند و با توجه به سیل اخیر، در حال حاضر کارشناسان بیمه در استان حضور دارند و درصدد ارزیابی میزان خسارات هستند.

وی افزود: تا پایان سال جاری مقرر شده تا آن بخشی از احداث مسکن که تحت نظر کمیته امداد است به اتمام برسد و برآورد ما این است که نزدیک به ۷۰۰خانوار به احداث کامل و ۱۵۰۰خانوار به تعمیرات در منازل نیاز دارند.

موصلی گفت: در روزهای سیل، ۹۵۰تن خوراک کنسانتره دام را تهیه و برای دام‌های مددجویان توزیع کردیم تا اشتغال‌زایی آن‌ها متوقف نشود.

وی افزود: در حال حاضر نیز ۱۴۷هزار خانوار با تعداد ۳۲۱هزار نفر در استان خوزستان از کمیته امداد خدمات مختلف دریافت میکنند که ۱۰۸هزار خانوار تنها کمک معیشتی دریافت و مابقی در حوزه‌های تک و چند خدمتی، از خدمات کمیته امداد بهره‌مند میشوند.

۱۴میلیارد تومان، کمک‌های مردمی استان به سیل‌زدگان

مدیرکل کمیته امداد خوزستان در رابطه با کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان، اظهار کرد: ۳۲۱کامیون حامل بسته‌های بهداشتی، غذایی و … از استان‌های مختلف کشور به کمیته امداد استان رسید و در حال توزیع است.

وی افزود: کمک‌های مردمی که در خود استان به دفاتر استانی کمیته امداد شد در مجموع به ارزش ۱۴میلیارد تومان بود که ۱میلیاردو۳۰۰میلیون تومان آن کمک‌های نقدی و مابقی به صورت کالا، مواد غذایی و مواد بهداشتی بود که تا به امروز ۹۰درصد آن توزیع شده و مابقی آن در حال توزیع است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار