توقف وام‌دهی بانک‌ها در سال۹۶

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۸:۵۶ ق٫ظ
توقف وام‌دهی بانک‌ها در سال۹۶  فروردین هم رو به اتمام است، اما شعب بانکی همچنان در مقابل درخواست مردم برای دریافت وام، مقاومت می‌کنند. گویا بانک‌ها بعد از ۲۹ روز، هنوز کرکره‌ها را بالا نداده‌اند.

 #به گزارش پایگاه خبری قلم ماندگار، بررسی‌های میدانی خبرنگار قلم ماندگار از شعب بانکی حکایت از آن دارد که هنوز دستورالعمل ارائه وام‌های خرد از سوی شعب مرکزی بانک‌ها به سایر شعب ابلاغ نشده و اگر فردی به عنوان متقاضی، سری به بانک‌ها بزند، حتما باید منتظر دست رد متصدی بانک بر سینه‌اش باشد.

یکی از متصدیان بانکی در این رابطه می‌گوید: هنوز دستورالعمل جدید برای اعطای وام در سال ۹۶ به شعب ابلاغ نشده و مشخص نیست استراتژی برای پرداخت وام در سال جدید چه باشد. البته سال گذشته بسیاری از بانک‌ها به بهانه اعطای کارت اعتباری طلایی، نقره‌ای و برنز، پرداخت تسهیلات خرد را متوقف کردند و حتی کارنامه درخشانی هم از همراهی با بانک مرکزی به جای نگذاشتند.

وی می‌افزاید: تا این لحظه هیچ ابلاغیه جدیدی برای ادامه طرح اعطای کارت‌های اعتباری طلایی، نقره‌ای و برنزی به بانک‌ها از سوی بانک مرکزی داده نشده و بانک‌ها هم البته تمایلی ندارند این طرح را ادامه دهند؛ چراکه منبع اصلی تامین مالی برای این طرح، منابع داخلی بانک‌هاست که به دلیل موضوعاتی همچون مطالبات معوق و عدم وصول بدهی‌ها، منابع داخلی بانک‌ها هم با مشکلاتی مواجه است.

#انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار