مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان عنوان کرد:

تولید بیش از ۸ هزار دقیقه برنامه تولیدی به مناسبت چهل سالگی انقلاب در صدا و سیمای مرکز خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ | ۲۲:۲۷ ب٫ظ
تولید بیش از ۸ هزار دقیقه برنامه تولیدی به مناسبت چهل سالگی انقلاب در صدا و سیمای مرکز خوزستان مسلم رحیمی با بیان اینکه بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ دقیقه برنامه تولیدی به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در صداوسیمای مرکز خوزستان تولید شده است‏، گفت: در شرایطی که هجمه رسانه‌ای متوجه نظام اسلامی است باید کارنامه انقلاب را برای مردم تبیین کنیم.
قلم ماندگار:
مسلم رحیمی‏، مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان در نشست خبری چهل سالگی انقلاب اسلامی با اصحاب رسانه که امروز ۲۷ آبان‌ماه برگزار شد، با بیان اینکه ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سال ۹۵ تشکیل شد و ما از سال ۹۶ ساخت بعضی از تولیدات را آغاز کردیم‏، گفت: تولیدات در شش حوزه‏ سیما، صدا، فضای مجازی، پژوهش و خبر تهیه شده‌اند.

وی ادامه داد: جایگاه استان خوزستان در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی در بین استان‌های کشور ویژه است. جهاد عشایر عرب خوزستان بر علیه استعمار انگلیس‏، مبارزات قوم بختیاری و مبارزات شهرهای کوچک استان بر علیه پهلوی نشان دهنده حضور مردم خوزستان در قیام‌های انقلابی است. باید نقش مبارزان انقلابی استان خوزستان همچون آیت‌الله بهبهانی، به عنوان اولین مرجع تقلیدی که در دفاع از امام ده روز در منزل ایشان بیتوته کرد و همچنین حضور یک نفر از استان خوزستان به دعوت امام راحل در خبرگان قانون اساسی‏ و مجاهدت‌های صورت گرفته در دفاع مقدس در شهر سوسنگرد، نشان داده شود؛ ما رسانه‌ای‌ها هر چه در این زمینه کار کنیم همچنان در ابتدای راه هستیم.

رحیمی گفت: در راستای به تصویرکشیدن چهل سال انقلاب اسلامی برنامه‌های مختلفی در صدا و سیمای مرکز خوزستان تهیه شده است. مجموعه یازده قسمتی به نام «برگ و باد» شامل تصاویر تازه‌ای از انقلاب اسلامی در خوزستان و پاسخ به چرایی انقلاب اسلامی تهیه شده است. برنامه «کارنامه» عملکرد چهل سالگی انقلاب اسلامی است که یکی از مهم‌ترین نکات آن حضور مسئولان در این برنامه است؛ نقطه اوج برنامه حضور استانداران خوزستان از ابتدای انقلاب اسلامی صرف‌نظر از گرایشات سیاسی در این برنامه و بیان اقدامات آنها در مدت مسئولیت در استان است. همچنین به استاندار خوزستان پیشنهاد داده‌ایم که این استانداران در یک همایش گردهم جمع شوند تا نمادی از وحدت همه سلایق فکری در استان باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان بیان کرد: همچنین در مستند سی دقیقه‌ای مهم‌ترین فعالیت‌های انقلاب اسلامی در استان به تصویر کشیده می‌شود. تولیداتی هم در زمینه نقش علما‏، بازار، شهرها و اماکن در انقلاب اسلامی تولید شده است. نکات مهم وصیت‌نامه الهی سیاسی امام راحل در سی قسمت در قالب کار گرافیکی بازپخش می‌شود. همچنین به میمنت سی‌امین سال رهبری مقام معظم رهبری برنامه‌ای به نام «امین روح‌الله» تهیه شده که به بررسی پس از رحلت امام تاکنون می‌پردازد.

وی ادامه داد: برگزاری هشتاد جشن انقلاب در هشتاد نقطه استان برنامه‌ریزی شده است. همچنین در حوزه شهید و شهادت مجموعه مستند چهل شهید با همکاری بنیاد شهید‏، حوزه هنری، سپاه، ارتش و بنیاد حفظ آثار تهیه شده که در دهه فجر رونمایی می‌شود. برنامه چلچراغ درباره چهل شخصیت ویژه انقلاب اسلامی تهیه شده است. همچنین در نظر داریم کار ویژه‌ای درباره مرحوم دکتر قیصر امین‌پور شاعر انقلاب و دفاع مقدس تهیه کنیم که نیاز به همفکری رسانه‌ها دارد.

رحیمی با اشاره به برنامه‌های تولید شده چهل سالگی انقلاب اسلامی در حوزه صدا گفت: در قالب نمایش‌های رادیویی به دلیل تأثیر بسزای آن کارهای انقلابی با موضوع مستند شخصیت‌ها، اصناف و بازاریان، دانشجویان، صنعت نفت، نغمه‌های انقلابی ساخته شده است. همچنین فرصت خوبی در رادیو برای پخش تاریخ شفاهی انقلاب وجود دارد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان با اشاره به تولید تقویم بومی انقلاب اسلامی در خوزستان تصریح کرد: برنامه‌هایی با محوریت نقش گروه منصورون در انقلاب، دستاوردها و گزارش‌های محرومیت‌زدایی، تولید سمفونی انقلاب به ده گویش قومیت‌های مختلف در خوزستان از جمله دیگر اقدامات ما به این مناسبت است.

وی با بیان اینکه ۷۴ عنوان برنامه مهم در تمام حوزه‌های صدا و سیما شامل خبر، پژوهش، موسیقی، فضای مجازی، صدا و سیما تولید شده گفت: در ذیل این ۷۴ عنوان برنامه، برنامه‌های متعددی قرار دارد که در مجموع بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ دقیقه برنامه تولیدی در استان خواهیم داشت.

رحیمی اشاره کرد: سعی ما بر آن است با توجه به شرایط اقتصادی و فضای جامعه و تبلیغات دشمن دست به دست هم دهیم و با بازخوانی موفقیت‌ها و تبیین دستاوردهای انقلاب برای آحاد جامعه به ویژه نسل جوان، انقلاب اسلامی را زیبا منعکس کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان اظهار کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از مبارزان انقلاب چه آنهایی که سنگ اولیه انقلاب را در استان بنا نهادند و چه آنهایی که به استحکام این بنا کمک کردند، تجلیل می‌شود. وظیفه ما این است که به اتحاد اقوام بیشتر بپردازیم؛ دشمن وقتی اتحاد ما، شیعه بودن خوزستان و شور و شعور در اربعین و مراسم مذهبی را می‌بیند آن را تحمل نمی‌کند. ما باید در کنار مردم باشیم؛ آنها در تمام فرازونشیب‌ها با تقدیم شهید، تحمل تحریم‌ها و پاسخگویی مناسبت به تهدیدات در کنار انقلاب اسلامی بودند. مردم گله‌ای از نظام، امام و رهبری ندارند‏، بلکه گلایه‌ آنها از مسئولین است. در شرایطی که هجمه رسانه‌ای متوجه نظام اسلامی است باید کارنامه انقلاب را برای مردم تبیین کنیم.
انتهای پیام

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار