تولید سالانه ۷۲ میلیون شاخه گل در دزفول

تاریخ انتشار: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۸ ب٫ظ
تولید سالانه ۷۲ میلیون شاخه گل در دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: سالانه ۷۲ میلیون شاخه گل مریم و رز در این شهرستان تولید می شود. احمد زارعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:امسال ۳۰۰ هکتار از گلخانه های دزفول به کشت گل رز و ۱۱۲ هکتار به کشت گل مریم اختصاص یافت […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی دزفول گفت: سالانه ۷۲ میلیون شاخه گل مریم و رز در این شهرستان تولید می شود. احمد زارعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:امسال ۳۰۰ هکتار از گلخانه های دزفول به کشت گل رز و ۱۱۲ هکتار به کشت گل مریم اختصاص یافت که کشت گل مریم نسبت به سال گذشته با افزایش سه هکتاری همراه بوده است .
وی به ارقام گل های تولید شده در دزفول نیز اشاره کرد و افزود:رقم های نابلس،ایلونا و هلندی اصلاح شده گل رز و گل مریم رقم پرپر پابلند در شهرستان دزفول کشت می شوند که برداشت گل رز از اواسط آبان آغاز و تا اواخر فروردین ماه ادامه دارد ضمن اینکه گل مریم نیز در ۲ فصل قابل برداشت است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول اضافه کرد:با توجه به نیاز کودی گل رز ۱۸۰ تن اوره ،۶۰ تن فسفات آمونیم و ۶۰ تن سولفات پتاسیم بین گل کاران گل رز دزفول توزیع شده و در خصوص گل مریم نیز ۱۸/۴ تن اوره ،۲۲ تن فسفات آمونیوم و ۱۸ تن سولفات پتاسیم توزیع شده است .
زارعی گفت:با توجه به مبارزه با بیماری پوسیدگی خاکستری در سال گذشته پیش بینی می شود میزان تولید گل رز در دزفول نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته باشد ولی در خصوص گل مریم تغییر چندانی در توسعه گلخانه ها مشاهده نمی شود.
وی گفت:میزان اشتغالزایی در گلخانه های گل رز ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم بوده و در گلخانه های گل مریم نیز ۳۳۶ فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم ایجاد شده است.
وی میزان خانوارهای بهره مند در گلخانه های دزفول را گل رز را ۴۳۰ خانوار بیان کرد و گفت:میزان تسهیلات ارائه شده برای گلخانه های گل رز ۳۳ میلیارد ریال در سطح ۲٫۲ هکتار جهت ایجاد گلخانه های هیدروپونیک و مدرن در حال انجام است.
زارعی افزود:در گلخانه های گل مریم احداث سازه های سنتی با صرف هزینه ها کمتر انجام شده است.
شهرستان دزفول با تولید سالانه ۱۷٫۹میلیون شاخه گل مریم مقام نخست تولید گل مریم و با تولید سالانه ۵۴ میلیون شاخه گل رز مقام دوم تولید گل رز را در کشور به خود اختصاص داده است.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار