جامعه روحانیت در دوران انقلاب و دفاع مقدس نقش برجسته ای داشت

تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۷:۵۱ ب٫ظ
جامعه روحانیت در دوران انقلاب و دفاع مقدس نقش برجسته ای داشت [ad_1] اهواز – ایرنا- مسئول امور روحانیت حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: جامعه روحانیت در طول تاریخ انقلاب به خصوص دوران دفاع مقدس همواره حضور پررنگ و برجسته ای در صحنه داشته و تعداد شهدای روحانی ، سندی بر مجاهدت های جامعه روحانیت است. به گزارش ایرنا حجت الاسلام […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا- مسئول امور روحانیت حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: جامعه روحانیت در طول تاریخ انقلاب به خصوص دوران دفاع مقدس همواره حضور پررنگ و برجسته ای در صحنه داشته و تعداد شهدای روحانی ، سندی بر مجاهدت های جامعه روحانیت است. به گزارش ایرنا حجت الاسلام الیاسی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اهواز با گرامیداشت یکم اسفندماه روز روحانیت و دفاع مقدس افزود:روز یکم اسفندماه به عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نامگذاری شده است که دلیل این نامگذاری شهادت بزرگانی چون شهید محلاتی و ۳۰ روحانی مبارز و مجاهد در دوران دفاع مقدس است.
وی افزود: شهید محلاتی در دوران دفاع مقدس نماینده امام خمینی(ره) بود و به همراه ۳۰ روحانی مجاهد که هر یک سمت های مختلفی در کشور داشتند بعد از عملیات والفجر عازم منطقه فاو بودند که هواپیمای این بزرگان در ۲۵ کیلومتری اهواز توسط دشمنان بعثی مورد اصابت قرار گرفت و همگی آنها به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
مسئول امور روحانیت حوزه نمایندگی ولی فقیه درسپاه ولیعصر (عج) خوزستان ادامه داد: شهید فضل الله محلاتی در خانواده ای مومن و متدین چشم به جهان گشود و در مکتب بزرگانی چون آیت الله بروجردی ، امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی کسب علم کرد.
وی بیان کرد: سازش ناپذیری و آمادگی برای مبارزه ، تلاش و پایبندی به آرمان های انقلاب و نیز عشق و علاقه کم نظیر این شهید بزرگوار به امام(ره) قابل وصف نبود.
حجت الاسلام الیاسی تصریح کرد: نقش روحانیت در طول تاریخ از زمان پیش از انقلاب و پس از آن همواره نقش برجسته ای بوده و در هر جایی که ظلم و زور وجود داشت نقش روحانیت برای مبارزه و هدایت مردم بی بدیل بود.
وی ادامه داد: در زمان انقلاب نیز جامعه روحانیت در راس مبارزات قرار داشت و هدایت ها و رشادت های این علمای بزرگ بود که در کنار مردم پیروزی انقلاب را رقم زد.
مسئول امور روحانیت حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان همچنین به حضور حداکثری روحانیون در دوران دفاع مقدس و عملیات های دشوار اشاره کرد و گفت: در این دوران در عملیات های دشوار تعداد شهدای روحانی بالا بوده و این نشان دهنده روحیه مجاهدت و نقش برجسته آن ها در دوران دفاع مقدس بود.
۷۱۵۲/۶۰۶۸
خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار