جام جهانی کشتی فرنگی/شکست فرنگی کاران ایران برابر روسیه

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۴ ب٫ظ
جام جهانی کشتی فرنگی/شکست فرنگی کاران ایران برابر روسیه [ad_1] آبادان – ایرنا – تیم ملی کشتی فرنگی ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی مقابل روسیه مغلوب شد تا امیدهای فرنگی کاران ایران برای حضور در فینال کمرنگ شود. به گزارش ایرنا سی وپنجمین دوره جام جهانی کشتی فرنگی درسال ۲۰۱۷ صبح امروز (پنجشنبه) در محل سالن کوثر شهر آبادان آغاز و […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – تیم ملی کشتی فرنگی ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی مقابل روسیه مغلوب شد تا امیدهای فرنگی کاران ایران برای حضور در فینال کمرنگ شود. به گزارش ایرنا سی وپنجمین دوره جام جهانی کشتی فرنگی درسال ۲۰۱۷ صبح امروز (پنجشنبه) در محل سالن کوثر شهر آبادان آغاز و عصر فردا(جمعه) با شناخت تیم های برتر به پایان می رسد.
ایران در گروه یک با روسیه، قزاقستان و آلمان همگروه است و درگروه دوم این رقابت ها نیز ترکیه، بلاروس، اوکراین و جمهوری آذربایجان قرار دارند.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار حساس از ساعت ۱۸ و بعد از مراسم افتتاحیه به مصاف تیم روسیه رفت که در دیداری حساس و نفس گیر تیم جوان ایران با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب تیم روسیه شدند تا فرنگی کاران کشورمان امیدی برای حضور در دیدار فینال نداشته باشند.
تیم روسیه در دیدار سوم خود فردا صبح به مصاف آلمان خواهد رفت که به نظر می رسد مشکلی برای شکست این تیم ندارد و از اکنون باید روس ها را یک پای فینال بدانیم.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران صبح امروز نیز تیم آلمان را ۸ بر صفر شکست داده بود و صبح فردا در سومین دیدار به مصاف قزاقستان می رود.

** گزارش دیدارهای انفرادی ایران با روسیه:
سامان عبد ولی دارنده مدال نقره آسیا و نقره جوانان جهان شروع کننده دیدار حساس و نفس گیر ایران در وزن ۵۹ کیلوگرم برابر مینگیان سیمینوف دارنده برنز المپیک ۲۰۱۲، نقره جهان و دارنده مدال طلای اروپا بود. هر دو کشتی گیر سه دقیقه نخست را با کسب یک امتیاز کم کاری با تساوی به پایان رساندند.
در سه دقیقه دوم این کشتی گیر با تجربه روسها بود که با کسب یک امتیاز کم کاری دیگر از عبد ولی جمع امتیازات خود را به ۲ رساند و با اداره این کشتی نفس گیر آن را در نهایت به سود خود به پایان رساند که در پایان کشتی عبد ولی حریف خود را خاک کرد که امتیازی داوران به او ندادند و مورد اعتراض کادر فنی قرار نگرفت و سیمینوف این مبارزه را ۳ بر یک به سود خود به پایان رساند.
علی ارسلان فرنگی کار وزن ۶۶ کیلوگرم در دومین مبارزه برابر سوریه مقابل آرتم سورکوف دارنده مدال برنز جهان و طلای اروپا و طلای بازی های اروپایی قرار گرفت. ارسلان کشتی گیر آملی تیم ملی که در معیت تیم سینا صنعت ایذه در جام باشگاههای جهان داور استفانک دارنده مدال طلا را شکست داده بود با انگیزه زیادی پای به جام جهانی گذاشته بود.
سورکوف روسی در آغاز مبارزه وزن ۶۶ کیلوگرم با اجرای فن کمر زیبا ۴ امتیاز پیش افتاد و ارسلان نیز در ادامه با خاک کردن حریف و اجرای بارانداز مسابقه را در وقت نخست به تساوی کشاند. در وقت دوم کشتی خیلی کند و خسته کننده بود اما فرنگی کار روسی پرکارتر و فعالتر از ارسلان نشان داد و به همین دلیل داور یک پوئن اخطار به سورکوف داد و اجرای فن فرنگی کار کشورمان را به دلیل استفاده از پا نپذیرفتند و در نهایت فرنگی کار روس با نتیجه ۷ بر ۴ دومین کشتی را به سود خود خاتمه داد.
کشتی سوم این مسابقه در وزن ۷۱ کیلوگرم را محمد علی گرایی قهرمان ارتش های جهان و ابوزید مانتسیگوف دارنده مدال طلای جوانان جهان را برگزار کردند و دو فرنگی کار وقت نخست را به دفاع کردن و اداره مبارزه پرداختند و در نهایت این گرایی نماینده شیرازی تیم ملی بود که یک پوئن اخطار از داور کسب کرد.
گرایی که انگیزه فراوانی برای کسب نخستین پیروزی تیم ملی در این مسابقه حیثیتی داشت در سه دقیقه دوم با اجرای یک مبارزه حساب شده و با از کار انداختن دستان حریف خود این مبارزه را با نتیجه ۴ بر صفر به سود خود به پایان برد و نخستین پیروزی تیم ملی ایران را رقم زد.
گوکی مامیاشویلی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اعتراض شدیدی به داور این مسابقه داشت که داوران اعتراض او را نپذیرفتند.
در مبارزه چهارم و حساس دو کشتی گیر عنوان دار و سرشناس وزن ۷۵ کیلوگرم جهان یعنی رومن ولاسوف دارنده دو مدال طلای المپیک و دو مدال طلای قهرمانی جهان و سعید عبد ولی دارنده مدال برنز المپیک و مدال طلای قهرمانی جهان به مصاف یکدیگر رفتند و دو کشتی گیر این مبارزه را جنگنده و پربرخورد آغاز کردند و با زدن به دست و صورت و کتف یکدیگر سعی بر اداره این مبارزه داشتند که داوران در همان ابتدای کار دو امتیاز به ولاسوف سرشناس به دلیل ضربه غیرورزشی نماینده اندیمشکی تیم ملی دادند که در ادامه ضربات سر عبد ولی به بدن ولاسوف ادامه داشت و داوران با دادن دو امتیاز دیگر، جمع امتیازات ولاسوف را به ۴ رساندند. عبدولی که چیزی برای از دست دادن نداشت با حملات مستمر و پی در پی سعی در کسب امتیاز از حریف نامدار خود را داشت که ولاسوف هیچگاه اجازه خودنمایی را به او نداد و وقت نخست را با نتیجه ۵ بر یک به سود خود به پایان برد. در وقت دوم نیز ولاسوف در حالی که از ناحیه سر مصدوم شده بود تمام راهها را مقابل عبد ولی تنها بازمانده تیم المپیکی ایران در ریو را بسته بود و سومین پیروزی روس ها را برابر ایران رقم زد.
یوسف قادریان نماینده وزن ۸۰ کیلوگرم که مدال برنز پیکارهای جهانی را در کارنامه دارد مقابل رمضان آپاچاریف دارنده مدال طلای جهان روبرو شد که قادریان با ارایه یک کشتی برتر وقت نخست را با خاک کردین حریف و یک پوئن اخطار با نتیجه ۳ بر صفر مقابل قهرمان جهان به برتری رساند و در سه دقیقه دوم نیز امتیازی رد و بدل و نشد و قادریان با کسب پیروزی سه بر صفر دومین پیروزی ایران را به ثبت رساند.
دیدار ششم نیز به واسطه حضور داویت چاکوتادزه دارنده مدال طلای المپیک ریو برای علاقمندان از حساسیت زیادی برخوردار بود. حسین نوری نماینده وزن ۸۵ کیلوگرم ایران در این مسابقه که کار بسیار سختی را پیش رو داشت، وقت نخست را با دادن یک پوئن اخطار به دلیل کم کاری به حریف نامدار خود واگذار کرد. چاکوتادزه در آغاز وقت دوم با گرفتن کمر نوری و اجرای فن کمر و فراراز تشک نوری امتیازات خود را به ۷ رساند و درادامه با اجرای فن بارانداز این مبارزه را با نتیجه ۹ بر صفر به سود خود خاتمه داد و چهارمین پیروزی روس ها را به دست آورد.
دیدار هفتم این مبارزه پربرخورد که با حمایت شدید هواداران همراه بود سید مصطفی صالحی زاده مقابل ماکسیم استفاریان قرار گرفت که نماینده خوزستانی تیم ملی این مبارزه حیثیتی و مهم برای ایران را با نتیجه ۲ بر صفر به سود خود به پایان برد و سومین پیروزی ایران را رقم زد.
در دیدار هشتم و پایانی که در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بین بهنام مهدی زاده دارنده مدال طلای آسیا و سرگئی سیمینوف دارنده مدال برنز المپیک به مصاف هم رفتند که مبارزه وقت نخست با کسب یک امتیاز از سوی نماینده اسلامشهری تیم ملی به پایان رسید و در وقت دوم نماینده روس ها با بیرون بردن پای مهدیزاده مسابقه را به تساوی کشاند و در پایان این مسابقه با نتیجه ۲ بر یک به سود سیمینوف به پایان رسید.
تیم ملی کشتی فرنگی ایران در صورت پیروزی مهدیزاده در این دیدار به دلیل داشتن امتیاز مثبت بیشتر برنده دیدار بود.
سیمینوف در جام جهانی سال ۲۰۱۶ که در شیراز برگزار شده بود در دیدار فینال برابر بشیر باباجانزاده مغلوب شده بود.
در خلال برگزاری این مسابقه رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی و عضو هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی ملی پوشان را راهنمایی می کرد.

ایران ۳ – روسیه ۵:
۵۹ کیلوگرم: سامان عبد ولی یک – مینگیان سیمینوف ۳
۶۶ کیلوگرم: علی ارسلان ۴ – آرتم سورکوف ۷
۷۱ کیلوگرم: محمدعلی گرایی ۴ – ابوزید مانتسیگوف صفر
۷۵ کیلوگرم: سعید عبد ولی یک – رومن ولاسوف ۶
۸۰ کیلوگرم: یوسف قادریان ۳ – رمضان آباچاریف صفر
۸۵ کیلوگرم: حسین نوری صفر – داویت چاکوتادزه ۹
۹۸ کیلوگرم: سید مصطفی صالحی زاده ۲ – ماکسیم استفاریان صفر
۱۳۰ کیلوگرم: بهنام مهدی زاده یک – سرگئی سیمینوف ۵
۷۱۰۴/۳۰۱۵/۶۱۲۵ خبرنگاران:مسعود گادار و عدنان جواهری ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار