جانشین سازمان بسیج:ایران نه از تهدید دشمن هراسیده و نه به لبخند آن دلخوش است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۴:۵۱ ق٫ظ
جانشین سازمان بسیج:ایران نه از تهدید دشمن هراسیده و نه به لبخند آن دلخوش است [ad_1] آبادان – ایرنا – جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان آمادگی کامل نیروهای مسلح مقابل هرگونه تهدید دشمن، گفت:دشمنان ایران باید بدانند ملت ایران از هیچ دشمنی ترس نداشته و دغدغه تهدید استکبار را ندارد. به گزارش ایرنا سردار علی فضلی شامگاه سه شنبه در همایش ‘گفتمان انقلاب اسلامی ‘در سالن اجتماعات دانشکده نفت […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – جانشین سازمان بسیج مستضعفین با بیان آمادگی کامل نیروهای مسلح مقابل هرگونه تهدید دشمن، گفت:دشمنان ایران باید بدانند ملت ایران از هیچ دشمنی ترس نداشته و دغدغه تهدید استکبار را ندارد. به گزارش ایرنا سردار علی فضلی شامگاه سه شنبه در همایش ‘گفتمان انقلاب اسلامی ‘در سالن اجتماعات دانشکده نفت آبادان، افزود:آمادگی مردم و نیروهای مسلح نظام جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح است و مسئولان نیز باید قدردان این ملت بوده و خدمتگزاری به آنها را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
وی اظهار داشت: در مواجهه با دشمن، فداکاری و مجاهدت ها، جمهوری اسلامی ایران را به جایی رسانده که امروز دیگر دغدغه تهدید سران استکبار را نداریم.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین با تشریح توطئه های دشمن و استکبار مقابل نظام جمهوری اسلامی گفت:رئیس جمهوری آمریکا دوباره تهدید کرده که گزینه نظامی در قبال ایران روی میز است، ولی این گزینه ها روی میز یا زیر میز بودنشان فرقی برای نظام جمهوری اسلامی ایران ندارد.
سردار فضلی افزود:مردم ایران برای دفاع از کشور دغدغه ای ندارند و فرزندان رزمنده ایران، شب و روز، زمین، دریا و آسمان را رصد می کنند.
وی با بیان آمادگی کامل نیروهای مسلح کشور، تصریح کرد: اول انقلاب و ابتدای جنگ که تدارک نظامی چندانی نداشتیم رزمندگان سر تعظیم فرود نیاوردند و در عصر حاضر که مردمی با این اندیشه و نیروهای مسلح مقتدر داریم که اقیانوس ها را را درنوردیدند، برای دفاع از کیان نظام جمهوری اسلامی ایران از هیچ تهدیدی هراس و ترس ندارند.
سردار فضلی یکی از شاخصه های روشن انقلاب اسلامی را اصل ولایت فقیه عنوان کرد و افزود: پاکترین و خالص ترین انسان روی زمین نایب امام (عج) ، این مردم را رهبری می کند.
سردار فضلی افزود:رهبر معظم انقلاب درباره شاخصه های انقلاب اسلامی به یک نکته برجسته تر عنایت کردند و آن حفظ روحیه انقلابی است و این روحیه و تجلیل از انقلابیون در تاریخ معاصر جزیی از رسالت ها ، تکلیف و وظیفه است.

**تشریح روند اجرای عملیات والفجر ۸
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه سخنانش با مروری بر عملیات های دفاع مقدس از جمله عملیات والفجر ۸ در سال ۶۴ ، گفت: رزمندگان اسلام ۶ ماه تمام این منطقه و تمامی مواضع دشمن و قرارگاه هایشان را به صورت دقیق و شبانه روزی ارزیابی کردند و برای انجام این عملیات باید از عرض رودخانه اروند عبور می کردند.
سردار فضلی با اشاره به اینکه در زمان انجام عملیات والفجر ۸، تا ساعات پایانی برای شروع عملیات تنها ۱۸ دست لباس غواصی در دسترس بود، اظهار داشت: این ۱۸ دست لباس غواصی هم به دلیل تماس با سیم های خاردار حلقوی دشمن و هشت پری های درهم تنیده شده شان که به خیال شان هیچ جنبنده ای نمی تواند از آنها عبور کند، پاره شده بود.
وی افزود: در حال آماده سازی رزمندگان بودیم، در حالی که هنوز لباس به تعداد کافی نداشتیم اما به فضل الهی در ساعات پایانی مانده به آغاز عملیات یکصد دست لباس غواصی رسید و آن را میان رزمندگان توزیع کردیم.
وی تصریح کرد: رمز عملیات به نام ‘ یا فاطمه الزهرا(س)’ نامگذاری شده بود که پس از قرائت این رمز، مفهوم این بود که عملیات آغاز شده است و همه یگان ها و دسته ها با هم شروع کردند.
سردار فضلی گفت: رزمندگان غواص قرار گذاشته بودند تا جایی که امکان دارد با سلاح سرد، دشمن را از پای در آورند تا کمتر سر و صدا ایجاد شود و در این کار نیز موفق شدند.
وی افزود: برای انجام این عملیات ۶۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده بود که با تلاش رزمندگان، این زمان به کمتر از ۱۲ دقیقه رسید و در این مدت کوتاه، تمام مواضع دشمن به تصرف سپاه اسلام در آمد.
سردار فضلی با بیان اینکه رزمندگان برای خدا و در رکاب و معامله با امام راحل آمده و قرار گرفته بودند و به تکلیف خود عمل کردند گفت: در این عملیات ۱۸ فرمانده شهید و مجروح شدند که این عملیات ۷۰ شبانه روز به طول انجامید.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین در پایان سخنانش در این همایش گفت: در عملیات های دفاع مقدس به گونه ای که خود رزمندگان روایت کردند همه شهدا و مجروحان به ویژه سادات از صورت، بازو و یا پهلو زخمی شدند و این جبهه معنویت و تفسیر قرآن و بیان روایت است که بی حکمت نیست.
به گزارش ایرنا این همایش با حضور جمعی از یادگاران دفاع مقدس، دانشجویان و شهروندان آبادانی در دانشگاه صنعت نفت آبادان برگزار شد.
۷۱۰۴/۶۱۲۵ خبرنگار:مسعود گادار *** انتشار:سیدبهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار