معاون درآمد و امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب خوزستان:

جریمه استفاده کنندگان غیرمجاز از شبکه آب خوزستان بخشیده می شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۶ ق٫ظ
جریمه استفاده کنندگان غیرمجاز از شبکه آب خوزستان بخشیده می شود معاون شرکت آب و فاضلاب خوزستان از بخشودگی جریمه استفاده کنندگان غیرمجاز از شبکه توزیع آب تا پایان شهریور ماه خبر داد و تاکید کرد: این فرصت به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، محسن درفشان با اشاره به راه اندازی سیستم های کنترل نرم افزاری جدید شناسایی تمامی مشترکان آبفا، به افرادی که به صورت غیرمجاز نسبت به برداشت آب از شبکه توزیع اقدام می کنند، موکدا توصیه کرد؛ اینگونه افراد فقط تا پایان شهریور ماه سال جاری فرصت دارند نسبت به قانونی کردن انشعاب و دریافت اشتراک به ادارات آب در شهرهای استان مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: به منظور رعایت حد انصاف و احترام به مشترکان قانونی شرکت، بعد از پایان این فرصت، بدون هیچ بخشش و چشم پوشی، افرادی که به صورت غیرمجاز از شبکه بهره می برند، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

درفشان بیان کرد: برای سهولت در پرداخت حق انشعاب، افرادی که در فرصت اعلام شده اقدام کنند علاوه بر بخشودگی جرایم انشعابات غیرمجاز، هزینه حق انشعاب را نیز به صورت اقساط پرداخت خواهند کرد.

معاون درآمد و امورمشترکان شرکت آب و فاضلاب خوزستان، مشترکان مجاز آب استان به جز شهر اهواز را ۷۱۰ هزار مشترک اعلام و بیان کرد: با توجه به حجم تولید آب که با هزینه بالا و به سختی تولید و در شبکه توزیع می شود، می توان گفت یک پنجم مشترکان آب استان به صورت غیرمجاز از شبکه های موجود استان نسبت به برداشت آب اقدام می کنند.

وی، توزیع عادلانه آب در بین مشترکان را از اهداف مهم شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان دانست و تاکید کرد: روزانه حدود ۱۴۲ هزار انشعاب غیرمجاز، بیش از ۴۸۰ هزار متر مکعب آب در شبانه روز به صورت غیرمجاز، بدون هزینه و مخفیانه مصرف می‌کنند.

درفشان با اشاره به اینکه این مشترکان سبب ایجاد فرهنگ برداشت غیرمجاز آب در استان خوزستان شده‌اند، افزود: مشترکان غیرمجاز ماهانه بیش از ۱۴ میلیون متر مکعب آب مصرف می‌کنند که این مصارف باعث افت فشار، هدر رفت آب و بالا رفتن هزینه‌های تولید و توزیع آب می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به استفتاء مراجع تقلید مصرف آب مشترکانی که در قبال آب مصرفی نسبت به پرداخت آب بها مصرفی اجتناب می‌کنند حرام است.

وی در خاتمه به افرادی که بصورت غیرمجاز از شبکه استفاده می کنند، توصیه کرد: با مراجعه به امور مشترکین ادارات آبفا در شهرهای استان، تقاضای مجوز انشعاب قانونی نمایند.

 معاونت درآمد و امور مشترکین شرکت آبفای خوزستان در راستای بالا بردن راندمان کار و کاهش تخلفات طرحهای بسیار خوبی را در دستور کار خود قرار داده و اخیراً موفق به رونمایی از تکنولوژی HI TECK شده است.

این تکنولوژی در یک فاصله زمانی حدود پنج ماه تمامی مشترکان خانگی، غیرخانگی، تجاری و صنعتی را بر روی نرم افزارGIS ثبت مکانی کرده و شناسایی مشترکان غیرمجاز، کنترل مامور قرائت، ثبت اطلاعات تکمیلی و پایش مشترکان، کشف انشعاب و اشتراک غیرمجاز از مزایای بهره مندی از این سیستم نرم افزاری و الکترونیکی است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار