جزئیات تنبیه بدنی پسربچه۱۰ساله در یکی از مدارس‌ ماهشهر

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۶ ب٫ظ
جزئیات تنبیه بدنی پسربچه۱۰ساله در یکی از مدارس‌ ماهشهر به دنبال انتشار برخی اخبار در شبکه‌های‌مجازی مبنی بر تنبیه بدنی پسربچه۱۰ساله در یکی از مدارس‌ابتدایی شهرستان ماهشهر، در تماسی تلفنی، جزئیات این ماجرا را از فرماندار‌ این شهرستان پیگیر شدیم.

قلم ماندگار:

محسن بیراوند، با تأیید خبر تنبیه بدنی پسربچه ۱۰ ساله در یکی از مدارس ابتدایی شهرستان ماهشهر اظهار کرد: گزارشی به دست ما رسید که در یکی از مدارس ابتدایی، دانش‌آموزی مورد تنبیه بدنی معلمش قرار گرفته است و با چوب یا شلنگ به پای کودک ضربه وارد شده است.

وی افزود: این مسئله سبب شکایت خانواده دانش‌آموز شد و ما موضوع را جهت رسیدگی و برخورد قانونی به مدیر آموزش‌وپرورش ارجاع دادیم و مدیر آموزش‌وپرورش، معلم خاطی را سریعاً احضار کرده و این شخص به اشتباه خود اعتراف و خطای خود را پذیرفته است.

فرماندار ماهشهر، افزود: مدیر آموزش‌وپرورش در حال پیگیری و انجام مراحل قانونی کار است که مربوط به تخلفات اداری ارگان مربوطه است؛ ما موضوع را پیگیری و منعکس کردیم تا با متخلف برخورد شود.

بیراوند با اشاره به منسوخ شدن تنبیه بدنی، عنوان کرد: تنبیه بدنی، یک عمل منسوخ شده در کل سیستم‌های آموزشی دنیا و مخصوصاً ایران است؛ دیگر کمتر جایی این نوع رفتار به خصوص در رابطه با دانش‌آموز ابتدایی انجام می‌شود، چرا که بچه‌ها کم سن‌وسال هستند و قوهٔ تشخیصی آنها به اقتضای شیطنت کودکی پایین است و به هیچ عنوان قابل‌قبول نیست که تنبیه بدنی شوند.

روانشناسان کودک و نوجوان بر این باورند که تنبیه‌های بدنی و سخت و خشن می‌تواند باعث بروز رفتارهای پرخاشگرانه و تهاجمی کودک در آینده شده و اغلب منجر به سوء رفتارهای جدی  می‌شود؛ مدرسه خانه دوم ماست و این جمله‌ای است که همیشه شنیده‌ایم اما این روزها، برخی رفتارهای نابه‌هنجار از جانب به‌اصطلاح کادر آموزشی، این خانه دوم را تبدیل به محیطی ناامن کرده که کودکان از آن فراری‌اند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار