جنگلکاری در ۲۱۰ هکتار از زمین های شلمچه خرمشهر آغاز شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۲۱ ب٫ظ
جنگلکاری در ۲۱۰ هکتار از زمین های شلمچه خرمشهر آغاز شد [ad_1] خرمشهر – ایرنا – کشت ۴۵ هزار اصله نهال در ۲۱۰ هکتار زمین های شلمچه شهرستان خرمشهر با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال با حضور مشاور وزیر نفت، معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد. به گزارش ایرنا مشاور وزیر نفت روز سه شنبه در آیین آغاز جنگلکاری در […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – کشت ۴۵ هزار اصله نهال در ۲۱۰ هکتار زمین های شلمچه شهرستان خرمشهر با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال با حضور مشاور وزیر نفت، معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد. به گزارش ایرنا مشاور وزیر نفت روز سه شنبه در آیین آغاز جنگلکاری در شلمچه، مدیریت ناکارآمد را یکی از عوامل اصلی آسیب به هوا، خاک، آب و پوشش گیاهی دانست و گفت:جنگ تحمیلی بخش عمده ای از پوشش گیاهی این مناطق را در دوران دفاع مقدس از بین برد و باعث تغییر اقلیم و منشاء جدید ریزگرد ها در منطقه شد.
سیدباقر منتظری ارتقاء ضریب امنیتی زیست محیطی منطقه را از اولویت های کاری عنوان کرد و گفت:ارتقاء ضریب امنیتی زیست محیطی در بالا بردن شرایط مناسب در زندگی مردم موثر است.
منتظری در ادامه گفت: طی سال های گذشته، پدیده ریزگردها مشکلات عدیده ای برای مردم خوزستان ایجاد کرده به گونه ای که مقام معظم رهبری نیز در این خصوص مطالبی مظرح کردند.
مشاور وزیر نفت، حفاظت از مابع زیرزمینی، منابع اقتصادی، تاسیسات راهبردی کشور را ضروری داننست و گفت: ۸۵ درصد تولید نفت کشور در استان خوزستان است به عبارتی اقتصاد ایران به خوزستان گره خورده است.
منتظری افزود: کشور ایران اسلامی جزو کشورهای حوزه زیر ۱۰ درصد سطح سرزمینی پوشش گیاهی است و یکی از شاخص های توسعه یافتگی در دنیا افزایش این میزان به بالای ۱۰ درصد است.
بخش زیادی از نخیلات شلمچه که در روزهای پیش از جنگ تحمیلی قابل بهره برداری بود، در دوران جنگ هشت ساله از بین رفت.
۷۱۰۰/۶۱۲۵ خبرنگار:کمیله حجازی ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار