جهانیان نظاره گر خروش انقلابی مردم خوزستان/ راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن باحضور گسترده مردم اهواز به روایت تصویر

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۴ ب٫ظ
جهانیان نظاره گر خروش انقلابی مردم خوزستان/ راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن باحضور گسترده مردم اهواز به روایت تصویر اهواز- قلم ماندگار- راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن باحضور گسترده مردم اهواز برگزار شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، مردم انقلابی اهواز روز دوشنبه با حضور گسترده خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی را آغاز کردند.

همه آمده اند تا ثابت کنند پای آرمان های امام و شهدا ایستاده اند و همواره پیرو ولایت فقیه تا پای جان هستند و خواهند بود. 

اقشار مختلف مردم انقلابی اهواز از دقایق نخستین آغاز راهپیمایی با سر دادن شعارهایی همچون الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر ترامپ، مرگ بر اسراییل و لا اله الا الله راهپیمایی باشکوه خود را از میدان مولوی(دانشکده سه گوش) آغاز کردند.

امروز مردم اهواز آمده اند تا با حضور مثال زدنی خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن به آفتاب انقلاب اسلامی سلامی دوباره کنند.

قشرهای مختلف مردم از پیر و جوان، ورزشکاران، دانشگاهیان، کارمندان، کارگران، طلاب و مسئولان دستگاه های مختلف جمعه در این راهپیمایی باشکوه حضور دارند تا در چهلمین بهار آزادی بار دیگر با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید بیعت می کنند.

آنان با سر دادن شعارهایی نظیر ملت ما بیدار است از فتنه گر بیزار است و استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بر پایبندی خود به اصول انقلاب اسلامی که امام راحل پایه گذار آن بود، تاکید کردند.

طبق برنامه اعلام شده از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال در بیش از ۷۰ نقطه شهری استان خوزستان و برخی از روستاها با حضور یکپارچه و وحدت آفرین مردم برگزار می شود.

حضور زن و مرد، پیر و جوان و خردسال، دانشجو و دانش آموز و کارمند و بازاری، روحانیون و عشایر و بسیجیان و حتی اصولگرا و اصلاح طلب؛ نشان می دهد برای سربلندی این انقلاب همه اقشار در کنار هم هستند.

با وجود اینکه مراسم راهپیمایی از ساعت ۱۰ آغاز شد ولی مردم خوزستان با شور و هیجان خاصی ساعت ها قبل از شروع مراسم با حضور خود، اشتیاق خود را برای شرکت در مراسم ۲۲ بهمن امسال نشان دادند.

مردم اهواز راهپیمایی خود را میدان مولوی به سمت مصلای مهدیه اهواز در خیابان امام خمینی(ره) آغاز کردند و با شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل، علیه استکبار جهانی خروشیدند و لبیکی جانانه به آرمانهای معمار کبیر انقلاب و ندای حق طلبی رهبر معظم انقلاب اسلامی دادند.

شعار علیه مواضع خصمانه رئیس جمهور آمریکا هم بخشی از برنامه امروز مردم بود و آنها نشان دادند با تکیه بر اسلام ناب محمدی و آموزه هایی که انقلاب برای این کشور به همراه داشته از هیچ تهدید و ارعابی ترسی به دل راه نمی دهند و این تهدیدها هم اتفاق جدیدی نیست چرا که سالهاست مردم با چنین ادبیات گستاخانه ای مواجه هستند ولی در نهایت سربلندی متعلق به این کشور بوده است.

از سوی دیگر عشایر عرب و بختیاری با پوشیدن لباس محلی و سردادن شعارهایی به زبان مادری خود، ثابت کردند همیشه بزرگترین حامی انقلاب و کشور هستند و تا پای جای برای آرمانی اسلامی خود ایستاده اند. حضور مسئولان استان خوزستان در بین جمعیت مردم نیز از صحنه های جالب توجه این راهپیمایی به شمار می رود.

همچنین روحانیون اهواز نیز در کنار مردم در حال سردادن شعار علیه دشمنان نظام هستند. جوانان نیز مثل همیشه حضوری باشکوه در این راهپیمایی دارند و با حرارات خاصی در حال سردادن شعارهایی در حمایت از کشور و علیه دشمنان این نظام و این کشور هستند.

حضور جوانان و نوجوانان اهوازی بر شور و شعف راهپیمایی روز ۲۲ بهمن این کلانشهر افزوده بود به طوریکه بیشتر جمعیت شرکت کننده را کسانی تشکیل می دادند که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی هنوز به دنیا نیامده بودند.

عبور راهپیمایان اهوازی از روی پل سردار سرلشکر شهید سید محمدحسین علم‌الهدی (پل چهارم) که بر روی رودخانه کارون است جلوه ای ویژه به روز ۲۲ بهمن امسال داد.

حسین مظفر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز نیز در جمع راهپیمایان اهواز با بیان اینکه ایران در گذشته وابسته به استعمار بود، اظهار کرد: شاه مردم ایران را حقیر کرده بود و آمریکایی‌ها در همه موضوعات تصمیم گیر شده بودند.

وی افزود: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، ایران امروز مستقل‌ترین کشور دنیا است و هیچ نیروهای خارجی در کشور ما تصمیم‌گیر و تأثیرگذار نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امروزه نظام ایران در زمینه‌های علمی و فناوری جزو ۱۰ کشور برتر جهان است و این پیشرفت‌ها است که سبب شده استکبار علیه ایران اسلامی توطئه چینی کند.

وی بیان کرد: توطئه‌چینی‌های استکبار نشانه اقتدار ایران اسلامی است چرا که استکبار با کشور بی تأثیر کاری ندارد.

مظفر با بیان اینکه تسلیم کردن مردم ایران یک خیال فانتزی برای استکبارگران است، گفت: ما نمی‌خواهیم دیگران را مقصر مشکلات امروز کشور بدانیم اما بدون شک جنگ تحمیلی و تحریم‌های اقتصادی سبب تشدید وضعیت موجود شده‌اند.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات امروز به دلیل ناکارآمدی مسؤولان است، اظهار کرد: امروز جشن ایثار، مقاومت، استقلال و آزادی است که در دهه چهارم انقلاب آن را گرفته‌ایم و در آینده باید ناکارآمدی‌ها را رفع کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ملت ایران تابع فرهنگ عاشورا است، افزود: می‌خواهند با توطئه‌های مختلف این فرهنگ را از ما بگیرند ولی باید بدانند که این انقلاب باعث ذلت و خواری آنها خواهد شد.

جمال عالمی نیسی روز دوشنبه در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه هم اظهار داشت: مردم خوزستان با حضور گسترده خود در چهلمین بهار انقلاب اسلامی اعلام کردند که طرفدار نظام، رهبری و دولت هستند و چنانچه لازم باشد همانند هشت سال دفاع مقدس در جهت حفظ میهن اسلامی، خون و جان خود را فدا می کنند.

فرماندار اهواز حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را نشانه آگاهی و بصیرت آنها قلمداد کرد و افزود: این انقلاب با خون شهیدان بسیاری شکل گرفت و در این راه سختی های بسیاری کشیدیم لذا مردم هیچ گاه اجازه نمی دهند که بیگانگان به راحتی به آرمان های انقلاب اسلامی خدشه ای وارد کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی موجب بیداری جهان اسلام و مقاومت بیشتر جهانیان علیه استکبار شد، گفت: بزرگترین پیام حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پایداری ملت همیشه در صحنه ایران در مسیر اسلام و انقلاب است.

عالمی نیسی با بیان اینکه دشمنان همواره برای نا امید کردن مردم از نظام به دنبال نفوذ و ضربه زدن به کشور هستند، افزود: رمز پیروزی انقلاب و تداوم آن حفظ وحدت است لذا ملت ما باید با نشان دادن وحدت در بین اقوام مختلف از تفرقه اندازی دشمنان جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران برآمده از جامعه است، اظهار داشت: هر جا که دشمنان قصد ضربه زدن به نظام را داشته اند، مردم وارد صحنه شده اند.

انتهای پیام/

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار