رهبر انقلاب:

جوانان فرانسه از رئیس جمهور خود بپرسند چرا تردید در هولوکاست، جُرم اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟

تاریخ انتشار: جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۹ ق٫ظ
جوانان فرانسه از رئیس جمهور خود بپرسند چرا تردید در هولوکاست، جُرم اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟ حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به جوانان فرانسه خاطرنشان کردند: از رئیس جمهور خود بپرسید چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به جوانان فرانسه خاطرنشان کردند: از رئیس جمهور خود بپرسید چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟ اظهارات امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در تأیید کاریکاتور توهین آمیز به پیامبر اسلام صلوات الله علیه وآله، باعث حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به جوانان فرانسه خاطرنشان کردند: از رئیس جمهور خود بپرسید چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر خدا آزاد است؟
اظهارات امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در تأیید کاریکاتور توهین آمیز به پیامبر اسلام صلوات الله علیه وآله، باعث خشم مسلمانان در سرتاسر جهان شده است. به همین علت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی خطاب به جوانان فرانسوی پیامی کوتاه صادر کردند.
متن این پیام که به زبان فرانسوی در شبکه های اجتماعی منتشر شد، به شرح زیر است:
بسمه تعالی
جوانان فرانسه !
از رئیس جمهور خود بپرسید: چرا از اهانت به پیامبر خدا حمایت می کند و آن را آزادی بیان می شمارد؟ آیا معنی آزادی بیان این است: دشنام و اهانت، آن هم به چهره های درخشان و مقدس؟ آیا این کار احمقانه، توهین به شعور ملتی نیست که او را به ریاست خود انتخاب کرده است؟
سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این باره نوشت باید به زندان برود اما اهانت به پیامبر آزاد است؟

آیت الله حیدری: فرانسه چرا توهین به اسلام را مجاز می‌داند اما سئوال ‌درباره هولوکاست را جرم تلقی می‌کند؟

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: تمدن غرب ماهیتی ضد اخلاقی و انسانی دارد و توهین به پیامبر اسلام از سوی فرانسه برای جلوگیری از نفوذ اسلام در قلب اروپا است.

آیت الله محسن حیدری  اظهار داشت: غرب و دنیای غرب برای اینکه افکار عمومی را از بیداری اسلام و گسترش اسلام در قلب اروپا منحرف کند و مانع از این بیداری شود، دست به توهین به ساحت پیامبر اسلام می‌زند.
وی افزود: اسلام و پیامبر اسلام دین رحمت و مهربانی است و دشمن نمی‌تواند با توهین و اهانت چهره مقدس و رحمانی اسلام را مخدوش سازد.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: تمدن غرب ماهیتی وحشی و ضد انسانی دارد و به هیچ اصول اخلاقی پایبندی ندارد و به بهانه آزادی بیان به ارزش‌های اصیل و مورد احترام میلیاردها انسان و مسلمان جسارت می‌کند.
وی تصریح کرد: گروه‌های افراطی و صهیونستی با اسلام هراسی دنبال این هستند که از توسعه اسلام در غرب جلوگیری کنند ولی این رفتارهای زشت و غیرقابل قبول جواب عکس داده و اسلام بیش از پیش بین قلوب انسان‌ها نفوذ کرده است.
آیت الله حیدری بیان داشت: مکرون نماد ابلیس امروز دنیاست که با این اقدامات آبروی دولت فرانسه را بین کشورها و مردم زایل ساخته و مردم این کشور را بین ملت‌ها منفور ساخته است.
وی با اشاره به همراهی بن سلمان و سران سعودی با کشور فرانسه گفت: این اقدامات بن سلمان نوعی ارتداد از اسلام است. بن سلمان با سکوت و همراهی با مکرون در این توهین به پیامبر اسلام شریک است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: مردم فرانسه و جوانان فرانسه اجازه ندهند فردی مثل مکرون که صلاحیت اخلاقی ندارد، با آبروی این کشور بازی کند.
وی در پایان اظهار داشت: غرب نشان داده است که به شعار آزادی بیان به هیچ وجه اعتنایی ندارد و این شعارها برای غرب تنها ابزاری برای فشار سایر ملت‌ها است. فرانسه که مدعی آزادی بیان است توهین به اسلام را مجاز می‌داند ولی سوال پرسیدن درباره هولوکاست را جرم تلقی می‌کند.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار