حادثه برای کوهنوردان در دزفول / اعزام بالگرد هلال احمر به منطقه

تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۳ ب٫ظ
حادثه برای کوهنوردان در دزفول / اعزام بالگرد هلال احمر به منطقه [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: در پی وقوع حادثه برای یک گروه کوهنورد در ارتفاعات کوهستانی دزفول ، بالگرد جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام شد. عظیم رضای مرساق عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعلام حادثه برای یک گروه کوهنورد در ارتفاعات […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: در پی وقوع حادثه برای یک گروه کوهنورد در ارتفاعات کوهستانی دزفول ، بالگرد جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام شد. عظیم رضای مرساق عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعلام حادثه برای یک گروه کوهنورد در ارتفاعات کوهستانی و سخت گذر سالن کوه در شمال دزفول یک تیم امداد و نجات کوهستان از هلال احمر به همراه نیروهای اورژانس عصر یکشنبه به وسیله بالگرد به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: طبق اطلاعات دریافتی از این گروه کوهنورد یکی از کوهنوردان از کوه سقوط کرده و مصدوم شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر دزفول افزود:این گروه کوهنورد دزفولی به همراه تعدادی گردشگر از اصفهان به ارتفاعات کوهستانی سالن کوه در شمال دزفول صعود کرده که در طول مسیر یکی از آنان دچار حادثه شده است.
به گزارش ایرنا امدادگران جمعیت هلال احمر دزفول اسفند ماه پارسال نیز ۲ گروه از کوهنوردان را که در ارتفاعات کوهستانی این شهرستان گرفتار شده بودند نجات دادند.
کوه سالن در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شهر دزفول در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر واقع است.
این کوه به ارتفاع ۲۶۵۰ متر در شمال استان خوزستان و در مرز با استان لرستان واقع است.بخش انتهایی مسیر سالن کوه در زمستان به دلیل برف و باران بسیار لغزنده است.
بخش های کوهستانی سردشت و شهیون از جاذبه های گردشگری شهرستان دزفول می باشند.
بخش سردشت دزفول با سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر مساحت شامل ۲دهستان و ۵۷ روستاست.
۶۰۶۸
خبرنگار و انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار