رئیس دستگاه حفاری 31 فتح شرکت ملی حفاری ایران:

حساسیت عملیات حفاری چاه های اکتشافی به سبب کامل نبودن اطلاعات سازند است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۴ ب٫ظ
حساسیت عملیات حفاری چاه های اکتشافی به سبب کامل نبودن اطلاعات سازند است رئیس دستگاه حفاری ۳۱ فتح شرکت ملی حفاری ایران گفت: حساسیت عملیات حفاری چاه های اکتشافی به سبب عدم دسترسی کامل به اطلاعات و دیتای سازند است.

 قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران علی میرزا زاده روز یکشنبه ( دهم اسفندماه ۹۹) در توضیح بیشتر در این باره افزود: به همین دلیل است که حفر چاه های اکتشافی برای نحستین بار در موقعیت های عملیاتی در مدت زمان طولانی و با دقت عمل مضاعف صورت می پذیرد.

وی که دارای کارشناسی ارشد مهندسی نفت و حدود ۱۵ سال سابقه کار در شرکت ملی حفاری ایران دارد، اظهار کرد: این مورد در چاه های توسعه ای به علت شناسنامه دار بودن چاه ها متفاوت و حفاران با دید بازتر عملیات حفاری را پیگیر می شوند.

میرزا زاده با تاکید براینکه حفاری چاه های نفت و گاز در جهان به لحاظ ناشناخنه بودن شرایط سازندها و مخازن حساسیت خاص خود را دارد و با وجود شرایط مطالعاتی مناطق عملیاتی به روال معمول با ریسک بالا انجام می شود، گفت: از این رو است که حفاری را ستیز با طبیعت ناشناخته توصیف می کنند.

رئیس دستگاه حفاری ۳۱ فتح شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه از بدو استخدام در بخش های عملیاتی بکار اشتغال داشته و سابقه کار بر روی دستگاه های ۵۹، ۶۹ ، ۳۹ ،۲۹ ، ۳۲ ۲۶ ۹۴ و ۵۸ را دارد، افزود: در میدان های نفتی آزادگان، جفیر، گچساران، اهواز، بی بی حکیمه، کوپال و میدان گازی کیش در حفاری چاه های توسعه ای و اکتشافی در مسئولیت های مختلف انجام وظیفه کرده است.

وی اظهار کرد: از شاخص های مهم کار در شرکت ملی حفاری به عنوان یک شرکت مادر تخصصی با توان ارائه همزمان عملیات حفاری و خدمات یکپارچه جانبی مرتبط با این صنعت، توجه به امر آموزش می باشد که با جدیت برنامه ریزی و پی جویی می شود و همین امر موجب تقویت پشتوانه آموزشی و کارآیی مطلوب کارکنان شده و متخصصان این شرکت را از نظر سطح دانش تئوری، عملی و تجربی فنی و تخصصی در سطح شرکت های حفاری در ردیف بهترین ها قرار داده است.

میرزا زاده با اشاره به اینکه دستگاه حفاری ۳۱ فتح تحت سرپرستی مدیریت عملیات حفاری خشکی _ ۲ می باشد، گفت: این دستگاه از اواخر اردیبهشت سال ۱۳۹۰ به ناوگان حفاری شرکت پیوست و تاکنون حفر و تکمیل ۱۷ حلقه چاه به متراژ ۶۲ هزار و ۳۱۴ متر را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار