حضور بیش از سه هزار دانشجوی خوزستانی در اعتکاف دانشجویی

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۵ ب٫ظ
حضور بیش از سه هزار دانشجوی خوزستانی در اعتکاف دانشجویی [ad_1] اهواز – ایرنا – مسئول دفاتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه های خوزستان گفت: پیش بینی می شود امسال همزمان با سراسر کشور، بیش از سه هزار دانشجو در خوزستان از ۱۳ تا ۱۵ رجب در آئین اعتکاف دانشجویی شرکت کنند. حجت الاسلام محسن شفیعی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مسئول دفاتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه های خوزستان گفت: پیش بینی می شود امسال همزمان با سراسر کشور، بیش از سه هزار دانشجو در خوزستان از ۱۳ تا ۱۵ رجب در آئین اعتکاف دانشجویی شرکت کنند. حجت الاسلام محسن شفیعی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اعتکاف دانشجویی در مساجد دانشگاه های خوزستان برگزار می شود و دانشگاه هایی که مسجد ندارند این آیین در مساجد شهرستان ها برگزار می شود.
وی افزود: تمام مسئولان دانشگاه های خوزستان از برگزاری آئین های اعتکاف دانشجویی حمایت و پشتیبانی می کنند.
حجت الاسلام شفیعی ادامه داد: آئین اعتکاف در دانشگاه آزاد بهبهان، شوشتر، آبادان ، ماهشهر و اهواز در مسجد این دانشگاه ها و در بقیه واحدهای این دانشگاه در مساجد شهر، در دانشگاه شهید چمران و علوم پزشکی اهواز و کشاورزی و منابع طبیعی رامین در مسجد دانشگاه و در دانشگاه پیام نور در مسجد ارشاد اهواز برگزار می شود.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه های خوزستان مهمترین دستاورد اعتکاف را فرصت تفکر و انس با محبوب و خلوت با خود عنوان کرد و گفت: برگزاری جلسات پرسش و پاسخ دینی، حلقه های معرفت ، برگزاری دسته جمعی دعا و نیایش ، حضور علما و شخصیت های معنوی خوزستان در بین دانشجویان و تجلیل از شهدای مدافع حرم شهدا از جمله دیگر برنامه های این آئین است.
وی اضافه کرد: مایه افتخار است که در نظام اسلامی ، ملت ایران نسخه جدیدی به دنیا ارائه کرده که جوان دانشجوی معرفت طلب، تنها به درس و علم اکتفا نمی کند بلکه به دنبال رشد معنوی، بالندگی و کمال اخلاقی است.
حجت الاسلام شفیعی بیان کرد: یکی از ویژگی های اعتکاف دانشجویی این است که طراحی و برنامه ریزی با ابتکار و خلاقیت مجموعه های دانشجویی انجام می شود که به عنوان مثال تجلیل از شهدای مدافع حرم در شب سوم اعتکاف و یا برگزاری کارگاه هایی در خصوص حجاب و عفاف از جمله ابتکارات اعتکاف های دانشجویی است که هر سال به تناسب دانشگاه ها برگزار می شود.
وی ادامه داد: در دانشگاه شهید چمران اهواز به طور خاص به دلیل داشتن ۲ مسجد، همزمان اعتکاف دانشجویان خواهر و برادر به صورت جداگانه برگزار می شود.
وی گفت: آیین اعتکاف برای ۲۵۰ دانشجوی دختر در مسجد امام خمینی (ره) و ۱۲۰ پسر دانشجو در مسجد شهدای دانشگاه شهید چمران برگزار می شود و در دانشگاه های دارای یک مسجد یکی از گروه ها در مساجد سطح شهر حضور می یابند.
برای برگزاری آئین معنوی اعتکاف در خوزستان ۳۰۰ مسجد آماده سازی شده است.
۳۰۰۴ / ۶۰۳۷
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار