حضور یکهزار نفر از مردم گتوند در آیین اعتکاف

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۸ ب٫ظ
حضور یکهزار نفر از مردم گتوند در آیین اعتکاف [ad_1] گتوند – ایرنا – رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گتوند تعداد شرکت کنندگان در آئین معنوی اعتکاف در مساجد این شهرستان را یکهزار نفر عنوان کرد. حجت الاسلام عبدالرحمن جمال روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:آئین معنوی اعتکاف با استقبال مردم مومن در ۱۶مسجد این شهرستان از بامداد امروز آغاز […]

[ad_1]


گتوند – ایرنا – رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گتوند تعداد شرکت کنندگان در آئین معنوی اعتکاف در مساجد این شهرستان را یکهزار نفر عنوان کرد. حجت الاسلام عبدالرحمن جمال روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:آئین معنوی اعتکاف با استقبال مردم مومن در ۱۶مسجد این شهرستان از بامداد امروز آغاز شده است.
وی افزود: امسال با توجه به اطلاع رسانی مناسب و هماهنگی با آموزش و پرورش جهت حضور دانش آموزان در آیین اعتکاف نسبت به سال های گذشته استقبال بیشتری شده است.
دبیر ستاد برگزاری مراسم اعتکاف گتوند با بیان اینکه هشت مسجد ویژه برادران و هشت مسجد نیز به خواهران اختصاص یافته است افزود: ۱۴مسجد در شهر و ۲مسجد در مناطق روستایی گتوند میزبان معتکفان هستند.
حجت الاسلام جمال گفت: ایام ۱۳ تا ۱۵ ماه رجب به عنوان ایام البیض شهرت داشته و اعتکاف ، روزه داری و برخی اعمال دیگر در این ایام وارده شده است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گتوند در ادامه آداب و شرایط محقق شدن اعتکاف را اخلاص، روزه بودن، با جماعت بودن، حضور در مسجد، تلاوت قرآن، دوری از محرمات، ترک معاملات و تجملات دنیوی نام برد.
حجت الاسلام جمال ادعیه،مسابقات فرهنگی قرآنی وطرح با قرآن در زلال اعتکاف را از جمله برنامه های این آیین نام برد.
شهرستان گتوند از شهرهای مذهبی خوزستان با ۷۴ هزار نفر جمعیت در شمال این استان واقع شده است.
۷۴۶۷/۶۰۶۸خبرنگار:باقرابراهیمی**انتشار:محمدعلی فریدپناه
کانال خبری ایرنا خوزستان @ irnaahvaz
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار