حضور ۲۱ کشور در همایش بین المللی آبیاری زهکشی در اهواز

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۱۱ ب٫ظ
حضور ۲۱ کشور در همایش بین المللی آبیاری زهکشی در اهواز [ad_1] اهواز – ایرنا – محققان ۲۱ کشور جهان در سیزدهمین همایش بین المللی آبیاری و زهکشی در اهواز حضور می یابند. دبیر اجرایی سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی سه شنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اظهار کرد: ۱۶۰ چکیده مقاله به دبیرخانه همایش رسیده که از این میان ۶۳ مقاله پذیرفته شده […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – محققان ۲۱ کشور جهان در سیزدهمین همایش بین المللی آبیاری و زهکشی در اهواز حضور می یابند. دبیر اجرایی سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی سه شنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اظهار کرد: ۱۶۰ چکیده مقاله به دبیرخانه همایش رسیده که از این میان ۶۳ مقاله پذیرفته شده است.
نرگس ظهرابی با بیان اینکه از ۶۳ مقاله دریافتی، ۳۶ مقاله از شرکت کنندگان خارجی و ۲۷ مقاله از محققان داخلی است ، افزود: از این تعداد ۳۶ مقاله به صورت شفاهی ( ٢٢مقاله خارجی و ١۴ مقاله داخلی) و ۲۷ مقاله به صورت پوستر ارائه خواهند شد.
وی اظهار کرد: محققانی از۲۱ کشور جهان شامل ازبکستان، آفریقای جنوبی، آلمان، آمریکا، اندونزی، اوکراین، بنگلادش، پاکستان، تایلند، ترکیه، چینی، روسیه، زیمباوه، سودان، فنلاند، کره جنوبی، کنیا، لیتوانی، مصر، نروژ و هند در این همایش شرکت می کنند.
به گفته وی، حضور ۵۰ نفر مهمان خارجی تاکنون قطعی شده که ۲۲ نفر از آنها در این همایش مقاله ارائه می دهند، همچنین ۱۴ نفر از ارائه کنندگان مقاله ایرانی هستند.
دبیر کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی این همایش را شامل ۶ محور اصلی دانست و گفت: اقدامات لازم برای کاهش حجم زهکشی زهآبها، اقدام برای بهبود کیفیت زهاب ها، معیارهای طراحی دوستدار محیط زیست و بکارگیری روش های جایگزین زهکشی در ابتدا به عنوان محورهای اصلی معرفی شده بودند که در گام های بعدی بر اساس مقاله های دریافتی ۲ محور شامل مدیریت آبیاری و زهکشی و موضوعات خاص در زهکشی نیز به محورها اضافه شد.
وی همچنین با اشاره به حضور سردبیر مجله معتبر آبیاری و زهکشی در این همایش گفت: مجله بین المللی آبیاری و زهکشی قرار است ۱۰ مقاله منتخب این همایش را در ویژه نامه این مجله چاپ کند.
ظهرابی برگزاری سیزدهمین همایش بین المللی آبیاری و زهکشی در اهواز را یک فرصت برای خوزستان دانست و افزود: مجوز برگزاری این همایش بعد از ۴۰ سال از آغاز کار به ایران داده شده که وزارت نیرو مسئولیت برگزاری را به سازمان آب و برق خوزستان سپرده است.
وی اضافه کرد: در حاشیه این همایش ۲ میزگرد با عناوین روش های جایگزین زهشکی و استفاده مجدد از پساب نیز برگزار می شود که امیدواریم مورد استفاده کارشناسان و مسئولان قرار گیرد.
کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی (ICID) در طول دوران فعالیت خود، برگزاری همایش های فنی و تخصصی با موضوعات مختلف مرتبط با آبیاری و زهکشی را همواره مورد توجه قرار داده است. از جمله این رویدادهای تخصصی، برگزاری همایش بین‌المللی زهکشی (IDW) است که از سال ۱۹۷۸ تاکنون هر چند سال یکبار در یکی از کشورهای عضو برگزار شده است. آخرین همایش بین‌المللی زهکشی که دوازدهمین آن بود؛ در تیر ماه ۱۳۹۳ (ژوئن ۲۰۱۴) در شهر سن‌پترزبورگ روسیه برگزار شد.
سیزدهمین همایش از ۱۴ تا ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۵ (۴ تا ۷ مارس ۲۰۱۷) در ایران و در شهر اهواز برگزار خواهد شد.

۷۱۵۱/۶۰۰۲
خبرنگار: نادره وائلی زاده**انتشار دهنده: کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار