حقوق معلمان حق التدریس همانند شاغلان رسمی می شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۸ ق٫ظ
حقوق معلمان حق التدریس همانند شاغلان رسمی می شود معاون حقوقی رئیس جمهوری تاکیدکرد: تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان معوقات فرهنگیان پرداخت شده است؛ هزار میلیارد تومان تا آخر سال پرداخت می شود و سال آینده نیز ۸۸ هزار میلیارد تومان باقی مانده پرداخت خواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری قلم ماندگار، حجت ‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در آیین گرامیداشت روز شهدا و تجلیل از خانواده های شهدای فرهنگی که در سالن همایش ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگرار شد، اظهارکرد: منشور حقوق شهروندی یک تعارف سیاسی نبوده، بلکه دستوری اجرایی از سوی رئیس جمهور است که مسئولیت اجرای قانون اساسی را بر عهده دارد.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به تدوین منشور حقوق شهروندی در دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: مفاد این منشور در راستای ایجاد جامعه ای در طراز آرمان شهیدان است تا در آن ظلمی صورت نگرفته و مردم با آگاهی از حقوق خود، در محیط زندگی و دادگاه ها از حق خود دفاع کنند.

وی با تاکید بر اینکه مفاد این منشور، ترجمان قانون اساسی و آرمان انقلاب اسلامی و شهداست، خاطرنشان کرد: در صورت اجرای این منشور جامعه ای در تراز مدینه فاضله اسلامی بوجود می آید که شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس برای استقرار چنین ارزش هایی در جامعه جان خود را فدا کردند.

انصاری به آمار ۲۲۵ هزار و ۷۹۰ نفری شهدا و همچنین ۳ میلیون و ۳۲۲ هزار خانواده شهدا و ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید اشاره کرد و افزود: این امر نشانگر این است که جامعه در سایه شور، نور معنویت، ایثار و فرهنگ شهادت بیمه شده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه اگر امروز شهدا در بین ما بودند، عمران، آبادی، اشتغال و سرمایه گذاری داخلی، خارجی و خروج از رکود را طلب می کردند، بیان کرد: تلاش دیپلمات ها و مذاکره کنندگان دستگاه دیپلماسی برای رفع تحریم ها، اقدامی ایثارگرانه و در راستای راه شهیدان است.

وی ادامه داد: اقدامات و تلاش های دولت یازدهم برای محرومیت زدایی و سرمایه گذاری در دورترین نقاط کشور و حتی راه اندازی اتاق عمل جراحی در شهرستانی در نقطه مرزی کشور و همچنین خوکفایی گندم در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و قطع وابستگی به خارج،  ادامه راه و آرمان شهدا و ایثارگران است.

انصاری تاکیدکرد: باید دست به دست هم دهیم تا کشور که میراث شهیدان و امام راحل است را ساخته و مشکلات را برطرف کنیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور تصریح کرد: دولت تدبیر و امید علیرغم همه مشکلات از جمله کاهش قیمت نفت و بدهی های گذشته توانست میانگین پرداختی ها در وزارت آموزش و پرورش را از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در سال ۹۲ به ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سال ۹۵ یعنی ۱۰۰۰ درصد افزایش و ارتقا دهد.

انصاری با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی معلمان از بررسی اصلاح قانون پرداخت ها در هیات دولت خبرداد و گفت: برای پرداختی به حق التدریسان همانند شاغلان رسمی در بودجه سال ۹۶ پیش بینی های خوبی شده است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری تاکیدکرد: تاکنون ۴ هزار میلیارد تومان معوقات فرهنگیان پرداخت شده است؛ هزار میلیارد تومان تا آخر سال پرداخت می شود و سال آینده نیز ۸۸ هزار میلیارد تومان باقی مانده پرداخت خواهد شد.

انصاری با اشاره به بودجه ۳۶ هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه گفت: دولت تدبیر و امید ۱۰۰ درصد اعتبارات آموزش و پرورش را تخصیص داده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور، اختصاص اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای ایمن سازی و بازسازی مدارس را از دیگر اقدامات دولت یازدهم برای رشد و پیشرفت وضعیت فرهنگیان و رفاه دانش آموزان در کشور برشمرد.

انصاری با اشاره به تلاش های شبانه روزی دستگاه دیپلماسی کشور برای تنظیم سند برجام، گفت: این سند بر پایه های محکم حقوقی استوار است و حتی رئیس جمهور کنونی آمریکا نیز نمی تواند برجام را از لحاظ حقوقی نقض کند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه آثار رفع تحریم ها در همه حوزه ها در حال ظهوراست، به منویات مقام معظم رهبری در ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: امروز ۲۲ هزار واحد صنعتی و بنگاه اقتصادی نیمه تعطیل و تعطیل با اعطای تسهیلات فعال شده است.

انصاری با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در سال۱۳۹۶ اظهارکرد: در عرصه تبلیغات انتخاباتی باید فرهنگ شهیدان و همچنین انصاف که اولین شرط انسان بودن و انقلابی ماندن است، را رعایت کنیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: نباید اجازه داد یاران امام، انقلاب و رهبری تخریب شوند و دشمنان به اهداف خود برسند.

انصاری ضمن انتقاد از عملکرد صدا و سیما در پوشش خدمات و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در نقاط مختلف کشور و مناطق محروم، از رسانه ها به ویژه صدا و سیما خواست تا در بیان و انعکاس اخبار دولت در زمینه محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مردم تلاش کرده و بذر امید را در دل مردم بکارند.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: شهادت پاداش کسانی است که با ایمان خود در مسیر حق تعالی زیستند و باید در راستای ترویج فرهنگ شهادت در کشور تلاش کنیم.

انصاری ادامه داد: مساله فرهنگ، شهادت و جهاد، یک خواسته قلبی، آمادگی روحی و فرهنگ زندگی است که جامعه دارای چنین فرهنگی، جامعه ای مطلوب به حساب می آید.

معاون حقوقی رئیس جمهور تصریح کرد: اگر فرهنگ شهادت در جامعه جاری شود، استقلال کشور حفظ شده و آسیب های اجتماعی نظیر فقر، تبعیض، فساد، گرانفروشی، قتل، جنایت و مظاهر تباهی از بین خواهد رفت.

انصاری با اشاره به اینکه امروز دروغ و تهمت و همچنین بازپخش آن در فضای مجازی، علیه یک مومن، مسئول، یار امام و انقلاب و اقوام کشور گناهی بزرگ است، اظهار کرد: ابزار علمی باید در جهت خدمت به خداوند، گسترش عدل و انصاف، اخلاق، برادری و ترویج فضائل انسانی استفاده شود.

 انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار