حماسه فتح خرمشهر؛ الگویی برای نهادهای علمی و فرهنگی کشور

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۱:۵۸ ب٫ظ
حماسه فتح خرمشهر؛ الگویی برای نهادهای علمی و فرهنگی کشور در بخشی از بیانیه سپاه فجر به‌مناسبت سالروز حماسه فتح خرمشهر آمده است: «سوم خرداد در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس فصلی ماندگار و درخشنده است و الگویی ذی‌قیمت برای نهادهای علمی و فرهنگی کشور که باید پیام‌های ناب آن را با قدرت هنر و قلم در جامعه اسلامی ایران زمین نهادینه کنند».

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از فارس، در آستانه فرارسیدن سوم خردادماه، سالروز حماسه فتح خرمشهر، سپاه فجر فارس بیانیه‌ای به‌منظور تکریم و پاسداشت این روز ملی صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: «سوم خرداد یادآور حماسه ایثار و عشق‌ورزی تاریخی و افتخارآمیز است که رزمندگان پرتوان اسلام با ۳۵ روز حماسه و ایثار و رزم‌آفرینی توانستند کهن شهر خرمشهر را پس از ۵۸۷ روز آزاد و پرچم پر افتخار اسلام را بر فراز مسجد و پل تخریب شده خونین شهر به اهتزاز در آورند.
سوم خرداد در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس فصلی ماندگار و درخشنده است و الگویی ذی‌قیمت برای نهادهای علمی و فرهنگی کشور که باید پیام‌های ناب آن را با قدرت هنر و قلم در جامعه اسلامی ایران زمین نهادینه کنند.
حماسه آزادسازی خرمشهر که در سوم خرداماه سال ۱۳۶۱ با رشادت و سلحشوری رزمندگان اسلام و اضمحلال ماشین جنگی ارتش بعثی صدام و پشتیبانی استکبار جهانی در عملیات بیت‌المقدس رقم خورد، یکی از شکوهمندترین نقاط عطف تاریخ سرافراز ملت ایران به شمار می‌رود.
تداوم سلحشورانه دفاع مقدس پس از آزادسازی خرمشهر و بیرون راندن تدریجی اشغالگران و متجاوزین بعثی از خاک مقدس ایران اسلامی، نه تنها آرزوی شوم استکبار جهانی در سقوط نظام جمهوری اسلامی را برآورده نساخت، بلکه سربلندی ملت ایران در این جنگ نابرابر را در پی داشته و فرهنگ مقاومت و پایداری فرزندان انقلاب و امام راحل(ره) به الگوی ملت‌های منطقه و جوامع استکبارستیز در اقصی نقاط جهان تبدیل شد.
امروز و در چهل سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، به یاد آن پاسداری جانانه از مرزهای پر افتخار این مرز و بوم که در واقع پیروزی آگاهی و شناخت، معرفت، بصیرت و ارزش‌های اسلامی بر ددمنشی و شقاوت و شرارت دشمنان است به واسطه این فتح عظیم الهی که به فرموده امام شهیدان «خرمشهر را خدا آزاد کرد» خداوند منان و بزرگ را شاکر و سپاسگزار هستیم و ما پاسداران فجرآفرین استان فارس در این طلیعه پیروزی با خدای خود عهد می‌بندیم که همواره پاسدار خرمشهرهای سرزمین ایران اسلامی بمانیم و گوش به فرمان ولی امر و نایب بر حق امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای(مدظله العالی) باشیم».

انتهای پیام

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار