خارج سازی ۱۷۹ فروند مغروقه از اروندرود و کارون از ابتدای آغاز طرح

تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۲:۴۷ ق٫ظ
خارج سازی ۱۷۹ فروند مغروقه از اروندرود و کارون از ابتدای آغاز طرح [ad_1] خرمشهر – ایرنا -.مدیرکل بندرو دریانوردی خرمشهر با تشریح عملکرد این اداره ک در سال گذشته، گفت:از سال ۷۲ تاکنون ۱۷۹ فروند مغروقه از آب‌های اروند و کارون خارج‌سازی شده که شامل ۵۴ فروند از اروندرود و ۱۲۵ فروند از رودخانه کارون است. عادل دریس شنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت:پیگیری ناورسازی […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا -.مدیرکل بندرو دریانوردی خرمشهر با تشریح عملکرد این اداره ک در سال گذشته، گفت:از سال ۷۲ تاکنون ۱۷۹ فروند مغروقه از آب‌های اروند و کارون خارج‌سازی شده که شامل ۵۴ فروند از اروندرود و ۱۲۵ فروند از رودخانه کارون است. عادل دریس شنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت:پیگیری ناورسازی مغروقه‌ها از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها و اقدامات اداره کل بندر خرمشهر است و سال گذشته ۲۰ فروند مغروقه خارج‌سازی شده و خارج‌سازی یک فروند مغروقه دیگر نیز در دست اقدام است.
وی اضافه کرد:خارج‌سازی ۳۹ فروند مغروقه از اروندرود با اعتبار بیش از ۶۲۵ میلیارد ریال از شهریورماه سال گذشته آغاز شد که ۱۶ فروند مغروقه شامل ۱۲ فروند مغروقه آسان، ۳ فروند مغروقه سخت و یک فروند نیمه سخت خارج سازی شده است. همچنین ۴ فروند مغروقه نیز پیش از آغاز این عملیات خارج‌سازی شده بود.
دریس همچنین از رشد ۳۲ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در سال ۹۵ در بندر خرمشهر خبر داد و خاطرنشان کرد:سال گذشته میزان تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر به ۷۳ هزار و ۹۶۷ TEU رسید که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۳۲ درصدی را نشان می‌دهد.
دریس ادامه داد:طی این مدت یک میلیون و ۱۹ هزار و ۴۰۶ تن تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر انجام شد که مصالح ساختمانی عمده کالاهای صادراتی را تشکیل می‌دهد. همچنین در سال گذشته، ۳۷۳ هزار و ۷۹۳ تن کالا از کشور کویت به بندر خرمشهر بارگیری شد.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در خصوص تردد مسافر از این بندر نیز گفت:سال ۹۵، تردد ۴۶ هزار و ۲۷۰ مسافر به کشورهای کویت و عراق از طریق پایانه بین المللی مسافری دریایی بندر خرمشهر به ثبت رسید.
وی ادامه داد: پایانه مسافری خلیج فارس با ظرفیت پذیرش یک هزار و ۲۰۰ مسافر در روز نقش بسزایی در صنعت گردشگری دریایی ایفا می‌کند و با توجه به افزایش تقاضا برای گردشگری دریایی در رودخانه‌های کارون و اروند و به منظور رفاه حال مسافران نوروزی، از ۲۶ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین سال جاری، شناورهای مسافری فعال در مسیرهای دریایی کویت و عراق، فعال نیستند و این شناورها به جابجایی مسافر در رودخانه‌های اروند و کارون اقدام می‌کنند.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر میزان واردات خودرو به این مجتمع بندری خرمشهر در سال گذشته را ۱۱ هزار و ۷۸۴ دستگاه عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۴، رشد ۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.
دریس از تردد ۶۷ هزار و ۴۲۲ دستگاه وسیله نقلیه سنگین و پهلوگیری ۳ هزار و ۳۲۴ فروند شناور در طول سال۹۵ در بندرخرمشهر خبر داد.
۷۱۰۰/۶۱۲۵ خبرنگار:سیدبهادر حسینی ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار