خبرنگاری حرفه ای سخت اما شیرین یادداشتی به قلم مریم فراز سردبیر پایگاه خبری قلم ماندگار

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۸ ب٫ظ
خبرنگاری حرفه ای سخت اما شیرین یادداشتی به قلم مریم فراز سردبیر پایگاه خبری قلم ماندگار خوزستان_قلم ماندگار_بی تردید حرفه خبرنگاری، حرفه ای سخت و مملو از دردسر، استرس و تنش است، البته به عبارتی می توان گفت، شغل خبرنگاری گاهی با وجود سختی‌های کشنده‌اش شور و شیرینی را نیز به همراه دارد.

قلم ماندگار:

بی تردید حرفه خبرنگاری، حرفه ای سخت و مملو از دردسر، استرس و تنش است، البته به عبارتی می توان گفت، شغل خبرنگاری گاهی با وجود سختی‌های کشنده‌اش شور و شیرینی را نیز به همراه دارد.

شاید موقعی که شخصی در این جایگاه قرار نگیرد و با سختی‌های آن دست و پنجه نرم نکند  و از نزدیک این شغل پرمشغله، سخت و کم درآمد را لمس نکند نمی تواند سختی آن را درک کند.

بر کسی پوشیده نیست که امروزه، یکی از مولفه‌های اصلی پیشرفت و توسعه به ویژه در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی،  رسانه‌ها و به طبع آثار و تلاش خبرنگاران به عنوان تهیه کنندگان و تولید کنندگان محتوای رسانه‌ای جامعه است.

بی شک خبرنگاران رسالت خطیری بر عهده دارند، زیرا ارتباط دائم آن‏ها با همه اقشار و ‌طبقات جامعه و نیز زیر نظر داشتن فعالیت‏‌های مختلف و حساس بودن و مطالبه‌گری از جانب مردم به منظور انعکاس درست و دقیق موضوعات اقتضا می‏‌کند که دقت، صراحت و صداقت به عنوان مشخصه‏‌های یک خبرنگار موفق را به همراه داشته باشد و از سوء استفاده و یا بی‌‏توجهی نسبت به این حرفه پر اهمیت اجتناب ورزد و از سویی به فضای عمومی وحدت در جامعه کمک کنند.

ناگفته نماند چنانچه روزنامه نگاران و خبرنگاران کشورمان با معضلاتی مواجه باشند و مشکلاتشان در حد و اندازه‌های آنان برطرف نشود به طور قطع و یقین، شاهد ضعف در پیشرفت و اثرات نامطلوبی نیز در دیگر حوزه‌ها خواهیم بود.

از این بنده فرا رسیدن ۱۷ مرداد که الحق به درستی به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده را به تمامی خبرنگاران تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

مریم‌فراز سردبیر 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار