خسارت بیش از ۵ میلیارد ریالی تند باد به شبکه برق اهواز

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۰:۱۸ ب٫ظ
خسارت بیش از ۵ میلیارد ریالی تند باد به شبکه برق اهواز اهواز_ قلم ماندگار_مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز: تندباد بیش از ۵ میلیارد و ۴۷۰میلیون ریال به شبکه برق در کلانشهر اهواز خسارت وارد کرد.

قلم ماندگار:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز: تندباد بیش از ۵ میلیارد و ۴۷۰میلیون ریال به شبکه برق در کلانشهر اهواز خسارت وارد کرد.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز در اثر تند باد در کلانشهر بیش از ۵ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال به بخش های از شبکه برق خسارت وارد شد.

مدیرعامل برق اهواز در این باره بیان داشت: این تندباد موجب سقوط و شکستن تعداد ۳۲ اصله پایه برق در مناطقی از شهرستان اهواز، حمیدیه، باوی و کارون شد.

حسن کریمی در ادامه افزود: در اثر این تندباد لحظه ای که با سرعتی بالغ بر ۶۵ کیلومتر بر ساعت تخمین زده شد, غالب حوادث بوجود آمد روی شبکه ناشی از برخورد اشیاء شامل درخت، داربست، بنر و… بود که موجب قطع فیدر، قطع جمپر، فیوز سوزی و سیم بریدگی گردید.

وی همچنین تصریح کرد: در اثر این حادثه که در ساعت ۲۳:۲۰ دقیقه مورخ ۳۰ اردیبهشت ماده ۹۸ به وقوع پیوست تعداد ۳۲ اصله پایه در خطوط شهری و روستای شکسته و یا سقوط کردند و همچنین در این تندباد یک دستگاه ترانس در روستای دب حردان از توابع شهرستان اهواز سقوط کرد.

کریمی در ادامه بیان داشت: پس از رفع بحران و مشخص شدن خطوط آسیب دیده تاکنون بالغ بر ۲.۵ کیلومتر شبکه فشارمتوسط و ضعیف احداث شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز در بخش دیگری از اظهارات گفت: این حادثه باعث وقوع ۱۵۴ مورد خاموشی روی شبکه اعم از توزیع و فوق توزیع شده که در اثر آن در مجموع ۱۳۹۷ مگاوات ساعت انرژی توزیع نشده ناشی از تندباد داشته ایم.

وی در پایان افزود: مجموع خسارت وارده به این شرکت بالغ بر ۵ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال تخمین زده شده است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار