خسارت ریزگردها به بخش کشاورزی شوش

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۲ ب٫ظ
خسارت ریزگردها به بخش کشاورزی شوش [ad_1] شوش – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شوش گفت:پدیده ریزگردها حدود هشت درصد به مزارع و محصولات کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرده است. علیرضا ملک زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با وجود کاهش ۵۰ درصدی بارندگی در سال زراعی جاری در کنار سرمای اواخر پارسال و نیز وقوع […]

[ad_1]


شوش – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شوش گفت:پدیده ریزگردها حدود هشت درصد به مزارع و محصولات کشاورزی این شهرستان خسارت وارد کرده است. علیرضا ملک زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با وجود کاهش ۵۰ درصدی بارندگی در سال زراعی جاری در کنار سرمای اواخر پارسال و نیز وقوع پدیده ریزگرد وضعیت مزارع کشاورزی این شهرستان مطلوب است.
وی در ادامه به تشریح خدمات ارائه شده به کشاورزی شهرستان شوش از جمله توزیع بذر و سایر نهاده های کشاورزی پرداخت و گفت:در سال زراعی جاری بیش از شش هزار و ۵۰۰ تن بذر بین کشاورزان منطقه توزیع شد که از این رقم حدود یک هزار و ۴۳۰ تن آن بذر جدید از نوع چمران و مهرگان می باشند که در برابر بیماری ها مقاوم بوده و عملکرد مناسبی خواهند داشت.
ملک زاده افزود:بیش از ۲۷هزارو۵۰۰هزار تن کوداوره و سه هزار و ۳۰۰ تن کود فسفات نیز بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شوش گفت:بیش از پنج هزار هکتار گندم بذری در شهرستان شوش کشت شده که پیش بینی می شود حدود ۲۶ هزار تن گندم بذری از این سطح برداشت شود که این رقم معادل ۴۷درصد بذر تولیدی استان خوزستان می باشد.
در شهرستان شوش حدود ۸۳ هزار هکتار گندم ، سبزی و صیفی ، کلزا و چغندرقند کشت شده است.
شهرستان شوش قطب کشاورزی در استان خوزستان است.سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در شوش تولید می شود.
۷۲۸۰/۶۰۶۸
خبرنگار:مجتبی پناهی**انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار