خسارت ۴۶۰ میلیون ریالی صیادان متخلف به محیط زیست دزفول

تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۶ ب٫ظ
خسارت ۴۶۰ میلیون ریالی صیادان متخلف به محیط زیست دزفول [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت:شکارچیان و صیادان متخلف در سال ۹۵ افزون بر ۴۶۰ میلیون ریال به منابع زیستی محیطی دزفول خسارت وارد کردند. فرهاد قلی نژاد روز یکشنبه به ایرنا افزود:با توجه به گستردگی حوزه شهرستان دزفول و تنوع و غنای زیستی آن در راستای جلوگیری از […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت:شکارچیان و صیادان متخلف در سال ۹۵ افزون بر ۴۶۰ میلیون ریال به منابع زیستی محیطی دزفول خسارت وارد کردند. فرهاد قلی نژاد روز یکشنبه به ایرنا افزود:با توجه به گستردگی حوزه شهرستان دزفول و تنوع و غنای زیستی آن در راستای جلوگیری از شکار و صید گونه های جانوری و جلوگیری از تخریب محیط زیست تعداد ۷۵ نفر شکارچی و صیاد متخلف با تلاش فراوان ماموران یگان حفاظت محیط زیست با کمترین امکانات دستگیر و از شکار ،صید و تخریب این گونه ها جلوگیری شد.
وی افزود:جلوگیری از شکار وصید گونه های جانوری و جلوگیری از تخریب محیط زیست نیازمند مشارکت همه شهروندان است و در این خصوص همیاران محیط زیست همکاری مطلوبی داشته اند .
وی گفت:با دستگیری متخلفان یک هزار و ۱۵ لاشه جانوران وحشی شمال ۴ قطعه دراج،سه قطعه سهره،۱۶ قطعه تیهو،۱۳ قطعه بلبل،۴۶۳ قطعه کبوتر،۱۲۳ قطعه گنجشک،۳۰۰ قطعه چکاوک،۸۶ قطعه ماهی و ۲ راس بزکوهی کشف شد و ۴۶۰ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال به منابع زیستی خسارت وارد شده است.
رئیس محیط زیست دزفول همچنین از وصول ۵۵ فقره خود اظهاری واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی واقع در شهرستان دزفول در سال ۹۵ خبر داد و گفت:در راستای اجرای ماده ۱۹۲ قانون برنامه پنجم توسعه در جهت اطلاع از وضعیت خروجی و آلایندگی واحدهای صنعتی و خدماتی،۵۵ فقره خوداظهاری از ۱۳ واحد صنعتی و خدماتی در سال ۹۵ به اداره حفاظت محیط زیست دزفول واصل شد.
وی گفت:این واحدها جهت سنجش خروجی های خود قرارداد لازم را با آزمایشگاه های متعدد سازمان محیط زیست منعقد کردند .
قلی نژاد بیان کرد:اطلاع از خروجی ومیزان آلایندگی واحدهای صنعتی و خدماتی در راستای مدیریت محیط زیست و کنترل آلودگی ها بسیار ضروری است.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار