خطر جدی است// تشدید کرونا با افزایش آلاینده های هوا

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۳ ب٫ظ
خطر جدی است// تشدید کرونا با افزایش آلاینده های هوا یک متخصص بیماری عفونی گفت: با احتمال افزایش میزان آلایندگی هوا در شهرستان‌های استان خوزستان، میزان انتقال ویروس کرونا افزایش می‌یابد.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار از مهر، روح انگیز نشیبی به احتمال افزایش آلایندگی در شهرهای بزرگ صنعتی اشاره کرد و گفت: با افزایش آلاینده‌های موجود در هوا، احتمال افزایش انتقال ویروس کرونا بیشتر می‌شود.

وی افزود: تغییر هوا در مکان‌هایی که سربسته و شلوغ هستند اما جریانی برای تغییر هوا وجود ندارند، حتی به رغم استفاده از ماسک اما احتمال انتقال بیماری کرونا به مراتب بیشتر خواهد بود.

این متخصص بیماری عفونی به شست‌وشوی دست‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی در کاهش این عارضه خبر داد و افزود: کسانی که سابقه بیماری عفونی از جمله آلرژی‌های فصلی دارند و دچار حملات تنفسی می‌شوند، با توجه به افزایش میزان آلایندگی هوا از آنها درخواست می‌شود که کمتر از خانه خارج شوند و یا در صورت خروج حتماً علاوه بر زدن ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

نشیبی در پایان تأکید کرد: بنابراین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی می‌توان این عارضه را کاهش داد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار