خطیب جمعه اهواز: جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است

تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۵۶ ب٫ظ
خطیب جمعه اهواز: جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است [ad_1] اهواز – ایرنا – امام جمعه موقت اهواز با تبیین روند رویایی جمهوری اسلامی ایران با نظام مستکبر و سلطه گر بیان کرد: به لطف الهی دشمن در موضع ضعف و نظام اسلامی در اوج اقتدار است. به گزارش ایرنا حجت الاسلام احمدرضا میرحاجتی در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – امام جمعه موقت اهواز با تبیین روند رویایی جمهوری اسلامی ایران با نظام مستکبر و سلطه گر بیان کرد: به لطف الهی دشمن در موضع ضعف و نظام اسلامی در اوج اقتدار است. به گزارش ایرنا حجت الاسلام احمدرضا میرحاجتی در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) این شهر افزود: نظام سلطه به رهبری آمریکا قصد داشت در همان دوران ظهور نهضت اسلامی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، نظام برخاسته و مبتنی بر اصول اسلامی و آرا مردم را به شکست و یا حداقل به بن بست بکشاند ولی با حضور مردم آگاه و حقیقتا’ همیشه در صحنه ، این خواست نظام سلطه محقق نشد و خداوند توفیق غلبه بر ما را به آنان نداد.
وی با بیان اینکه با گذشت ۳۸سال از پیروزی انقلاب اسلامی ، نظام سلطه با بهره گیری از همه توانایی های نرم افزاری و سخت افزاری خود و قدرت رسانه نتوانست توفیقی به دست آورد اظهار کرد: رهبری الهی نظام اسلامی و حضور مردم صحنه دو رکن اساسی در ناکامی دشمن و نظام سلطه است و از این بعد دشمن همچنان رو به ضعف خواهد بود و این سنت الهی است که باطل نابود شونده و جبهه حق ماندنی و پاینده است.
خطیب جمعه موقت اهواز با انتقاد از برخی عناصر سست که در برابر دشمن مرعوب می شوند بیان کرد:دل بستن به دشمن اشتباه راهبردی است و ملت ایران در برابر دشمن اظهار ضعف نمی کند و همچنان با صلابت و اقتدار پشت سر رهبری حرکت می کند.
حاجتی اظهار کرد: ملت ایران محکم و با صلابت ایستاده است و راه حسین(ع) را با افتخار ادامه داده و فریاد هیات مناالذله را سر می دهد.
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در جمع نمایندگان مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: بسیاری از ما هنوز درک درستی از اقتصاد مقاومتی نداریم و این قانون مترقی و راهگشا را جدی نمی گیریم.

* تیم فوتبال استقلال خوزستان برای کشور افتخار آفرینی کرد
امام جمعه موقت اهواز گفت: تیم فوتبال استقلال خوزستان با دو برد شیرین در برابر رقبای آسیایی خود ، برای کشور افتخار آفرینی کرد.
حاجتی با تاکید بر اینکه باید مشکلات این تیم که یکی از نمایندگان ایران در رقابت های آسیایی است برطرف شود افزود: جوانان باغیرت خوزستان در بازی های اخیر خود نشان دادند که با وجود مشکلات مالی ، برای مردم بازی می کنند و دل آنان را شاد می کنند.
وی ابراز امیدواری کرد مشکلات فراروی تیم های فوتبال فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان نیز که تیم های شایسته ای نیز هستند برطرف شود.

*راهیان نور حرکتی ارزشمنداست
امام جمعه موقت اهواز حرکت راهیان نور را حرکتی ارزشمند فرهنگی توصیف کرد و گفت: کاروان های راهیان نور کاری فرهنگی است و باید جوانان ما از این حرکت ارزشی درس بگیرند.
وی با بیان اینکه در آستانه ورود کاروان های راهیان نور به استان خوزستان هستیم اظهار کرد: همه ما باید از این حرکت ارزشمند فرهنگی حمایت کرده و آن یک وظیفه ملی تلقی کنیم.
امام جمعه موقت اهواز در خطبه اول نماز جمعه با دعوت خود و عموم مردم به تقوای الهی و پرهیز از زخارف دنیوی اظهار داشت: دنیا مسافرخانه ای بیش نیست و آنهایی که از بینش عمیق الهی برخوردار هستند دنیا را مزرعه آخرت می دانند و هر بذری که در این دنیا می پاشند در آخرت برداشت می کنند.
وی با بیان اینکه در دنیا هیچ چیزی بجز عمل صالح ماندگار نیست بیان کرد: مومن در دنیا اهل تلاش و کار است ولی جهت و سوی کارهای آن آخرتی است و چنین بینشی می تواند دنیا و آخرت ما را آباد کند.
۶۰۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار