خط و نشان کشیدن فرماندار ماهشهر برای سازمان منطقه ویژه پتروشیمی

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۷:۴۵ ق٫ظ
خط و نشان کشیدن فرماندار ماهشهر برای سازمان منطقه ویژه پتروشیمی بندر ماهشهر- قلم ماندگار-فرماندار بندرماهشهر با اشاره به تجمعات اخیر کارگری در منطقه ویژه پتروشیمی گفت: انتظار ما از سازمان منطقه ویژه پتروشیمی ورود به موضوعات کارگری بوده زیرا این مسائل در حوزه این سازمان است و این سازمان نباید بحران‌هایی برای شهرستان و استان ایجاد کند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، محسن بیرانوند، اظهار داشت: در دو هفته گذشته کمیسیون کارگری با حضور نمایندگان اداره‌های کار منطقه ویژه پتروشیمی و اداره کل بنادر در فرمانداری برگزار شد و با توجه به مستندات این نمایندگان این دو اداره کار اذعان داشتند که هیچ بحران و مشکلی کارگری در منطقه آنها وجود ندارد.

وی افزود: این در صورتی است که با توجه به اخبار رسیده به ما در چند هفته اخیر تجمعاتی اعتراض‌آمیز در شرکت‌های حاضر در منطقه ویژه پتروشیمی صورت گرفته است؛ شرکت خوارزمی، شرکت لوله‌کشی بندرماهشهر و یک شرکت دیگر از جمله این شرکت‌ها بوده که با بحران‌های کارگری مواجه بوده است.

فرماندار بندرماهشهر بیان کرد: کارگران شرکت لوله‌سازی بندرماهشهر که چند وقت پیش پس از اخراج به کار خود برگشته بودند اخیرا با مشکلاتی مواجه بوده که دلیل این مشکلات تاخیر در برگزاری جلسه ستاد موانع تولید در تهران است که با توجه به پیگیری‌های مکرر استاندار استان خوزستان این جلسه در روزهای آینده برگزار می‌شود.

وی گفت: در مورد کارگران پتروشیمی خوارزمی نیز این کارگران برای یک پروژه احداثی به کارگیری شده بودند که این پروژه تمام شده است اما کارگران این شرکت گفته‌اند که این پروژه چندین سال دیگر ادامه دارد؛ بندره طی تماسی با مدیرعامل پتروشیمی خوارزمی دنبال راهکاری برای ابقای این کارگران در این شرکت هستم.

رئیس شورای تامین امنیت شهرستان بندرماهشهر عنوان کرد: شرکت ایرکست شاونبرگ یکی از دیگر شرکت‌های موجود در منطقه ویژه پتروشیمی بوده که کارگران آن چندین ماه حقوق دریافت نکرده‌اند البته چیزی در این خصوص به ما منتقل نشده تا ما آن را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: انتظار ما از سازمان منطقه ویژه پتروشیمی و مدیرعامل آن این است که به موضوعات کارگری ورود کرده زیرا این مسائل در حوزه سازمان منطقه ویژه پتروشیمی بوده و این سازمان نباید بگذارد بحران‌هایی برای شهرستان و استان خوزستان ایجاد شود.

بیرانوند در پایان خاطرنشان کرد: مسائل و دغدغه‌های کارگری باید در فضایی آرام مطرح، پیگیری و حل شده و سروصدا و اغتشاشات نمی‌تواند این مشکلات را حل کند.

اما یکی از کارگران شرکت ایرکست شاونبرگ با تایید صبحت‌های فرماندار، اظهار داشت: جلسات مکرری از سوی اداره کار منطقه ویژه، سازمان قضایی منطقه، دفتر حراست منطقه ویژه و فرمانداری شهرستان بندرماهشهر برگزار شده و صورت جلسه‌ها و تصمیمات زیادی در این زمینه اتخاذ شده است؛ پس از گذشت ۲ سال از این جلسات هیچکدام از تصمیمات اتخاذ شده به مرحله اجرا نرسیده و ما خودمان مجددا برای رفع رنج و مشقت‌های زندگی خودمان وارد عمل شده‌ایم.

وی گفت: حق بیمه سازمان تامین اجتماعی ماهانه از حقوق ما کسر شده اما به صورت مقطعی و یک ماه در میان پرداخت می‌شود و ما کارگران و خانواده‌هایمان عملا نمی‌توانیم از دفترچه بیمه تامین اجتماعی استفاده کنیم. حقوق‌ها و دستمزد‌های ما بسیار پایین بوده و طرح طبقه‌بندی مشاغل که برای بسیاری از شرکت‌های این منطقه اجرا شده برای ما اعمال نشده است؛ بیش از دو سال است که هیچ نوع لباس کار و ایمنی و دیگر ابزار و وسایل کاری به کارگران داده نشده و ما را از این موضوع محروم کرده‌اند.

این کارگر در ادامه بیان کرد: تایم کاری ما تا ساعت ۱۴ بوده و ما ساعت ۱۵ به خانه‌هایمان می‌رسیم و در طول کار در شرکت خبری از ناهار و غذا نبوده و اکثر کارگران با مشکلات ضعف‌های جسمی و گوارشی مواجه شده‌اند؛ همه ۱۰۳ کارگر شرکت ما با مشکلات که گفته شده مواجه بوده و نسبت به آن اعتراض جدی دارند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار