خوزستان در اشتغالزایی و کارآفرینی چه رتبه ای دارد؟

تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۹ ب٫ظ
خوزستان در اشتغالزایی و کارآفرینی چه رتبه ای دارد؟ چالش های صنعت در سال جهش تولید مهمترین دلایل نارضایتی موجود در کشور در سال های اخیر به شمار می رود،  تعطیلی برخی کارخانجات و موسسات کارگری که بعضا تعطیل شده و یا با بخشی از ظرفیت خود کار می کنند که قربانی اصلی این بی تدبیری کارگران و خانواده های آنها است.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، چالش های صنعت در سال جهش تولید مهمترین دلایل نارضایتی موجود در کشور در سال های اخیر به شمار می رود،  تعطیلی برخی کارخانجات و موسسات کارگری که بعضا تعطیل شده و یا با بخشی از ظرفیت خود کار می کنند که قربانی اصلی این بی تدبیری کارگران و خانواده های آنها است. هزینه های جاری و گران شدن برخی اقلام مصرفی و انرژی باعث شده تا در وضعیت موجود فرآیند تعدیل نیرو و اخراج برخی کارگران که ممکن است سالها سابقه کار داشته باشند ، در دستور کار مدیر کارخانه قرار بگیرد. همچنین  اقتصاد کشور در سال های اخیر با فراز و نشیب های فراوانی روبرو شد که این مهم نیز بر فضای تولید و صنعت کشور بی تأثیر نبوده است در واقع وضعیت تولید و صنعت کشور بسته به شرایط اقتصادی و نوسانات آن متغیر بود.

در چنین شرایطی که کارگران شرایط سختی را می گذرانند و هر روز خبر ورشکستگی، اخراج، تعدیل نیرو و شکایت از کارفرما در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح می شود ، سوال اساسی این است که نقش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان چیست؟ و چرا در استان خوزستان این اداره کل در استان در راستای بازسازی اعتماد عمومی تا کنون گامی برنداشته است با اینکه بر همگان واضح و مبرهن است که شفافیت از مهمترین ابزاری است که برای تحقق نظارت مردمی، افزایش کارآمدی و بهره‌وری محسوب می شود.

نکته کلیدی که این روزها با توجه به تجمعات روی داده شده به آن نیازمندیم مدیریت صحیح در عرصه های اجتماعی به ویژه کارگری است و در این حوزه نیز یکی از مدیریت هایی که باید تصمیم گیر و تصمیم ساز باشد و نقش آن حساسیت ویژه ای دارد، حوزه روابط کار و رفاه اجتماعی است و از مهمترین راهبردهای اصلی کشور برای خروج از وضعیت فعلی، اشتغالزایی است و بودجه فراوانی هم برای اینکار اختصاص یافته است  اما باید بپذیریم که باید ابتدا همین اشتغال موجود را حفظ کنیم و اجازه ندهیم که به دلیل عدم حمایت مالی و افزایش هزینه های جاری کارگران اخراج شوند که از وظایف اصلی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با بررسی های به عمل آمده مشخص شده عدم نظارت کافی و اهتمام جدی در این زمینه باعث بروز اختلافات جدی بین کارفرما و کارگر شده است که نتیجه آن عدم پرداخت مطالبات قانونی کارگران و حقوق معوقه آنها و عدم اجرای ماده ۱۴۸ قانون کار و سایر موارد شده است.

همچنین باید اذعان کرد حوزه روابط کار با ورود به این دو مسئولیت می تواند باعث کاهش اختلافات کارگری و کار فرمایی و اجرای قوانین و مقررات قانون کار را فراهم کند اما با توجه به افزایش اخراج و عدم اجرای مقررات قانون کار در واحدها حکایت از عدم اجرای وظایف در حوزه روابط کار است.

متاسفانه این روزها شاهد این موضوع هستیم که اداره کار محل رجوع کارگران برای شکایت از کارفرما و دریافت بیمه بیکاری است، در حالیکه دولت چقدر بودجه دارد تا برای بیمه بیکاری بدهد ، اگر نظارت های حوزه روابط کار و نقش میانجی کارفرما و کارگر به درستی اجرا شود از میزان چالش ها در این بخش کاسته خواهد شد و چنانچه نظارت ها دلسوزانه بوده و از سر رفع مسئولیت بوده و زد و بندی در آن نباشد ، ناظر باید قراردادها را چک کند و نگذارد حقوق کارگران ضایع شود، اگر ما بتوانیم همین اشتغال موجود را حفظ کنیم مشکلات زیادی حل می شود.

البته ناگفته نماند که اخیرا  محمد شریعتمداری»وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دعوت از همه مردم، مدیران نهادهای دولتی، شرکت‌ها و بنگاه‌ها برای پیوستن به پویش «شفافیت»، گفت: «شفافیت»، فقط نورافکنی بر تاریکخانه‌ها و پستوهای فساد و تبانی نیست بلکه فضای نقد، گفت‌وگو و به کارگیری خرد جمعی در اداره امور جامعه را فراهم می‌کند.

وی در مراسم رونمائی از سامانه های شفافیت این وزارتخانه اظهارداشت: ۳۲ سامانه شفافیت شامل ۱۰ سامانه ستادی، ۱۸ سامانه مربوط به شستا و چهار سامانه در بخش‌های دیگر در این وزارتخانه راه‌اندازی شده است.

شریعتمداری همچنین گفته در ۲ سال گذشته پرونده‌های نظارتی ۲۵ درصدکاهش یافته و تلاش خواهیم کرد تا پایان دولت دوازدهم  این میزان همچنان کم شود.
وزیرتعاون تاکید کرد: «شفافیت» یک راه بدون بازگشت است و تنها راه نجات جمهوری اسلامی از این مسیر می‌گذرد.
وی با بیان اینکه همه نوع اطلاعات غیر از موضوعات امنیتی و دفاعی که برای صیانت از جامعه است باید در اختیار همگان قرار گیرد، تصریح کرد: امکان رصد و پایش اطلاعات بنگاه‌ها و شرکت‌ها باید برای همه مردم، رسانه‌ها و نهادهای نظارتی فراهم شود.

همچنین باید تصریح کرد: واقعیت‌های موجود در اقتصاد ایران در زمینه حمایت از تولید ملی و رشد و رونق آن نشان می‌دهد که کشور از این جهت هنوز به نقطه قابل قبول نرسیده است. لذا  به همین دلیل امسال  از سوی مقام معظم رهبری سال «جهش تولید» نامگذاری شد تا هم مسئولین دولتی و هم عموم ظرفیت‌های مادی و معنوی کشور در جهت تقویت و جهش حداکثری تولید نقش‌آفرینی کنند.

البته نباید از این نکته غافل ماند که سید حمید پور محمدی معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور سهم استان خوزستان از صندوق توسعه ملی را بیشتر از دیگر استان های کشور دانست و گفت: این استان از ظرفیت های بسیار مناسبی برای طرح های بزرگ برخوردار است اما نیاز است که بانک ها به طرح های کوچک، خرد و متوسط نیر توجه داشته باشند و به ارائه تسهیلات بپردازند.

به گفته وی جذب سرمایه گذاری از سوی دستگاه های اجرایی اهمیت زیادی دارد و علاوه بر این نیز اعتبارات تبصره ۱۸ می تواند ظرفیت مناسبی را در اختیار استان قرار دهد تا منجر به ایجاد فرصت های مناسب شغلی در استان شود.

پور محمدی بر جذب اعتبارات این تبصره از قانون بودجه تاکید کرد  و افزود: در استان خوزستان که از بافت فرسوده بالایی برخوردار است باید به گونه ای برنامه ریزی کرد تا در جریان ساخت و سازهایی که صورت می گیرد فرصت های شغلی متعددی ایجاد شود.

ارسلان غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان هم در نشست خبری که به مناسبت هفته تعاون برگزار شد، اظهار کرد: در مهرماه ۹۸ که به این سمت منصوب شدم، بیش از یک هزار مورد تجمع و اعتراض کارگری در خوزستان داشتیم؛ این مسائل به دلیل تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی به وجود آمده بود و علت آن، شخص خاصی نبود.

 وی افزود: بخش عمده‌ای از این مشکلات و اعتراضات کارگری در سطح استان خوزستان در طول یک سال گذشته با همکاری و تلاش استاندار خوزستان و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان و همچنین وزارت کار حل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به تجمعات کارگری نیشکر هفت‌تپه تصریح کرد: در زمانی که سکان مدیریت اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان را به عهده گرفتم، شرکت نیشکر هفت تپه در اعتراض بود؛ اولین اقدام برای حل مشکلات این شرکت آن بود که میان کارگران این شرکت حضور پیدا کنم و در خصوص حل مشکلات آن‌ها پیگیری‌های لازم را انجام دهم.

غمگین ادامه داد: وزارت کار، استاندار خوزستان، شورای تامین، سپاه و  غیره برای شرکت نیشکر هفت‌تپه سنگ تمام گذاشته‌اند و تلاش همه این بخش‌ها برای حل مشکلات هفت‌تپه قابل تحسین است.

وی افزود: پس از این تلاش‌ها و جلسات متعدد برای حل مشکلات استان، شرکت نیشکر هفت‌تپه به سمت مثبتی حرکت کرد و روند خوبی داشت که البته تا ایده‌آل شدن فاصله داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: مشکلات شرکت هفت‌تپه مجددا با مشکلات ارزی مالک این کارخانه آغاز شد و مشکلاتی در پرداخت‌های این شرکت به وجود آمد. در این زمینه، وزارت کار پیگیری‌های فراوانی انجام داده است و به هر شکلی از حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه دفاع کردیم.

وی در خصوص انتقادات مطرح‌شده در خصوص عدم حضور در میان کارگران در زمان تجمعات کارگری نیشکر هفت‌تپه عنوان کرد: حضور و پیگیری باید موثر باشد و از این رو پیگیری‌ها و مکاتبات فراوانی با مرکز انجام دادیم تا مشکلات این کارگران را مرتفع کنیم.

غمگین گفت: مسائل شرکت نیشکر هفت‌تپه در سطح ملی در حال پیگیری است. این شرکت بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی بیمه دارد اما بنا است تا پایان سال، دفترچه‌های بیمه کارگران تمدید شود و حقوق کارگران نیز در حال پرداخت است.

وی افزود: خواسته ما این است که کارگران با توجه به پرداخت حقوق‌ها، به کار خود بپردازند و در محیط کاری خود حضور داشته باشند. اینکه کار بخوابد و کارگران کار نکنند، روش صحیحی نیست و کارگران حتی اگر می‌خواهند اعتراض کنند اما کار خود را نیز انجام دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با گرامیداشت هفته تعاون، در خصوص آخرین وضعیت تعاونی‌های فعال در خوزستان گفت: در خوزستان حدود ۵ هزار تعاونی فعال داریم که در چندماه اخیر مشکلات آن‌ها احصاء شده است تا تعاونی‌ها به نقطه مثبتی برسند و جایگاه آن‌ها در سطح ملی ارتقاء یابد.

غمگین ادامه داد: دولت رقم خوبی برای تسهیلات کرونا برای استان خوزستان در نظر گرفت اما از این تسهیلات استقبال خوبی نشده است. از دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان انتظار داشتیم عملکرد بهتری در جذب این اعتبارات داشته باشند و تبلیغات بهتری نیز انجام دهند.

وی افزود: در زمینه تسهیلات مربوط به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا تاکنون ۱۷ هزار و ۲۶۵ مورد ثبت‌نام کرده‌اند؛ بیش از ۲۸۸ میلیارد تومان اعتبار برای آن‌ها در نظر گرفته شده است و تاکنون ۵۴ میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در خصوص طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در خوزستان گفت: طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی از سال ۹۶ در خوزستان اجرایی شده است و اجرای این طرح‌ها در روستاها تا حدودی به حل مشکل اشتغال کمک کرده است.

غمگین عنوان کرد: در خصوص تسهیلات مربوط به اشتغال روستایی، تاکنون ۴۲۳ میلیارد تومان تخصیص اعتبار داشته‌ایم و در حال حاضر به ۳ هزار و ۷۲۶ طرح مبلغ ۳۸۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی پرداخت شده است.

وی با اشاره به مباحث مربوط به اشتغال نیروهای غیربومی در پتروشیمی‌های ماهشهر اظهار کرد: در بحث اشتغال نیروهای غیربومی در پتروشیمی‌های ماهشهر حساسیت‌های زیادی وجود دارد و اداره‌کل تعاون نیز در این زمینه با حساسیت، مسائل مربوط به اشتغال و جذب نیرو در این بخش‌ها را پیگیری می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: در گذشته نیروهای غیربومی جذب شده است و ما نیز منکر این مساله نیستیم اما اکنون کاملا با دقت به این مساله توجه می‌کنیم تا هیچ نیروی غیربومی در پتروشیمی‌های ماهشهر جذب نشود.

غمگین افزود: هیچ مدیرعاملی در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر اجازه جذب نیروی غیربومی را ندارد.

وی با بیان اینکه مسئولیت ما ایجاد شغل نیست، گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت ایجاد اشتغال را ندارد و بلکه مطالبه‌گر بخش اشتغال است و تصمیمات اتخاذشده برای ایجاد اشتغال را پیگیری می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اظهار کرد: در شهریورماه سال ۹۶ رتبه حوزه اشتغال استان خوزستان ۲۶ بود اما اکنون در حوزه اشتغال و کارآفرینی رتبه نخست کشور هستیم.

غمگین با اشاره به اهمیت بازرسی کار و فعال شدن بازرسان این اداره‌کل در زمینه بازرسی از شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی سراسر استان گفت: اداره بازرسی کار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان همه شرکت‌ها و دستگاه‌های موجود در استان را تحت نظارت دارد و اگر در شرکتی ‌اصول و قوانین کار رعایت نشود، می‌توانیم مدیران آن شرکت را دادگاهی کنیم.

وی افزود: بیس از ۳۴ هزار بازرسی مستند از شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی توسط اداره بازرسی کار انجام گرفته است و خوشحال هستیم که بازرسان کار این اداره‌کل، کار خود را درست انجام می‌دهد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در خصوص وظایف این اداره‌کل در حوزه امور اجتماعی بیان کرد: در حوزه امور اجتماعی وظایفی بر دوش اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و برای اولین بار خانه‌های فرهنگ کار را در خوزستان راه‌اندازی کردیم.

غمگین تصریح کرد: در هفته دولت در خوزستان بیش از ۱۰ خانه فرهنگ کار تاسیس شد و تا انتهای آبان‌ماه نیز ۲۰ خانه کار دیگر راه‌اندازی می‌شود تا فرهنگ ایده‌پردازی و تلاش درست در کارخانه‌ها به وجود بیاید.

وی با اشاره به تشکیل اولین شورای عالی تعاون در خوزستان به صورت پایلوت گفت: شورای عالی تعاون برای اولین بار در ایران در خوزستان ایجاد شده است تا به کمک این شورا، جایگاه تعاونی‌های خوزستان در سطح ملی ارتقاء یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به مشکلات پیشین این اداره‌کل افزود: تنها حلقه گمشده در اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بین رفتن باور بهترین بودن بود و اکنون به این باور رسیده‌ایم که می‌توانیم اما هنوز با اهدافی که مد نظر داریم فاصله وجود دارد.

غمگین عنوان کرد: کتاب جهش تولید برای اولین بار توسط اداره‌کل تعاون خوزستان جمع‌آوری و تدوین شده است و به زودی در سطح ملی رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در زمان شیوع کرونا گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا بیش از ۵۰ تا ۶۰ تعاونی خط تولید خود را تعویض کردند و به تولید البسه مراقبت از کرونا پرداختند و کمک شایانی به رفع نیازها کردند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
قلم ماندگار
محل كد آمار