خوزستان رتبه نخست کشور را در حمل و نقل جاده ای کشور کسب کرد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۹:۴۸ ب٫ظ
خوزستان رتبه نخست کشور را در حمل و نقل جاده ای کشور کسب کرد [ad_1] هندیجان – ایرنا – استاندار خوزستان گفت:این استان در جایگاه نخست حمل و نقل جاده ای کشور قرار دارد و لازم است زیر ساخت های جاده ای استان، بیش از پیش گسترش یابد. به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی پنجشنبه در سفر به شهرستان هندیجان و در حاشیه آیین بهره برداری از قطعه چهارم محور […]

[ad_1]


هندیجان – ایرنا – استاندار خوزستان گفت:این استان در جایگاه نخست حمل و نقل جاده ای کشور قرار دارد و لازم است زیر ساخت های جاده ای استان، بیش از پیش گسترش یابد. به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی پنجشنبه در سفر به شهرستان هندیجان و در حاشیه آیین بهره برداری از قطعه چهارم محور هندیجان به دیلم اظهار کرد:خوزستان در حمل و نقل جاده ای کالا رتبه نخست، در جایجایی مسافر رتبه سوم و در زیر ساخت های جاده در رتبه ششم کشوری قرار دارد.
وی گفت: به دلیل عقب ماندگی از سایر استان ها ترافیک و فشار زیادی بر روی جاده های استان وجود دارد و باید تلاش کنیم خود را به جایگاه اول تا سوم برسانیم.
شریعتی افزود:باید دو هزار کیلومتر جاده ساخته شود تا بتوانیم خود را به جایگاه سوم برسانیم و از این میزان یک هزار کیلومتر آن در حال حاضر دست ساخت می باشد که بخش زیادی از آن در سال ۹۵ شروع شده است.
استاندار خوزستان گفت:امسال ۲۷۰ کیلومتر جاده در استان به بهره برداری رسید و طی دو سال آینده عملیات یک هزار کیلومتر جاده دیگر در استان آغاز می شود.
وی با تبیین اهمیت تامین زیر ساخت های جاده ای افزود: جاده یک زیر ساخت اساسی و مهم است و تقویت آن می تواند بسیاری از سرمایه گذاری در استان را با خود همراه آورد.
استاندار خوزستان تصریح کرد:لازم است، میزان افتتاح سالانه ۲۷۰ کیلومتر جاده در استان را حفظ کنیم تا به جایگاه سوم کشوری برسیم.
شهرستان هندیجان با ۳۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان خوزستان قرار گرفته است.
۷۱۶۳/۶۱۲۵ خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد *** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار