رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت:

خوزستان ظرفیت زیادی در زمینه رشد و توسعه ICT (آی سی تی) دارد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ | ۰۷:۴۷ ق٫ظ
خوزستان ظرفیت زیادی در زمینه رشد و توسعه ICT (آی سی تی) دارد خوزستان- قلم ماندگار-محمد باقر اثنی عشری با حضور در غرفه اطلاع رسانی نمایشگاه و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوزستان فرصت، ظرفیت و استعدادهای زیادی در زمینه رشد و توسعه ICT (آی سی تی) یا فناوری‌ اطلاعات‌ و ارتباطات دارد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از کمیته اطلاع رسانی چهارمین نمایشگاه الکامپ خوزستان، شامگاه یکشنبه(۱۲ آبان ماه) محمد باقر اثنی عشری با حضور در غرفه اطلاع رسانی نمایشگاه و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خوزستان فرصت، ظرفیت و استعدادهای زیادی در زمینه رشد و توسعه ICT (آی سی تی) یا فناوری‌ اطلاعات‌ و ارتباطات دارد.
وی با بیان اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال دارد، افزود: تاثیر آی تی سی بر جوامع بشری بگونه‌ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جامعه اطلاعاتی است.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ادامه داد: طبق گزارش های ارائه شده، رشد اقتصادی در سال ۹۷ حدود منفی ۴.۶ بوده و فناوری اطلاعات و ارتباطات مثبت ۶ درصد بوده است.
وی با بیان اینکه در استان های اصفهان، گیلان، البرز و فارس نمایشگاه های الکامپ برگزار شده است، عنوان کرد: نمایشگاه الکامپ خوزستان یکی از بزرگترین نمایشگاه های الکامپ کشور است.
اثنا عشری یادآور شد: تجارت الکترونیک در سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته و به بیش از ۲۰۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی با اشاره اینکه یک تشکل صنفی بخش خصوصی است، گفت: یک برنامه راهبردی بیستون تهیه کردیم که تصمیم داریم تا سال ۱۴۰۱ اندازه بازار را دو برابر کنیم که این برنامه ۲۰ شاخص دارند.
این مقام مسئول تشریح کرد: در بخش استارتاپ ها با وزارت فناوری اطلاعات طرح نوآفرین را داریم که پلت فرم آنها با کمک شرکت فن آپ بالا آمده و ساماندهی و حمایت استارتاپ ها را انجام می دهیم و بیشترین رشد الکام استارز را شاهد هسیتم که سال های قبل ۲۰۰ متر بوده و امسال به بیش از ۶ هزار متر رسیده است.
وی بیان کرد: از سال ۱۳۶۰ بعد از انقلاب که آخرین شرکت های خارجی از ایران رفتند هیچ وقت شرکت های خارجی در زمینه آی سی تی حضور مستقیمی در کشور نداشتند و تمام فناوری های این حوزه تولید ملی و شرکت های کشور هستند.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان اینکه در سراسر کشور ۱۷ هزار عضو داریم که آنها شامل شرکت ها، فروشگاه ها و مشاوران هستند، اضافه کرد: در خوزستان مدیران یک توجه ویژه به آی تی داشته باشند چون دوره انقلاب صنعتی چهارم با دوره و نسل صنایع سنتی اگر از آی تی استفاده نکنند به زودی تمام می شود و نیازمند نگاه ویژه مدیران استان هستند.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار