جهانگیری در آبادان:

خوزستان مهم‌ترین کانون توسعه ایران است

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۲ ب٫ظ
خوزستان مهم‌ترین کانون توسعه ایران است معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مساله ریزگردها در خوزستان و بیان اینکه به دنبال رفع مشکل داخلی ریزگردها هستیم به تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: ما از زبان گفت‌و‌گو و تعامل استقبال می‌کنیم.

اسحاق جهانگیری دقایقی پیش از طریق فرودگاه آبادان وارد استان خوزستان شد.

وی در بدو ورود خود در جمع خبرنگاران با گرامی‌داشت دهه مبارک فجر و اشاره به رشادت مردم خرمشهر و آبادان در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: ما به مناسبت دهه مبارک فجر برنامه‌های مختلفی در شهرستان‌های خرمشهر، آبادان، ماهشهر و بهبهان را خواهیم داشت.

وی افزود: طرح‌های مورد بهره‌برداری در این استان در بخش پتروشیمی، نفت و گاز، حمل و نقل و نیروگاهی هستند.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: با وجود همراهی وزیر جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه در این برنامه فرصتی است تا مساله و کانون ریزگردهای استان خوزستان مورد توجه قرار بگیرد.

جهانگیری با اشاره به مساله ریزگردها و بیان اینکه در جریان مشکلات و فشارهای حاصل از ریزگردها به مردم خوزستان قرار داریم تصریح کرد: در مشکلات و هنگام ورود گرد و خاک به خوزستان اخبار و موارد را بررسی و مشاهده کردیم، منشا داخلی کانون‌ها شناسایی و رصد شد.

وی اضافه کرد: بخش داخلی کانون ریزگردها در دستور اجرایی قرار می‌گیرد و بخش خارجی نیز از طریق وزرات امور خارجه با کشورهای مربوطه مذاکره خواهد شد تا بتوانیم این مساله را به طور ریشه‌ای حل کنیم تا روند توسعه‌ای استان خوزستان ادامه پیدا کند.

جهانگیری با بیان اینکه خوزستان مهم‌ترین کانون توسعه ایران است گفت: مهم‌ترین استانی که امروز قلب توسعه در آن می‌تپد خوزستان است، زیرا این استان از نظر کشاورزی، صنعت و نفت و گاز در جایگاه بالایی قرار دارد.

وی با اشاره به موضع‌گیری ترامپ بر ضد ملت ایران عنوان کرد: آمریکایی‌ها و همه طرف‌هایی که با ایران گفت‌و‌گو انجام دادند و تهدید کردند، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از همه روش‌ها بر ضد ایران استفاده کرده‌اند و ایران بعد از پیروزی انقلاب هم جنگ؛ هم تعامل، تهدید و هم محاصره را تجربه کرده است.

* کسانی که با زبان تهدید و بی ادبی با ملت ایران صحبت می‌کنند بازنده خواهند بود

جانگیری افزود: در جایی‌که این کشورها سود برده‌اند ایران نیز سود برد و اینجا بود که دنیا وارد گفت‌و‌گو با این ملت بزرگ و متمدن شد، ما نیز از زبان گفت‌و‌گو و تعامل استقبال می‌کنیم و کسانی که با زبان تهدید و بی ادبی با ملت ایران صحبت می‌کنند قطعا بازنده خواهند بود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه همه کسانی که با ایران به بدی سخن بگویند بازنده هستند اظهار کرد: آمریکایی‌ها در این مدت به بدی با ایران سخن گفته‌اند و امیدواریم که خودشان از این حرکت دست بکشند، بین ایران و آمریکا دیوار بی‌اعتمادی بسیار بلندی وجود دارد زیرا آمریکایی‌ها در بسیاری از مسائل ملت نقش داشته‌اند و این مسائله به راحتی و زودی از ذهن ملت پاک نخواهد شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار