دانش آموزان گتوندی رتبه نخست علمی و آموزشی در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۹ ب٫ظ
دانش آموزان گتوندی رتبه نخست علمی و آموزشی در خوزستان [ad_1] اهواز – ایرنا – رئیس آموزش و پرورش شهرستان گتوند گفت: دانش آموزان این شهرستان در سه سال گذشته رتبه نخست علمی و آموزشی را در استان خوزستان کسب کرده اند. به گزارش ایرنا یوسف علیدادی چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: در این شهرستان ۱۱ هزار و ۸۹۸ دانش آموز […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – رئیس آموزش و پرورش شهرستان گتوند گفت: دانش آموزان این شهرستان در سه سال گذشته رتبه نخست علمی و آموزشی را در استان خوزستان کسب کرده اند. به گزارش ایرنا یوسف علیدادی چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: در این شهرستان ۱۱ هزار و ۸۹۸ دانش آموز وجود دارد و بیش از یک هزار معلم در این شهرستان مشغول تدریس هستند.
وی گفت: در شهرستان گتوند ۵۷۷ دانشجوی افغان و ۴۳۰ دانش آموز عرب زبان مشغول به تحصیل هستند که در مجموع ۸۸۹ دانش آموز دو زبانه در این شهرستان وجود دارد.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان گتوند بیان کرد: دانش آموزان این شهرستان موفق شدند که در چند سال اخیر ۲۱ رتبه استانی و دو رتبه کشوری علمی و آموزشی را کسب کنند و رتبه اول ‘ کشتی’ دانش آموزی کشوری توسط دانش آموزان این شهرستان کسب شد.
علیدادی درادامه بیان کرد: در آزمون سراسری پارسال ۸۱۵ نفر در این شهرستان داوطلب وجود داشت که ۴۵۳ نفر به دانشگاه راه یافتند و امسال نیز ۴۱۵ دانش آموز پیش دانشگاهی در این شهرستان وجود دارد که آماده شرکت در آزمون سراسری هستند.
وی گفت: بسیاری از دانش آموزان این شهرستان توانایی مالی حضور در کلاس های آمادگی آزمون سراسری را ندارند، این آزمون میدان رقابت افرادی شده که توانایی مالی دارند.
مشاور شورای آموزش و پرورش خوزستان نیز بیان کرد: مقرر شده بود که ۱۴۰ میلیارد ریال به منظور کمک به حوزه آموزشی استان توسط دستگاه ها در خوزستان جمع آوری شود که متاسفانه هنوز از بسیاری از دستگاه هایی که اعلام آمادگی پرداخت کرده بودند همکاری انجام نشده است.
عبدالرسول ممتازان افزود: به عنوان مثال صنایع پتروشیمی در ماهشهر اعلام آمادگی پرداخت کمک تا مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال را داده است.
وی با بیان اینکه باید از دستگاه هایی که اعلام آمادگی کمک به بحث آموزش خوزستان را کردند دعوت به عمل آید گفت: شهردار اهواز اعلام کرد که در بحث پیش دبستانی و کنکور به مناطق حومه شهر اهواز کمک می کند که به دلیل دعوت نکردن وی، هنوز کاری در این خصوص انجام نشده است.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان نیز بیان کرد: در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ ، خوزستان موفق شد رشد خوبی را در شاخص ارتقای نمره امتحانات نهایی داشته باشد که در رشته علوم انسانی رتبه ۲، علوم تجربی رتبه ۲، ریاضی رتبه پنج و فنی و حرفه ای رتبه نخست را کسب کرد.
جمشید کمایی با بیان اینکه خوزستان در سال های گذشته عقب ماندگی در بحث آموزش داشته افزود: با وجود کسب این رتبه ها هنوز موفق نشده ایم به میانگین نمره امتحانات نهایی کشور برسیم.
وی گفت: هم اکنون میانگین نمره امتحانات نهایی خوزستان ۱۰ و میانگین کشوری ۱۱ است.
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه خوزستان نیز در این نشست گفت: به دلیل فشار کار پایان سال هنوز دستگاه هایی که متعهد به پرداخت کمک به حوزه آموزش و پرورش شده اند فراخوان نشده اند.
مهرداد نیکو بیان کرد: فهرست درآمدی و مالیات تمامی دستگاه ها در خوزستان وجود دارد و میزان کمکی که باید به حوزه آموزش و پرورش داشته باشند مشخص است و به زودی از دستگاه ها برای کمک به حوزه آموزش و پرورش دعوت می شود.
۷۱۵۸ /۶۰۳۷
خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار