دبیران مدارس هندیجان با فنون رصد اجرام آسمانی آشنا شدند

تاریخ انتشار: جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۵ ب٫ظ
دبیران مدارس هندیجان با فنون رصد اجرام آسمانی آشنا شدند [ad_1] هندیجان – ایرنا – دبیران آموزش و پرورش شهرستان هندیجان در قالب کارگاه آموزشی به رصد ستاره ها و سیاره ها در آسمان شب پرداختند. مدیر آموزش و پرورش هندیجان جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:این کارگاه آموزشی شامگاه پنجشنبه با حضور ۶۰ دبیر از مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول […]

[ad_1]


هندیجان – ایرنا – دبیران آموزش و پرورش شهرستان هندیجان در قالب کارگاه آموزشی به رصد ستاره ها و سیاره ها در آسمان شب پرداختند. مدیر آموزش و پرورش هندیجان جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:این کارگاه آموزشی شامگاه پنجشنبه با حضور ۶۰ دبیر از مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم در محل آموزشگاه سمیه و به همت پژوهش سرای دانش آموزی رازی هندیجان برگزار شد.
خسرو حیاتی گفت:آموزش پذیران در این کارگاه با اعجاز قرآن در نجوم، جهت یابی، نقشه آسمان، نرم افزار نجوم، چرخه زندگی ستارگان و رصد ماه و سیاره زهره به صورت عملی آشنا شدند.
مدیر پژوهش سرا و آزمایشگاه مرکزی رازی هندیجان نیز در این خصوص گفت:این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی دبیران با علم نجوم، اجرام آسمانی و محیط اطراف خود برگزار شد.
شهلا محسنی نژاد گفت:شرکت کنندگان در بخش عملی در حیاط آموزشگاه با چگونگی عکاسی از اجرام آسمانی و استفاده از تلسکوپ برای مشاهده ستارگان و ماه آشنا شدند.
وی افزود: این دوره آموزشی با حضور ‘عرفات شریفی’ از مدرسان مجرب استانی این رشته در هندیجان برگزار شد.
پژوهش سرای دانش آموزی رازی هندیجان دارای ۵۷۰ عضو است و از ابتدای امسال تاکنون دوره های آموزشی رباتیک، مسابقات نجات تخم مرغ،سازه های ماکارونی،مسابقات آزمایشگاه و نمایشگاه جابر را برگزار کرده است.
۷۱۶۳/۶۱۲۵ خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد ** انتشار:سیدبهادر حسینی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار