دحوالارض؛ شبی که برابر با یک قرن عبادت است

تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۲ ق٫ظ
دحوالارض؛ شبی که برابر با یک قرن عبادت است یک کارشناس مذهبی گفت:عبادت شب و روز بیست و پنجم ذی القعده برابر با یک قرن عبادت است.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، روز بیست و پنجم ذی القعده و دحوالارض دارای فضیلت بسیار است و اعمال مخصوص دارد.

بیشتر بخوانید:
اعمال شب و روز «دحوالارض»
امشب بیدار بمانید!
به جا آوردن غسل، روزه گرفتن، خواندن دو رکعت نماز در هنگام ظهر، خواندن سوره حمد و پنج مرتبه سوره شمس در هر رکعت بعد از سوره حمد و بعد از اتمام نماز بگوید: لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ‏ سپس بگوید: یَا مُقِیلَ الْعَثَرَاتِ أَقِلْنِی عَثْرَتِی یَا مُجِیبَ الدَّعَوَاتِ أَجِبْ دَعْوَتِی یَا سَامِعَ الْأَصْوَاتِ اسْمَعْ صَوْتِی وَ ارْحَمْنِی وَ تَجَاوَزْ عَنْ سَیِّئَاتِی وَ مَا عِنْدِی یَا ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرامِ، زیارت امام رضا (ع)، خواندن دعایی که با عبارت اللَّهُمَّ دَاحِیَ الْکَعْبَهِ … شروع می‌شود، از اعمال این روز است.

حجت الاسلام و المسلمین مظفر کاوه کارشناس مذهبی در خصوص رویدادهای مهم شب بیست و پنجم ذی القعده اظهار کرد: در شب بیست و پنجم ماه ذی القعده رویدادهای مهمی رخ داده است؛ روزی که اولین رحمت خداوند بر حضرت آدم (ع) نازل شده است، نشستن کشتی نوح بر فراز کوه جودی ،ولادت با سعادت حضرت ابراهیم (ع) و عیسی بن مریم (ع) و خارج شدن خانه خدا، کعبه و مکه از آب و قیام امام زمان (عج) از مهم ترین رویدادهای شب و روز بیست و پنجم ذی اقعده است.

وی افزود: بر اساس روایات ، احادیث و آیات قرآنی روز بیرن آمدن زمین از آب را دحوالارض می نامند؛ در آیه ۳۰ سوره نازعات ، سوم سوره رعد و ۹۶ سوره آل عمران به دحوالارض به معنای گسترانیدن،حرکت کردن،تکان دادن از محل اصلی،پهن شدن زمین اشاره شده است.

این کارشناس مذهبی گفت: بر اساس روایات و احادیث، عبادت یک شب و روز شب بیست و پنجم ذی القعده برابر با یک قرن عبادت است و شب زنده داری و قیام کردن برای عبادت فضیلت بسیار دارد. روزه گرفتن یک روز آن برابر هفتاد سال عبادت است؛ میرعماد در کتاب اربعه الاعمال خود تاکید کرده افضل عبادات این روز زیارت امام رضا (ع) است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار