دریادار سیاری:انجام ۱۵۰ عملیات اسکورت برای ۱۰ هزار کشتی و نفتکش در سال ۹۵

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۱ ب٫ظ
دریادار سیاری:انجام ۱۵۰ عملیات اسکورت برای ۱۰ هزار کشتی و نفتکش در سال ۹۵ [ad_1] آبادان – ایرنا – فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: طی سال جاری ۱۵۰ مورد عملیات اسکورت برای ۱۰ هزار کشتی تجاری و نفت کش در آبهای آزاد انجام شد. به گزارش ایرنا امیر دریادار حبیب الله سیاری روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: طی سال جاری ۱۵۰ مورد عملیات اسکورت برای ۱۰ هزار کشتی تجاری و نفت کش در آبهای آزاد انجام شد. به گزارش ایرنا امیر دریادار حبیب الله سیاری روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی در پایگاه دریایی خرمشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چهل و چهارمین ناوگان نیروی دریایی پس از ۱۵۰ روز دریانوردی، رکورد دریانوردی را پشت سر گذاشت گفت:چهل و چهارمین ناوگان، هفته پیش بعد از ۱۵۰ روز دریانوردی رکورد دریانوردی را پشت سر گذاشت و باحضور در اقیانوس هند جنوبی و اطلس توانمندی های نظام جمهوری اسلامی در عرصه دریا به نمایش گذاشت.
وی گفت:طی سه روز گذشته در دریای خزر مهمان روسیه بودیم و همزمان ناوگروه دیگری در دریای عمان حضور داشت و هم اکنون در مسیر رسیدن به بندر کوچین هندوستان است و همزمان، برنامه ای با میزبانی ناوگروه پاکستانی در بندر عباس داشتیم که این، ظرفیت و توان نیروی دریایی در بحث دیپلماسی دریایی را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل مقابله با هر گونه تهدید را دارد، گفت:با توجه به تسلط اطلاعاتی کافی بر منطقه، آمادگی خنثی کردن هر گونه تهدید را داریم .
امیر دریادار سیاری افزود: ناوشکن های ما بعد از ناوشکن جماران به ناوشکن دماوند ملحق شد و امید است در آینده نزدیک ناوشکن سهند و پس از آن ناوهای موشکی یکی پس از دیگری به چرخه فعالیت ملحق شوند.

***** خودکفایی در تامین تجهیزات ناوگان دریایی و حضور در آب های آزاد جهان
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت:برای تامین تجهیزات مورد نیاز نیروی دریایی و حضور در آب های آزاد جهان که هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران اسلامی است به خودکفایی رسیده ایم.
امیر دریادار سیاری افزود:در تولید تجهیزات نیروی دریایی نیروهای مسلح بالاترین و پیشرفته ترین فناوری استفاده شده و به کمک صنایع وزارت دفاع و دانشگاه های کشور و همت جوانان، موفقیت های غرور آفرین به دست آمده است.
وی ادامه داد: در سال ۹۶ حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش در آبهای آزاد و گسترش رزمایش فراتر می رود و آموزش نیروی دریایی و ساخت تجهیزات دریایی را توسعه خواهیم داد.
**** سه هزار و ۹۰۰ عملیات اسکورت در هفت سال گذشته
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی گفت: طی هفت سال گذشته تاکنون سه هزار و ۹۰۰ ماموریت اسکورت در مقابل ۲۵۰ حمله از سوی دزدان دریایی به کشتی های ایرانی انجام شد.
به گزارش ایرنا نهمین نمایشگاه راهیان نور نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی خرمشهر از ۲۶ اسفند تا ۱۲ فروردین سال ۱۳۹۶ به بازدید برای مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور دایر است.
از ۸۶۷ شهید نیروی دریایی کشور ۲۸۶ شهید را شهدای نیروی دریایی خرمشهر و آبادان تشکیل می دهد.
۷۱۰۰/خبرنگار:کمیله حجازی **انتشاردهنده:
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار