دریافت هزینه اضافی بابت سوخت صیادان هندیجانی حذف شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۵۷ ب٫ظ
دریافت هزینه اضافی بابت سوخت صیادان هندیجانی حذف شد [ad_1] هندیجان – ایرنا – سرپرست فرمانداری هندیجان گفت: دریافت اضافی مبلغ ۳۵۰ ریال بابت هر لیتر بنزین از صیادان این شهرستان به عنوان حق العمل کاری سوخت، از روز سه شنبه حذف شد. کورش مودت سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: قیمت بنزین برای عرضه در جایگاه های شهری […]

[ad_1]


هندیجان – ایرنا – سرپرست فرمانداری هندیجان گفت: دریافت اضافی مبلغ ۳۵۰ ریال بابت هر لیتر بنزین از صیادان این شهرستان به عنوان حق العمل کاری سوخت، از روز سه شنبه حذف شد. کورش مودت سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: قیمت بنزین برای عرضه در جایگاه های شهری توسط دولت به نرخ هر لیتر ۱۰ هزار ریال و بدون محدودیت میزان سوخت گیری تعیین شده است.
وی گفت: شرکت پخش فرآورده های نفتی می تواند در صورتی که سوخت را در جایگاه های ساحلی تحویل مصرف کنندگان دهد مبلغ ۳۵۰ریال اضافه بر قیمت مصوب بابت حق العمل اخذ کند، ولی متاسفانه این مبلغ در چند سال اخیر در جایگاه های شهری از صیادان اخذ شده است.
مودت اضافه کرد: این شهرستان هم اکنون فاقد جایگاه ساحلی است و صیادان برای دریافت بنزین به جایگاه شهری مراجعه می کنند و خرید این فرآورده نفتی به قیمت ۱۰ هزار و ۳۵۰ ریال بابت هر لیتر، هزینه زیادی را به این قشر زحمت کش تحمیل کرده و نارضایتی آنها را در پی داشت.
سرپرست فرمانداری هندیجان افزود: با پیگیری صورت گرفته به ویژه از جانب علی گلمرادی نماینده مردم هندیجان، ماهشهر و امیدیه در مجلس شورای اسلامی از امروز این هزینه اضافه با ابلاغ شرکت پخش فرآورده ها ی نفتی به جایگاه های سوخت شهری در این شهرستان حذف شد.
وی گفت: از امروز صیادان می توانند با قیمت تک نرخی ۱۰ هزار ریال و به صورت نامحدود اقدام به خرید بنزین برای شناورهای خود کنند.
شهرستان بندری هندیجان با ۳۸ هزار نفر جمعیت در جنوب استان خوزستان قرار گرفته و با ۹۵ کیلومتر مرز آبی یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی استان خوزستان است.
سالانه حدود شش هزار و ۷۰۰ تن انواع ماهی و میگو از طریق صیدگاه های این شهرستان صید می شود.
بیش از ۲۵۰ شناور در هندیجان در کار صید و صیادی و نیز تجارت فعال هستند.
۷۱۶۳ /۶۰۳۷
خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار