در شهرداری اهواز چه میگذرد!

تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۵ ق٫ظ
در شهرداری اهواز چه میگذرد! اهواز- قلم ماندگار-عضو شورای شهر اهواز با اشاره به جلسه علنی روز دوشنبه شورای شهر اهواز بامحوریت استیضاح شهردار گفت: این جلسه غیرقانونی و از استاندار خوزستان به عنوان رئیس هیأت حل اختلاف شوراها انتظار داریم ورود پیدا کند و مانع از انجام این کار غیرقانونی شود.

قلم ماندگار:

حسین حیدری با اشاره به جلسه  استیضاح غیرقانونی شهردار اهواز اظهار داشت: فرآیند قانونی جلسه استیضاح طی نشده و برگزاری آن امری غیرقانونی است.

وی با اشاره به این‌که استیضاح فرآیندی دارد که نخستین مرحله آن تذکر به شهردار است، افزود: اگر شهردار به تذکرات اعضای شورا یا عضو سوال کننده توجه نکرد، طرح سوال مطرح و در ادامه شهردار برای پاسخگویی در جلسه شورا حاضر می‌شود.

عضو شورای شهر اهواز ادامه داد: بعد از ارائه پاسخ توسط شهردار، قانون ده روز را پیش‌بینی کرده که اگر سوال کننده از پاسخ قانع نشد، جلسه استیضاح را برگزار کند و اگر کسی بخواهد خارج از این مدت قانونی استیضاح انجام دهد در واقع استیضاح منتفی است.

وی خاطرنشان کرد: رئیس شورای شهر اهواز و برخی آقایان براساس طرح سوالی که چهار ماه گذشته انجام شده و شهردار نیز در صحنه شورا حاضر و پاسخ‌ها ارائه کرده، به دنبال برگزاری جلسه استیضاح هستند.

حیدری با اشاره به این‌که جلسه استیضاح غیرقانونی توسط رئیس شورای شهر اهواز دستور کار خورده که بنا است روز دوشنبه برگزار شود، بیان کرد: از استاندار خوزستان به عنوان مقام عالی دولت و رئیس هیأت حل اختلاف شوراها انتظار داریم ورود پیدا کند و مانع از انجام این کار غیرقانونی شود.

عضو شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۸ سال از عمر شوراها می‌گذرد و فرآیند کنونی در قانون ذکر شده و تمامی استیضاح شهردار براین اساس استفاده شده است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار