دزفول با تشکیل ۱۰کمیته به استقبال نوروز رفت

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۱:۱۰ ق٫ظ
دزفول با تشکیل ۱۰کمیته به استقبال نوروز رفت [ad_1] دزفول – ایرنا – فرماندار دزفول از تشکیل ۱۰ کمیته استقبال از نوروز در این شهرستان خبر داد و گفت:با برنامه ریزی انجام شده به استقبال میهمانان نوروزی خواهیم رفت. به گزارش ایرنا حبیب اله آصفی روز سه شنبه در نشست ستاد نوروزی شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری کمیته های تشکیل شده را […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – فرماندار دزفول از تشکیل ۱۰ کمیته استقبال از نوروز در این شهرستان خبر داد و گفت:با برنامه ریزی انجام شده به استقبال میهمانان نوروزی خواهیم رفت. به گزارش ایرنا حبیب اله آصفی روز سه شنبه در نشست ستاد نوروزی شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری کمیته های تشکیل شده را شامل کمیته خدمات و حمل ونقل، خدمات امداد و نجات،خدمات انتظامی و امنیتی،امور شوراها و دهیاری ها ، خدمات اسکان، رفاه ،اطلاعرسانی،تبلیغات و امور فرهنگی، ارزیابی ، بهداشت ،سلامت و محیط زیست،کمیته نظارت و تنظیم بازار و کمیته برنامه ریزی و عمران معرفی کرد.
وی دزفول را یک شهر بزرگ با ظرفیت های ویژه دانست که با وجود رودخانه دز،باغ های مرکبات،دشت ها و مراتع سرسبز شهیون و سردشت ،بافت های تاریخی،اماکن زیارتی مورد تعظیم مردم،اقوام مختلف و آئین ها و سنت های خاص خود و مناطق گردشگری ،بیشه زارهای کم نظیر میانرود،عباس آباد ،جلوه خاصی به استان خوزستان داده است.
وی افزود:علاوه بر این بازار خرده فروشان دزفول در شمال خوزستان منحصر بفرد است و در بخش عمده فروشی نیز دزفول حرفهایی برای گفتن دارد .
آصفی پارکهای ساحلی دزفول که بعد جهانی دارند و وجود دریاچه دز را از دیگر ظرفیت های این شهرستان عنوان کرد و گفت:نزدیکی این شهرستان به اهواز،شوش،گتوند،اندیمشک و دیگر شهرهای اطراف باعث شده گردشگران این شهر را به عنوان مرکز گردشگری انتخاب کنند تا از این شهر به دیگر مناطق دیدنی خوزستان دسترسی داشته باشند.
وی افزود:برای جذب گردشگر تاکنون تلاش های زیادی برای ساخت هتل در این شهرستان صورت گرفت ولی برخی تنگ نظری ها باعث شد تلاش ها بی نتیجه باشد .
فرماندار دزفول اظهار کرد:باید از بخش خصوصی در این راستا استفاده شود لذا باید از این ظرفیت های بزرگ برای ایجاد اشتغال جوانان استفاده کرد و از این فرصت طلایی برای معرفی سوغات دزفول و ایجاد اشتغال از طریق جذب توریست استفاده کرد.
آصفی همچنین به وجود بیشه زارهای عباس آباد و میانرود نیز اشاره کرد و گفت:پارسال این بیشه ها توسط بخش خصوصی تاحدی ساماندهی شد که اقدام خوبی بود وباید در راستای جذب گردشگر و درآمدزایی این فعالیت ها تداوم یابد.
وی وجود چنین ظرفیت های بزرگی را لبخند طبیعت به دزفول عنوان کرد و گفت:باید از صنایع دستی دزفول که با کمترین هزینه اقتصاد مقاومتی را محقق می کنند استفاده کرد و به دیگر استان ها و دنیا معرفی کرد .
وی افزود:پارسال از سیاه چادرهای بختیاری در دشت های دزفول استفاده شد که امسال باید این سیاه چادرها ۱۰ برابر شوند تا گردشگران از آنها بازدید کنند .
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن انتقاد از زیرسئوال بردن خدمات دولت و نظام گفت: زیر سئوال بردن دولت کلیت نظام را زیرسوال می برد.
آصفی گفت:خدمات دولت در بخش بهداشت و درمان بی نظیر است که مورد هجمه برخی منتقدان قرار گرفته است.
وی به اقدامات صورت گرفته در راستای تولید و اشتغال در دزفول نیز اشاره کردو گفت:در دزفول نیز کارخانه فولاد با هدف تولید سه میلیون تن محصول در مرحله راه اندازی است که در نوع خود بی نظیر است.
وی افزود:راه اندازی فولاد از جمله فعالیت های اقتصادی برجسته شهرستان دزفول در سطح بین المللی است که اشتغالزایی بسیاری به دنبال دارد.
وی افزود:در مدت چند سال اخیر هیچ ارگان و دستگاهی به اندازه فرمانداری دزفول در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی فعالیت نکرده است .
عبدالمحمد جرجانی مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز در این نشست گفت:سال گذشته ۶۵ مدرسه در قالب ۵۶۳ اتاق در سه سطح برای اسکان میهمانان نوروزی در نظر گرفته شد و شش هزار و ۶۰۷ خانوار در ستاد فرهنگیان اسکان یافتند که از این تعداد ۲۰۵ خانوار غیرفرهنگی،پنج هزار و ۷۸۰ خانوار فرهنگی و ۶۲۴ خانوار نیز کارمند دولت بودند که این آمار بدون احتساب اردوگاه ها و خانه معلم می باشد .
در این نشست وظایف اعضای ستاد نوروزی بیان شد و در خصوص ارائه خدمات بهتر بحث و تبادل نظر شد.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار