دستگاه قضا دست دلالان را کوتاه کند

تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ | ۲۳:۰۴ ب٫ظ
دستگاه قضا دست دلالان را کوتاه کند اهواز- قلم ماندگار- امام جمعه اهواز گفت: واسطه‌ها و دلالان باید مدیریت شوند و در صورت مصلحت، دستگاه قضای استان نیز به این مسئله ورود کند تا این دلالان جرات نکنند کشاورزان و باغداران ما را به خاک سیاه بنشانند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، امام جمعه اهواز گفت: واسطه‌ها و دلالان باید مدیریت شوند و در صورت مصلحت، دستگاه قضای استان نیز به این مسئله ورود کند تا این دلالان جرات نکنند کشاورزان و باغداران ما را به خاک سیاه بنشانند.

حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، امام جمعه اهواز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه هیچ گروهی مانند شیعه آیات قرآن و روایات را نمی‌شنود اظهار کرد: در هر هفته بالغ بر ۹۰۰ نماز جمعه در سطح کشور برگزار می‌شود و مردم باید به مطالبی که در خطبه‌ها تبیین می‌شود با دل و جان گوش فرا دهند.

وی در رابطه با هدررفت مواد غذایی افزود: میزان بالایی از هدررفت مواد غذایی در جهان را ایرانی‌ها به خود اختصاص داده‌اند که اینگونه اسراف‌ها با توجه به آموزه‌های دینی شایسته ملت مسلمان نیست؛ همچنین شرایط سخت تحریم‌های اقتصادی اقتضا می‌کند که دورریز را در مواد غذایی به حداقل برسانیم.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: ۸۰۰ میلیون نفر در جهان با مشکل تغذیه مواجه هستند که بخش عمده آن در منطقه آسیا است اما ایران اسلامی از میان ۱۳ مقوله کشاورزی در ۱۲ مورد آن خود تولیدکننده است و از لحاظ تولید محصولات کشاورزی در فهرست ۴۰ کشور برتر دنیا قرار گرفته است.

وی افزود: ما مسلمان‌ها علی‌رغم آیات قرآن و روایاتی که از اسراف نهی می‌کنند معادل ده کشور اروپایی هدررفت مواد غذایی داریم و از این نظر در جایگاه اول دنیا قرار گرفته‌ایم.

موسوی‌فرد در تشریح آمار هدررفت مواد غذایی بیان کرد: سالیانه ۱۵ میلیارد دلار و به اندازه ۶۰ درصد درآمد نفتی کشور، منابع غذایی ما به هدر می‌رود و این در حالی است که کشاورزان در سال گذشته برای آبیاری هر هکتار از زمین‌های کشاورزی ۶۰۰ هزار تومان پرداخت میکردند.

وی افزود: همچنین باید مدیریت درستی در راستای کوتاه کردن دست دلالان انجام شده و زیرساخت‌های مناسب برای تولید مواد غذایی باکیفیت فراهم شود تا مردم به تهیه مواد غذایی داخلی رغبت پیدا کنند.

امام جمعه اهواز گفت: واسطه‌ها و دلالان باید مدیریت شوند و در صورت مصلحت، دستگاه قضای استان نیز به این مسئله ورود کند تا این دلالان جرات نکنند کشاورزان و باغداران ما را به خاک سیاه بنشانند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار