دوده‌های نیشکر، منازل اهوازی‌ها را سیاه کرد/ محیط زیست خوزستان در خواب غفلت!

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۳:۲۳ ب٫ظ
دوده‌های نیشکر، منازل اهوازی‌ها را سیاه کرد/ محیط زیست خوزستان در خواب غفلت! از ساعات اولیه صبح امروز چهارشنبه اول بهمن ماه جاری که طبق پیش بینی سازمان هواشناسی مردم استان منتظر نزول بارش رحمت الهی بودند، بدلیل سوزاندن مزارع نیشکر، شاهد تصاعد دود غلیظ در اطراف اهواز و بارش دوده‌های سیاه بر سر و روی مردم و خانه های شهروندان بودیم.

قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار، از ساعات اولیه صبح امروز چهارشنبه اول بهمن ماه جاری که طبق پیش بینی سازمان هواشناسی مردم استان منتظر نزول بارش رحمت الهی بودند، بدلیل سوزاندن مزارع نیشکر، شاهد تصاعد دود غلیظ در اطراف اهواز و بارش دوده‌های سیاه بر سر و روی مردم و خانه های شهروندان بودیم.

میزان دوده ها در فضای شهر به حدی بود که کف اکثر منازل واقع در روستاهای دغاغله، جسانیه بزرگ و کوچک و همچنین بسیاری از منازل مردم اهواز در مناطق کیان اباد؛ زردشت، کیانشهر، گلستان؛ بهارستان و بخشی از کیانپارس سیاه اندود شد.

کارشناسان وزارت بهداشت مدتهاست که از نقش برجسته آلودگی هوا بر شیوع بیشتر کرونا سخن به میان آورده اند، مشخص نیست به چه دلیل در شرایطی که ریه های مردم خوزستان از آلودگی های زیست محیطی ناشی از دود خروجی از فلرهای نفتی، باران های پاییزی کنوکارپوسی و ریزگردها دچار مشکلات فراوانی شده اند؛ ارگان های مربوطه بجای برداشت سبز نیشکر، تمایل به سوزاندن مزارع و ایجاد آلودگی دارند!

در شرایط حساس کرونایی موجود لازم است تا ارگان های ناظر همچون سازمان محیط زیست؛ مرکز بهداشت و… ورود جدی تری به این قضیه داشته باشند تا مولفه های موثر بر سلامت مردم بیش از این در معرض خطر قرار نگیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار