دو سوم نخلستان های شادگان گرده افشانی شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۳ ب٫ظ
دو سوم نخلستان های شادگان گرده افشانی شد [ad_1] آبادان – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شادگان با بیان آغاز عملیات گرده‌ افشانی ۱۳هزار و ۶۰۰ هکتار از نخیلات شهرستان، گفت:عملیات گرده‌افشانی دو سوم نخلستان‌های شادگان انجام شد. جبار حمادی در سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود:عملیات گرده‌افشانی خرما از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای تولید خرمای مرغوب و اقتصادی است که […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شادگان با بیان آغاز عملیات گرده‌ افشانی ۱۳هزار و ۶۰۰ هکتار از نخیلات شهرستان، گفت:عملیات گرده‌افشانی دو سوم نخلستان‌های شادگان انجام شد. جبار حمادی در سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود:عملیات گرده‌افشانی خرما از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای تولید خرمای مرغوب و اقتصادی است که با توجه به زود روس بودن و دیررس بودن محصول خرما برای دو میلیون ۱۴۰ هزار نخل در حال انجام است.
وی اظهار داشت:۱۰ هزار هکتار از نخلستان‌های شادگان مثمر است و بقیه شامل پاجوش خرما و نخل‌های کهن‌سال می‌باشد که محصول کمی از آن‌ برداشت می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شادگان تصریح کرد: گرده‌افشانی نخیلات بیشتر به صورت سنتی و دستی به دو شکل گذاشتن گرده نر بین خوشه‌های ماده و پاشیدن گرده روی خوشه‌های ماده صورت می‌گیرد.
حمادی از ‘غنامی، حساوی، غیبانی و وردی ‘ به عنوان مهم ترین خرمای شادگان برای تهیه گرده نر یاد کرد و گفت:در کنار گرده‌افشانی اقداماتی نظیر هرس برگ‌ها و جوش‌های اضافی درخت نخل انجام می‌شود و این کار تا پایان فروردین ادامه دارد.
وی گفت:سال زراعی گذشته به دلیل مشکلات ناشی از کمبود آب و شرایط آب‌وهوا ازجمله گردوخاک و بیماری ۳۰۰ هزار تن خرما از نخلستان‌های شادگان برداشت شد که پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری محصول بیشتری از نخلستان‌های شادگان برداشت شود.
۳۰۱۵/۶۱۲۵ خبرنگار: عدنان جواهری ** انتشار:سید بهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار