دو کارخانه تولید شکر قهوه‌ای و شکر دارویی در خوزستان آماده بهره برداری شد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۸:۱۹ ب٫ظ
دو کارخانه تولید شکر قهوه‌ای و شکر دارویی در خوزستان آماده بهره برداری شد [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان گفت:دو کارخانه تولید شکر قهوه ای و شکر دارویی آماده بهره برداری است و درچند روز آینده به بهره برداری می رسد. نسیم صادقی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای احداث کارخانه تولید شکر […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان گفت:دو کارخانه تولید شکر قهوه ای و شکر دارویی آماده بهره برداری است و درچند روز آینده به بهره برداری می رسد. نسیم صادقی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای احداث کارخانه تولید شکر قهوه ای ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و با شروع به کار آن ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر هم به صورت غیر مستقیم جذب بازار کار می شوند.
وی گفت: همچنین برای احداث و راه اندازی کارخانه تولید شکر دارویی نیز ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که با راه اندازی آن ۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ نفر به صورت غیرمستقیم جذب کار می شوند.
صادقی گفت: این شرکت در زمان حاضر با تامین ۴۰ درصد شکر مورد نیاز کشور در صدد تنوع بخشیدن به محصولات تولیدی و مورد نیاز کشور است و به همین دلیل دو کارخانه شکر قهوه‌ای را با ظرفیت هفت هزار و ۵۰۰ تن در سال و کارخانه شکر دارویی را با ظرفیت ۱۲هزار تن در سال احداث کرده است.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان گفت: هم اکنون در استان خوزستان ۷۰ هزار هکتار زیر کشت نیشکر قرار دارد و سالانه ۱۴ هزار هکتار نیزار نیشکر آیش می شود به طوری که از این مزارع در سال گذشته ۵۸۸ هزار تن شکر تولید شد.
وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده تولید ۶۰۰ هزار تن شکر در سال جاری طراحی شده است و این در حالی است که استان خوزستان پتانسیل بالقوه تولید قابل توجهی از شکر مورد نیاز کشور را دارا می‌باشد و می‌توان با توسعه این شرکت کشور را از واردات شکر بی نیاز کرد.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان در ادامه افزود: رویکردی که همواره در این شرکت دنبال می‌شود تلاش برای خودکفایی کشور در زمینه تولید شکر است و به همین دلیل تاکنون توانسته ایم کالاهای مورد نیاز خودمان را از داخل استان تهیه کنیم.
وی با اشاره به اینکه این شرکت هیچگونه ضایعاتی ندارد گفت: ضایعات ما ماده اولیه صنایع دیگر است و به همین دلیل تلاش کرده ایم زنجیره تولید را ارتقاء دهیم که با احداث دو کارخانه شکر قهوه‌ای و شکر دارویی همه نیاز داخل به این دو محصول را مرتفع می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت کشت و توسعه نیشکر استان خوزستان با اشاره به تولید ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در استان افزود: از این میزان حدود ۵۵ درصد آن نیشکر است.
وی همچنین در خصوص راندمان آبیاری در شرکت توسعه نیشکر گفت: در حالی که راندمان آبیاری در دنیا و در سیستم های مشابه ما ۳۰تا ۳۲ درصد است این شرکت توانسته با انجام فرایند کامل مهندسی آب این میزان را به ۵۰ تا ۵۲ درصد برساند و تلاش می کنیم یکی از روزآمدترین سیستم‌ها و شیوه‌های استفاده از آب را مورد استفاده قرار دهیم.
شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان در سال زراعی ۹۵-۹۴ با تولید ۵۸۸هزار تن شکر رتبه نخست بزرگترین تولیدکننده شکر در کشور را کسب کرد.
این شرکت با مجتمع های هفت گانه تابعه خود به تنهایی ۴۰ درصد شکر تولیدی کشور را تامین می کند.
پیش بینی شده در سال زراعی ۹۶-۹۵ شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با تولید ۶میلیون تن نیشکر ، حدود ۶۰۰هزار تن شکر را تولید و روانه بازار کند.
شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در دهه ۷۰ و در زمان دولت سازندگی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با آماده سازی و زهکشی بیش از ۸۰هزار هکتار از اراضی شوره زار جنوب خوزستان شکل گرفت.
۶۰۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار: محمدرضا بنوره** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار