از سوی یکی از متخصصان شرکت ملی حفاری ایران

دو کتاب سفرنامه گل شناسی و خوشه های تثبیت شده منتشر شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ | ۲۱:۰۴ ب٫ظ
دو کتاب سفرنامه گل شناسی و خوشه های تثبیت شده منتشر شد یکی از متخصصان شرکت ملی حفاری ایران در ادامه تالیف مجموعه کتاب های فنی و تخصصی مرتبط با صنعت نفت و حفاری، به تازگی دو کتاب « سفرنامه گل شناسی» و « خوشه های تثبیت شده» را منتشر و برای استفاده علاقه مندان و دانش پژوهان به بازار کتاب ارایه داد.

 قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران احمد بهرامی عیسی آبادی در این باره توضیح داد: کتاب خوشه های تثبیت شده در خصوص پیشامدهای موردی در عملیات کنترل جامدات و مدیریت پسماند و همچنین تاریخچه استقرار تجهیزات کنترل جامدات و مدیریت پسماند در شرکت ملی حفاری ایران است.

وی گفت: کتاب سفرنامه گل شناسی نیز در ارتباط با پیشامدهای موردی در خصوص سیالات حفاری در میادین خشکی، فرا ساحل (دریا) و چاه های زمین گرمایی (ژئو ترمال) می باشد که کتاب نخست در ۲۲۰ صفحه و کتاب دوم در ۱۹۶ صفحه هر کدام در یک هزار نسخه تالیف گردیده است.
بهرامی عیسی آبادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی (نفت – حفاری) است و ۳۲ سال سابقه خدمت در مدیریت سیالات شرکت ملی حفاری و در بخش های سیالات حفاری، کنترل جامدات، مدیریت پسماند و تعمیر اساسی تجهیزات مربوط به سیالات حفاری را دارد هدف از تالیف این کتاب ها را استفاده از تجارب مثبت و اجتناب از پیشامدهای موردی در عملیات که منجر به کاهش هزینه ها، جلوگیری از اتفاقات ناخواسته در عملیات، صیانت از منابع و نیروی انسانی، اشتراک گذاری تجربیات در روش های عملیاتی و مستند سازی عملیات عنوان کرد.

پژوهشگر برتر شرکت ملی حفاری در سال ۹۹ با بیان اینکه برنامه ریزی برای نوشتن و انتشار کتاب را از یک دهه قبل آغاز نموده، افزود: تاکنون موفق به انتشار ۱۱ عنوان کتاب های فنی و تخصصی و با ماهیت آموزشی از جمله تحت عناوین « سیالات حفاری کاربردی» ،« سیالات حفاری زمین گرمایی»، «کنترل جامدات و مدیریت پسماند (مشترک)»، مبانی سیالات و اصول چاه پیمایی (مشترک) » ، « ۱۲۰ شگرد در راهبری سیالات (به دو زبان فارسی و انگلیسی)» شده است.

وی با این توضیح که در زمان حاضر کتاب « سیالات حفاری» در دو جلد با یک هزار و ۴۰۰ صفحه و کتاب « هووف اشگفت» در موضوع هرز روی سیالات را زیر چاپ دارد، اظهار کرد: از ویژگی های این کتاب‌ ها بیان مطالب علمی و تجربی در قالب حکایت و روایت هایی است که بر روی دستگاه های حفاری اتفاق افتاده و دارای جنبه های کاربردی است.

بهرامی عیسی آبادی ضمن آرزوی موفقیت برای همکاران صنعت نفت، اظهارکرد: امید دارم کارکنان با همکاری سازمان های متبوع بتواند تجارب فنی خود را جهت استفاده آیندگان مستند سازی و شرکت ها در تعامل دو سویه از ظرفیت نیروی انسانی خود نهایت استفاده را به عمل آورند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار