رئیس جمعیت هلال احمر کشور: کمک های نقدی مردم از مرز ۱۷۰ میلیارد تومان گذشت

تاریخ انتشار: جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۱۱ ق٫ظ
رئیس جمعیت هلال احمر کشور: کمک های نقدی مردم از مرز ۱۷۰ میلیارد تومان گذشت خوزستان- قلم ماندگار-رئیس جمعیت هلال احمر کشور در سفر یکروزه به استان خوزستان بر ضرورت مستندسازی درس آموخته های سیل اخیر تاکید کرد و گفت: تاکنون کمک های نقدی مردم از مرز ۱۷۰ میلیارد تومان گذشت.

 قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، رئیس جمعیت هلال احمر کشور در سفر یکروزه به استان خوزستان بر ضرورت مستندسازی درس آموخته های سیل اخیر تاکید کرد و گفت: تاکنون کمک های نقدی مردم از مرز ۱۷۰ میلیارد تومن گذشت.

دکتر علی اصغر پیوندی در نشست شورای اداری این جمعیت در اهواز با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در سیل اخیر اظهار کرد: بی شک اجر تلاش های معاونان، رؤسای شعب، امدادگران، داوطلبان، جوانان و تمامی کسانی که در سیل اخیر استان موجبات کاهش رنج و الام مردم آسیب دیده را فراهم کردند، نزد خداوند تبارک و تعالی محفوظ است و امیدواریم که البته در زندگی دنیوی و اخروی پاداشی عظیم را عطا خواهد کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه کمک های نقدی و غیرنقدی ۲۵۲ میلیارد تومانی مردم به جمعیت هلال احمر برای مردم آسیب دیده نشان از حسن اعتماد مردم به این مجموعه مردمی دارد، افزود: روزهای پردحادثه و پرخطری برای ۲۴ استان کشور رقم خورد که ۵ استان مازندران، لرستان، گلستان، ایلام و در نهایت خوزستان بیشترین تأثیر را از سیل های اخیر پذیرفتند.
رئیس جمعیت با تأکید بر مستندسازی درس آموخته های سیل های بهار امسال در استان های کشور، گفت: این سیل ها درس های بسیاری به ما داد که باید این درس ها مستند سازی شده و به عنوان چراغی روشن، فراروی خدمت گذاری ما قرار گیرد.
پیوندی با اشاره به بروز مشکلات و خسارات فراوان سیل برای مردم، ادامه داد: جمعیت هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود در ساعات نخستین سیل، با تمام امکانات و با استفاده از تمام توان لجستیکی و نیروی انسانی اعم از امدادگران، جوانان و داوطلبان و ظرفیت استان های معین، تلاش کرد تا همانند همیشه نقشی دیگر از خدمت را به مردم عزیز آسیب دیده ترسیم کند و برگ زرین دیگری را بر افتخارات خادمانه جمعیت ۹۷ ساله هلال احمر در ایران بیافزاید.
وی ادامه داد: این سیل ثابت کرد جمعیت هلال احمر، جمعیتی بسیار توانمند و بسیار قدرتمند است و می تواند با همگرایی در مجموعه خویش و هم افزایی با مجموعه های ذیربط دیگر کارهای بزرگی را رقم بزند.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به حادثه خیز بودن کشور، گفت: جمعیت هلال احمر با توکل به خداند توانا و اتکا به مردم و بر اساس توانمندی خود، در تمام لحظات سخت حوادث در کنار مردم آسیب دیده خواهد بود.
پیوندی با تقدیر دوباره از تمامی عوامل هلال احمر استان خوزستان و استان های معین در ارائه خدمات مطلوب امدادی به مردم سیل زده، اظهار کرد: تقدیر رییس جمهور از کارکنان و اعضای توانمند و شجاع جمعیت هلال احمر در سیل اخیر مصداق بارزی بر تلاش های این مجموعه است که در صحنه جهانی دیده شد و مورد تشویق قرار گرفت.
وی بیان کرد: شاید نقش کم نظیر جمعیت هلال احمر در حوادث قبلی و در زلزله کرمانشاه در سطح جامعه نمایان نشد، اما در سیل اخیر با همگرایی و همدلی مثال زدنی، توانمندی و بروز خلاقیت ها به خوبی نشان داده شد و این نتیجه با توکل به خداوند و تلاش و کوشش خالصانه همه عوامل جمعیت به دست آمد.
رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: این سیل نشان داد که ما با همدلی، هماهنگی، محبت، دوستی با کمک دیگران و با بسیج همه نیروهای امدادی توانستیم کار بسیار بزرگی انجام دهیم تا آنجا که کارشناسان صلیب سرخ و مسئولان ارشد نظام از این همه تلاش، زبان به تحسین گشودند.
پیوندی با اذعان به افزایش مردمی شدن جمعیت هلال احمر و نقش مهم آن در حوادث اخیر بیان کرد: نکته مهمی که در این سیل با همه خسارت هایش به اقشار آسیب پذیر از جمله کودکان، مادران باردار، زنان و سالمندان، توانست همگرایی و سیل مهربانی بالایی را بین آحاد جامعه ایجاد کند.
وی ادامه داد: موج های بلند سیل مهربانی تا آنجا رسید که کمک های نقدی مردم از مرز ۱۷۰ میلیارد تومن گذشت و ۸۲ میلیارد تومن کمک های غیر نقدی حاصل اعتمادی بود که مردم با همه مشکلات اقتصادی به جمعیت هلال احمر کردند.
رئیس جمعیت هلال احمر با تأکید بر حفظ اعتبار و سرمایه اجتماعی این مجموعه به عنوان اصلی ترین دارایی هلال احمر تأکید کرد: همه ما وظیفه داریم برای حفظ و ارتقاء وضعیت جمعیت هلال احمر فارغ از وظایف دیگر با نگاهی حساس و وسواس‌گونه به سرمایه و اعتبار اجتماعی مواجه شده و تمام تلاش خود را برای حفظ این موقعیت به کار گیریم.
پیوندی با اشاره به ضرورت رویکرد جدید به مدیریت حوادث در آینده و ترسیم نقشه ای کارا و مؤثر اظهار کرد: باید با بازخوانی و تحلیل درس آموخته های حوادث گذشته، نقشه راه دقیق تر و مؤثرتری را تدوین کنیم تا به افزایش خدمات امدادی منتج شود و هزینه های امدادی اعم از نیروی انسانی، تدارکاتی و لجستیکی را کاهش دهد.
وی با تقدیر از حضور نیروهای مختلف خدمت رسان در خدمت رسانی به سیل زدگان گفت: مفترخیم که در روند امدادرسانی به حادثه سیل، در کنار تمامی نیروهای خدمت رسان اعم از نیروهای مسلح، کمیته امداد، وزارت خانه ها، نیروهای جهادی و مردمی، جزئی از مردم هستیم و به خاطر مردم خدمت می کنیم.
رئیس جمعیت هلال احمر با تأکید بر افزایش سرعت بازتوانی و بازسازی در مناطق سیل زده اضافه کرد: امیدواریم با همدلی و هم افزایی، بتوانیم با سرعت مشکلات مردم را برطرف کرده و با توجه به خسارت های مالی، روحی و روانی بسیار زیادی که به مردم رسیده، زمینه برگشت به شرایط عادی را فراهم کنیم.
پیوندی با اشاره به هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی جمعیت هلال احمر در سیل اخیر از انبارهای امدادی و لجستیکی خود، تصریح کرد: ارائه خدمات امدادی وظیفه ذاتی ماست که باید با حمایت های دولت و مجلس این خلائی که به واسطه خروج اقلام از انبارها اتفاق افتاده را جبران کنیم و برای حوادث احتمالی آینده آماده باشیم.
وی همچنین از تلاش جمعیت هلال احمر برای تأمین وسایل ضروری زندگی خانوارهای سیل زده در روزهای آینده خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به خسارت های ناشی از سیل در استان های مختلف، بتوانیم وسایل خانگی خانوارهای سیل زده را تأمین کرده و با ایجاد سیل مهربانی، آسیب های ناشی از حادثه را کاهش دهیم.

بر اساس این گزارش، پیش از صحبت های دکتر پیوندی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در سخنانی، گزارشی از روند امدادرسانی به مناطق سیل زده استان را ارائه داد. همچنین نمایندگان رؤسای شعب و دبیر باشگاه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر خوزستان به ذکر نقطه نظرات خود پرداختند.
حضور رئیس جمعیت هلال احمر در جمع اهالی مردم روستای سیل زده مگران۳ شوش
رئیس جمعیت هلال احمر با حضور در روستای سیل زده مگران۳ شهرستان شوش، با اهالی این روستا دیدار و گفتگو کرد.
دکتر علی اصغر پیوندی در ادامه سفر خود، در جمع مردم سیل دیده روستای مگران ۳ شهرستان شوش حضور یافت و روزه خود را بر سفره اهالی خونگرم این روستای تخریب شده افطار کرد.
وی پس از اقامه نماز جماعت و صرف افطار، به کانکس های اسکان موقت مردم سیل زده روستای مگران ۳ رفت و با مردم آسیب دیده دیدار و گفتگو کرد و در جریان مشکلات این منطقه قرار گرفت.رئیس جمعیت هلال احمر در این گفتگو، قول مساعد داد تا مشکلات مردم را به مسئولان ارشد انتقال داده و با تسهیلگری و هم افزایی، زمینه حل برخی از مشکلات را مرتفع کند.
پیوندی همچنین با برخی از بیماران سالخورده نیز دیدار کرد و در جریان روند درمان این افراد قرار گرفت.

 بر اساس این گزارش، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، دکتر علی خدادادی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، عدنان غزی، فرماندار شوش و اسماعیل رمضانی مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر، در دیدار با مردم روستای سیل زده مگران ۳، دکتر پیوندی را همراهی کردند.

دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با استاندار خوزستان
رئیس جمعیت هلال احمر کشور در دیدار با استاندار خوزستان گفت: نگاه مثبت هیأت های خارجی در ارزیابی روند امدادرسانی مشهود بود
رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با استاندار خوزستان از تلاش های دستگاه های مختلف اجرایی و امدادی در امدارسانی به حادثه سیل اخیر تجلیل کرد.
دکتر علی اصغر پیوندی در دیدار با استاندار خوزستان، از حسن مدیریت و تلاش شبانه روزی وی در مدیریت حادثه سیل اخیر تقدیر و از حضور تمامی دستگاه های خدمت رسان تجلیل کرد.
وی همچنین با اشاره به تلاش های نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر در کنار سایر دستگاه ها، از بازدید میدانی بیش از ۱۰ هیأت خارجی از مناطق سیل زده و شرایط امدادرسانی و تحسین این گروه ها از روند امدادرسانی به افراد آسیب دیده سخن گفت.
رئیس جمعیت هلال احمر با تأکید بر نگاه مثبت تیم ارزیابی فدراسیون جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در خصوص روند امدادرسانی در استان خوزستان، از فعالیت ها و تلاش های شبانه روزی جمعیت هلال احمر در تسهیل این روند سخن گفت.
پیوندی با اشاره به توزیع بیش از ۱۰هزار بسته حمایتی شامل لوازم ضروری زندگی در روزهای آینده در مناطق سیل زده، از اجرای طرح فطرانه توسط جمعیت هلال احمر استان خوزستان در روزهای پایانی ماه رمضان خبر داد.
استاندار خوزستان نیز در این دیدار از تلاش های شبانه روزی و مجدانه جمعیت هلال احمر و استان های معین در مناطق سیل زده استان تقدیر کرد.
دکتر غلامرضا شریعتی همچنین از نقش مثبت و مداخلات مؤثر جمعیت هلال احمر در روند امدادرسانی به مردم سیل زده استان خوزستان تجلیل و از مدیریت دکتر پیوندی تقدیر کرد.
یادآور می شود: رئیس جمعیت هلال احمر پیش از دیدار با استاندار خوزستان، از سالن شهدای کاگر و محل جمع آوری و بسته بندی کمک های اهدایی مردم به مناطق سیل زده بازدید و از تلاش های شبانه روزی داوطلبان و نیروهای مردمی حاضر قدردانی کرد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار