رئیس دادگاه‌های انقلاب اهواز:زمان ابلاغ دادرسی به ۴۸ ساعت کاهش یافت

تاریخ انتشار: دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۹:۰۳ ب٫ظ
رئیس دادگاه‌های انقلاب اهواز:زمان ابلاغ دادرسی به ۴۸ ساعت کاهش یافت [ad_1] اهواز – ایرنا – رئیس دادگاه‌های انقلاب اهواز گفت: با آغاز ابلاغ‌های الکترونیکی، متوسط زمان ابلاغ دادرسی به مخاطب، به ۴۸ ساعت رسیده است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دادگستری خوزستان فرزاد فرهادی ‌راد در همایش استانی ابلاغ الکترونیک اظهار داشت: با بهره‌گیری از سیستم ابلاغ الکترونیکی، ۲۵ درصد از حجم […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – رئیس دادگاه‌های انقلاب اهواز گفت: با آغاز ابلاغ‌های الکترونیکی، متوسط زمان ابلاغ دادرسی به مخاطب، به ۴۸ ساعت رسیده است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دادگستری خوزستان فرزاد فرهادی ‌راد در همایش استانی ابلاغ الکترونیک اظهار داشت: با بهره‌گیری از سیستم ابلاغ الکترونیکی، ۲۵ درصد از حجم ورودی ابلاغ‌های ناموفق کاسته شده است و اگر همین روند ادامه یابد به زودی شاهد کاهش چشمگیر ابلاغ‌های ناموفق و در نتیجه تجدید وقت رسیدگی خواهیم بود.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال و در ۱۱ ماه گذشته، ۹۹۰ هزار ابلاغ از شعب محاکم قضایی خوزستان به سراسر استان ارسال شد که حدود ۲۰درصد آن ابلاغ واقعی و ۵۵ درصد آن ابلاغ قانونی شده است ؛ بنابراین با فراگیر شدن استفاده از ابلاغ الکترونیکی، حجم بیشتری از این ابلاغ‌ها به صورت واقعی به دست طرفین دعوی خواهد رسید.
فرهادی ‌راد گفت: در صورت اجرای کامل این طرح، همچنین بخش زیادی از سرمایه مصرفی و نیروی انسانی صرفه‌جویی می‌شود که باتوجه به شرایط اقتصادی کشور، این ظرفیت می‌تواند در جای بهتری استفاده شود.
در ادامه این همایش، معاون قضایی دادگستری خوزستان نیز گفت: اجرای سیستم ابلاغ الکترونیکی یک فانون است و همه شعب باید به استفاده از این سیستم ملزم شوند.
حجت الاسلام سیدجواد حسن‌زاده افزود: عدم تجدید اوقات دادرسی، قانونی شدن ابلاغ پس از ارسال، عدم برگشت اوراق اخطاریه و سرعت در رسیدگی به پرونده‌ها، از مزایای استفاده از ابلاغ الکترونیکی است.
وی ادامه داد: این جلسات باید به صورت کارگاهی ادامه یابد تا نقطه مبهمی برای کاربران باقی نماند.
همچنین معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان گفت: با توجه به پیشرفت فناوری در جهان، ما نیز ناگزیر هستیم تا خود را به علم روز دنیا مجهز کنیم و از قافله فناوری و علم عقب نمانیم.
حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی در این نشست گفت: قوه قضائیه به لحاظ برخورداری از کارشناسان انفورماتیک از دولت جلو افتاده است و تسلط خوبی بر فضای مجازی و جرائم اینترنتی دارد.
وی ادامه داد: از ظرفیت‌های موجود باید در جهت تسریع در امور مردم و پرهیز از اسراف استفاده شود.
امانت بهبهانی با اشاره به فعالیت های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان گفت: مسئله پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی از تاکیدهای مقام معظم رهبری و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است و معظم له در دو سال اخیر بارها در خصوص آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، حاشیه‌نشینی ، اعتیاد و مفاسد اخلاقی هشدار داده و خواستار تلاش مسئولان برای کاهش این مسائل در جامعه شده‌‌اند.
مدیر آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان خوزستان نیز در این همایش گفت: برای انجام هر کار جدیدی همواره موانع و مشکلاتی وجود دارد که باید با صبر و حوصله در جهت حذف این موانع و اجرای امور گام برداشت.
حجاریان اظهار داشت: از زمان صدور آیین‌نامه ابلاغ الکترونیکی نیز اقدام هایی در سراسر استان خوزستان صورت گرفته است.
وی گفت: باوجود مشکلات سخت‌افزاری و کمبود نیروی انسانی، استان خوزستان رتبه چهاردهم را در این زمینه کسب کرده است و امیدواریم همان طور که در استفاده از سیستم مدیریت پرونده‌های قضایی (cms) موفق عمل کرده‌ایم، در بهره‌گیری از سیستم ابلاغ الکترونیکی نیز به درستی عمل کنیم و شاهد کسب رتبه‌های برتر کشور توسط دادگستری استان خوزستان باشیم.
حجاریان ادامه داد: کارشناسان این معاونت همواره آماده پاسخ‌‌گویی به کارکنان شعب استان در این زمینه هستند.
در پایان این همایش که با موضوع ‘بررسی آیین نامه سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی در امر ابلاغ اوراق اداری’ برگزار شد از شعب برتر در زمینه استفاده از ابلاغ الکترونیکی تقدیر شد.
۶۰۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار