رئیس دادگستری خوزستان: دستگاه قضایی همواره مورد تعرض دشمن و ایادی داخلی آن است

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۸ ب٫ظ
رئیس دادگستری خوزستان: دستگاه قضایی همواره مورد تعرض دشمن و ایادی داخلی آن است [ad_1] اهواز – ایرنا – رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ، یکی از دستگاه‌هایی که همواره مورد تهدید و تعرض دشمن و ایادی داخلی آن بوده و هست قوه قضائیه است. به گزارش روابط عمومی دادگستری خوزستان فرهاد افشارنیا در جمع کارکنان قضایی ،اداری و مدیران دادگستری خوزستان در اهواز […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ، یکی از دستگاه‌هایی که همواره مورد تهدید و تعرض دشمن و ایادی داخلی آن بوده و هست قوه قضائیه است. به گزارش روابط عمومی دادگستری خوزستان فرهاد افشارنیا در جمع کارکنان قضایی ،اداری و مدیران دادگستری خوزستان در اهواز افزود: هر از گاهی دست دشمن از آستین دشمنان خارجی و داخلی خارج شده و می‌خواهند دستگاه قضایی را از مسیر خود و از چارچوب‌هایی که با سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همراستا است منحرف کنند.
وی تاکید کرد:دستگاه قضایی همواره وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هست و اراده ملت ایران هرگز اجازه نخواهد داد که قدرت یا ابرقدرتی استقلال کشور را مخدوش کند.
افشارنیا تصریح کرد: در نظام استبدادی گذشته ، استبداد مطلق در فضای سیاسی کشور سایه انداخته و بر عرصه های مختلف کشور اثر گذاشته بود ، حتی هنر کشور نیز به ابتذال کشیده شده بود و فرهنگ و ادب در تسخیر این حکومت مستبد بود.
وی گفت: هیچ حزب مذهبی در کشور فعال نبود و حتی هیچ حزب مستقل و آزادی در کشور وجود نداشت که همه اینها نشانگر یک استبداد تاریخی در کشور ما بود و انقلاب اسلامی توانست با رهبری مدبرانه امام راحل (ره)، این نظام ستمشاهی که به پشتوانه حمایت قدرت های جهانی بر مردم سلطه ایجاد کرده بود برچینند و نظامی را برقرار کنند که بر دین مبین اسلام استوار است.
رئیس کل دادگستری خوزستان ادامه داد: با وجود اینکه همگان اذعان داشتند که حضور مردم در انقلاب نشانگر موافقت مردم است اولین کاری که در نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت برگزاری رفراندوم بود و پس از آن نیز همه امور کشور به دست مردم سپرده شد و برای مردم نمایندگانی انتخاب شد تا کابینه وزرا را انتخاب و به نمایندگی از افرادی که به آنها رای دادند تصمیم های مناسب را اتخاذ کنند که همه اینها از برکات جمهوری اسلامی ایران است.
وی در ادامه افزود:در دستگاه قضایی هم با پیروزی انقلاب اسلامی، قضات پاکدامن و انقلابی کار را آغاز کردند و همه ایادی سرسپرده نظام مستبدانه شاهنشاهی محاکمه شدند و به مجازات قانونی خود رسیدند.
افشارنیا ادامه داد: دستگاه قضایی وفادار به نظام جمهوری اسلامی است و این وفاداری را چه در عمل و چه در سایر حوزه‌ها نشان داده است.
رئیس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: مردم ایران در طول تاریخ همواره برای حفظ استقلال خود جنگیده و اجازه تعرض بیگانگان به خاک و هویت این مرز و بوم را نداده‌اند و به سه اصل و هدف برقراری جمهوری اسلامی، رسیدن به آزادی و کسب استقلال رسیده‌اند.
امام جمعه موقت اهواز نیز در این آئین گفت: مردم انتظار دارند که انقلاب اسلامی، عدالت را برای آنان به موهبت بیاورد و به لطف خداوند امروز قوه قضائیه در این زمینه قدم‌های بزرگی برداشته است.
حجت الاسلام احمدرضا حاجتی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با مسئولان کشور فرمودند که باید قدرشناس این قوه قضائیه شجاع باشیم و اگر امروز فشاری بر این قوه است‌ از سر قدرنشناسی است چون قوه قضاییه به سراغ دانه درشت‌ها و آقازاده‌ها رفته است و این همان چیزی است که ملت عزیز ما از آنها انتظار دارد.
وگفت: بعد از انقلاب تاکنون که ۳۸ سال می‌گذرد کشور ایران نه تنها پسرفت نداشته بلکه در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت‌های مؤثری داشته است البته در برخی جاها ایستا بوده‌ایم ، در برخی مسائل دچار نقاط ضعفی هستیم و بعضی ناهنجاری‌ها مانند بحران بیکاری و برخی بزه‌های اجتماعی در جامعه آزار دهنده است اما مردم ما ملت شرافتمندی است و فرق بین شرف و شکم را می‌داند.
حاجتی افزود: انقلاب اسلامی ایران محدود به مرزهای جغرافیایی نیست و امروز سایر ملت‌های آزاده جهان با تأسی از رهنمودهای امام خمینی (ره) از این انقلاب بهره‌مند شدند.
و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران نقطه آغاز انقلاب بزرگ جهان است که با صبر، بردباری، مقاومت و در برابر دشمن ایستادن باید به این هدف بزرگ رسید.
وی گفت: امام خمینی (ره) را باید دوباره شناخت و تحلیل کرد امروز همه ما حتی دوستان انقلاب اسلامی دچار فقر امام شناسی هستیم.
امام جمعه موقت اهواز گفت: امروز وظیفه مسلم دوستداران انقلاب اسلامی که منصفانه به انقلاب نگاه می‌کنند، این است که امام خمینی (ره) را از نو بشناسند و به مردم بشناسانند. ایشان شخصیتی با درجه معنوی بالاست که دنیا را متحول کرد ، در حالت عادی افراد با کهولت سن رو به تحلیل می‌روند اما هرچه سن امام خمینی (ره) بالاتر می‌رفت دقیق‌تر می‌شد و این ویژگی‌های امام باید الگویی برای مسئولان باشد.
۶۰۶۵/۶۰۰۲
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار